Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért az anyukák végzik...

Miért az anyukák végzik otthon a házimunkát, ha gyereket nevelnek? Miért nem közös feladat a férjükkel?

Figyelt kérdés

Nem értek valamit, légyszi világosítsatok fel.:)


Itt sok nőtől olvasom, hogy fáradt, mert gyerek+házimunka is van otthon. Nem úgy van, hogy a munkahelyünk/állam azért fizet minket, hogy napközben neveljük és gondozzuk gyerekünket? Ez most a mi "munkahelyünk", míg a férjünké az, amit gyerek előtt is csinált. Persze délután/este a gyerekgondozás is közös.


A háztartás továbbra is közös feladat lenne, nem? Vagy úgy érzik ezek az anyukák, hogy mivel otthon vannak, ezért ez is az ő kötelességük? Vagy ők előtte is egyedül látták el?



2016. máj. 5. 12:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Jo lenne ha a ferjem is besegitene, de mivel o rengeteget tulorazik, ezert nem varom el, hogy a havi 1 pihinapjan nekem segitseg felmosni. 😕
2016. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha férjem otthon dolgozna, akkor ő végezné a házimunkát, mert fizikailag könnyebb "munkaidőben" is mosogatni, meg teregetni, ha otthon vagy...


Nálunk közös volt a háztartás, amikor otthon voltam, kicsit többet csináltam, most újra dolgozok én is (munkahelyen), így van hogy több mindent csinál ő, mert többet van otthon.

2016. máj. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
61%

Valamivel többet csinálok, mert "kéznél van" és gépesített sok minden. De a heti takarítást felesben csináljuk. Korábban már leosztottuk a feladatokat, mert van, amit ő nem szeret csinálni, van amit én nem, ez alapján szétosztottuk.

Pl. ő porszívózik, én meg felmosok.


Illetve nekem rettentő fejlett szaglásom és gyenge gyomrom van. Így, ha itthon van és pl. rókázik a gyerek, mindig ő takarítja fel. Ha nincs itthon, akkor kényszerből én és igyekszem nem rádobni még egy rókát...

2016. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk az van, hogy a párom csomó házimunkát magától ritkábban vagy nem csinálná, és nem érti minek csaszatolom folyton a lakást. Persze amire megkérem megcsinálja, de magától nem veszi észre, csak mikor már nagyon dzsuvás valami. Én viszont háklis vagyok nagyon, csomó házimunkát nem szeretek másra bízni, mert kiborulok magamban ha nem olyan, amilyenre én csináltam volna. Szóval én a saját hülyeségem miatt csinálom :-) azért néhány feladata van (porszívózás, kukalevitel meg pár apróság, a tepsiket pl. szebben mosogatja, mint én, úgyhogy az is az övé).
2016. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
60%
Én haladok amivel tudok, mondjuk nem sietek el semmit meg hát gyakran többször kell ugyanabba belekezdeni de a végére szoktam érni mire a férjem hazaér. Vannak rosszabb napok is ilyenkor segít a férjem is akár munka után is vagy babázik addig, mikor hogy. Hétvégén megosztjuk a házimunkát. Voltak időszakok amikor alig tudtam bármit is csinálni, akkor is megoldottuk ketten. Szóval nem kizárólag az én feladatom de ha egyszer meg tudom csinálni miért a férjem foglalkozzon vele még munka után?
2016. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Is-is.

Nekem segít a párom, nem egyedül csinálok mindent, sőt: a nagyobb gyerekek is segítenek.

Másrészt én érezném magam kínosan, ha nem vennék le több terhet a válláról, ha itthon vagyok és ráérek.

Más az élet egy pár hetes babával, amikor két szoptatás között egy pisire sincs idő, és szalad a ház. Meg megint más egy pár hónapossal, aki elgügyös a hintaszékben, amíg gyorsan elmosok pár tányért, vagy bevágom a mosást.

Az se mindegy, hogy a férj jóval többet dolgozik, vagy ugyanannyit mint előtte. Elvégre ha előtte ráért munka után elmosogatni, akkor most is.


A legfontosabb szerintem, hogy néha kicsit beleéljük magunk a másik helyzetébe, ne csak a saját fáradtságunkkal legyünk elfoglalva, és ez mindkét félre érvényes!

Kezdő apukáknak jó "lecke", ha ők is figyelnek néha a babára, pl. amíg az anya elmegy fodrászhoz, vagy bevásárolni. Kicsit nagyobb gyerekkel ők is elmehetnek sétálni, játszóterezni.

Egyből belátják, hogy nem annyira egyszerű lefoglalni egy babát ÉS elmosogatni. Innentől nincs is belőle gond.

2016. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%

az én elsődleges munkám most a gyermeknevelés.

a férjemé a munkakörének a 100%-os ellátása.

Viszont a férjem munkája fárasztóbb. Amikor ő hazaér és fáradt, pihen. Mert ha másnap fáradtan megy dolgozni, akkor nem teljesít 100%-osan. Ha nem teljesít 100%-an, kirúgják (versenyszféra de jó fizetés). Ha én nem teljesítek másnap 100%-osan anyaként, mert elvégzem a házimunkát annak ellenére hogy én is fáradt vagyok, mindössze annyi történik, hogy kevesebbet játszom másnap a gyerekkel és ezt zokon veszi, vagy fáradtan bambulok a sétánál magam elé ahelyett hogy a kislányom kérdéseire válaszolgatnék.

utóbbi eset nyilván nem tragédia. Ha a férjem elveszti az állását, na az tragédia. Hát ezért nem hagyom, hogy a pihenés helyett házimunkát végezzen. A hétvége az más. Hétvégén segít. De a mosogatást, főzést, takarítást inkább hagyja rám. Ha én fáradt vagyok, max bamba vagyok másnap. De nem veszélyeztetem a család megélhetését vele. A GYEDet emiatt nem fogják elvenni :)

2016. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
34%

Ha a gyerek otthon van, akkor az anyuka, aki vigyáz rá, szintén éppen otthon van. Apuka meg NINCS otthon.

Na? Akkor ki végezze el az otthoni teendőket?


Persze apuka meg pld elintézheti a család hivatalos ügyeit, befizetheti a számlákat, bevásárolhat, hazahozhatja az iskolából a nagytesót, a melóból hazafelé jövet.

2016. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
42%

Ebből lesz az, 7-es, hogy visszamész dolgozni és ugyanúgy tiéd lesz minden meló otthon, mert a férjed akkor se vehet részt a házimunkában otthon, hisz ugyanazt a "megterhelő, kirúgással fenyegető" munkát fogja végezni továbbra is... te meg szépen besokallsz előbb-utóbb.


Nekem eszem ágában sincs ilyen "balf.ságokkal" kímélni a férjem, és szerencsére olyan jól választottam, hogy nem is kell. Ugyanúgy nem csak besegít, kisegít, hanem elvégzi a saját részét noszogatás nélkül, mint gyerek előtt. Nem csinálom meg helyette, mert az a gyerektől rabolná el az időt. Amikor alszik, akkor a magam feladatai után, bizony pihenek.

2016. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
57%
9: ha én elvesztem a részmunkaidős állámosat, amiért jó esetben 100.000 Ft-ot kapok majd, mert otthon a házimunkát csinálom és fáradtan megyek be, az nem ugyanazt jelenti, mint ha a férjem elveszti a 600.000 Ft-os nettó fizetését. Így már érted? Bocs ha tisztelem azért amit elért és felépített. Ő pedig rendkívül tisztel engem azért amit itthon anyaként és háziasszonyként leteszek az asztalra. Bármit kérek tőle mindig megcsinálja. De nem kérek semmit amit nem muszáj, mert tudod én meg rengeteg házasságot láttam azon szétmenni, hogy a nő kizsigerelte és teljesen leszívta a férfit, és házi robotot csinált belőle. El kellene fogadni, ha máshol más az értékrend...nem pedig ilyen alpári stílusban reagálni.
2016. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!