Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért az anyukák végzik...

Miért az anyukák végzik otthon a házimunkát, ha gyereket nevelnek? Miért nem közös feladat a férjükkel?

Figyelt kérdés

Nem értek valamit, légyszi világosítsatok fel.:)


Itt sok nőtől olvasom, hogy fáradt, mert gyerek+házimunka is van otthon. Nem úgy van, hogy a munkahelyünk/állam azért fizet minket, hogy napközben neveljük és gondozzuk gyerekünket? Ez most a mi "munkahelyünk", míg a férjünké az, amit gyerek előtt is csinált. Persze délután/este a gyerekgondozás is közös.


A háztartás továbbra is közös feladat lenne, nem? Vagy úgy érzik ezek az anyukák, hogy mivel otthon vannak, ezért ez is az ő kötelességük? Vagy ők előtte is egyedül látták el?



2016. máj. 5. 12:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
64%
Nekem sokat segít apuka, amiben tud..Takarítani pl. egyszerűen nem tud :-) De még így is hulla vagyok,mert ez nem nyolc (vagy 12) órás, hanem valóban 24 órás "meló" :-)Szabadnap sincs :-) (Kisfiam még nem alussza át az éjszakát, most éppen megint jön a foga).
2016. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
33%

nálunk az van, hogy miután hazaér, vigyázzon a gyerekekre, amíg én házimunkát csinálok. persze végezhetné ő is a házimunkát, de akkor mikor töltene időt a gyerekeivel?

7-es: nem tudom, hogy nálatok hogy van. de nekem sosem volt olyan fárasztó a munkám,mint a gyereknevelés. mikor a férjem volt itthon pár napig egy gyerekkel, teljesen kikészült (és még a ház is úszott)

2016. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

valószínű az benne van a dologban, hogy nekem nagyon nyugodt gyermekem van...mindent kényelmesen szépen meg tudok mellette csinálni.


7

2016. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%
egyébként pénzügyi ügyintéző voltam előtte, nem mondom hogy nem járt felelősséggel, de nem is volt olyan fárasztó...de ha pl összehasonlítom a férjemével....hát én egy percig nem tudnék ott dolgozni. inkább százszor mosok fel egy nap vagy 15 gyereket nevelek :D
2016. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk többnyire ő főz, mert jobban, gyorsabban megy neki, velem ellentétben szeret is főzni, nem riad vissza a mosogatástól sem, nem hagy főzés után kupit a konyhában.

Minden mást én csinálok, de nem cserélnék, ez így pont jó (60m2-ert amúgy sem a világ rendben tartani)

2016. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%

nálunk is 60nmről van szó, igaz hogy van egy nagy veteményes de az a hobbim is egyben. többször ajánlotta hogy füvesítjük de nem engedtem, szeretem csinálni.

jövőre hozzáépítést tervezünk, akkor dupla ilyen nagy területet kell majd rendben tartanom, takarítanom, de milyen jó is ha a férjem vigyáz az állására, mert akármikor fogadhatok takarító nőt. eszem ágában sincs erre költeni egyébként, főleg míg nem dolgozom, de azért milyen jó tudni hogy megtehetném...

2016. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%
ezt most csak neked írtam 9-es, arra hogy mi lesz ha visszamegyek dolgozni.
2016. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
27%

És a "gyereknevelés" alatt mit értesz? Megőrülnék ha itthon lennék és úszna a lakás, mert egy tányért nem vagyok hajlandó odébb rakni, hiszen "gyereket nevelek".


Nos az is gyereknevelés, hogy a lányom segítségével rendet rakok, felporszívózok. (Nagyon szép összepakolja a játékait, ha megkérem. 15 hónapos.)

Vagy épp főzünk. Ő pakolgat a játék konyhájában, míg én ténylegesen főzök.

A mosogatást akkor csinálom, amikor alszik.

A teregetésben, ruhák összeszedésében is segít.


Ez sokkal inkább gyereknevelés, mintha egész nap nem csinálnánk semmit, csak játszanánk (klasszikus játékra gondoltam), mesét olvasnék neki, énekelnék stb.


A folyamatos beszéd így is megvan, néha megállok pihenni és akkor énekelek, táncolok vele. Elmegyünk ugyanúgy sétálni.


Az egész annyiról szól, hogy nem egész nap legózok vele, hanem értelmes dolgot csinálunk. Na meg szerencsére magában is el tud játszani kint a konyhában velem. Tehát lehet, hogy ő legózik, amíg én főzök.


Fárasztó otthon lenni a gyerekkel, de azért ha megnézzük régebben mi volt.. A nő munkája nem a gyereknevelés volt.. hanem a háztartásvezetés és gyereknevelés.

Lesülne a bőr a képemről, ha folyton rumli és kosz várná itthon, mert egész nap nem csinálok semmit. (Néha előfordul, hogy húzós napunk van, akkor nyilván nem tudunk mindent megcsinálni. Illetve szoktunk 2 hetente nagyobb takarítást csinálni..azt csak és kizárólag hétvégén és együtt. Ilyenkor mindent kitakarítunk egyszerre.)

2016. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
17%
részmunkaidoben dolgozom. heti 3 napot. engem nem zavar, hogy én takaritok. igazábol nem is olyan hatalmas a ház, ugyhogy simán belefér. reggelente gyorsan felporszivozok lent, kb. egy mozdulattal letorlom a port a nappaliban..heti egyszer felporszivozok az emeleten és felmosok. este ugy hagyom a konyhat, hogy minden el van mosogatva, pakolva. heti 2-3 adag ruhat mosok, nem vasalok..ez sem egy nagy dolog. furdoszobakat is heti egyszer torlom át ill vizkooldozom oket. ezek nem tartanak sokáig. amit a férjem csinál, az az ablakpucolás..utálom :D illetve a nagy edények elmosása. fozni, akkor fozok, mikor a gyerek alszik, az kb. 2 ora. annyi ido alatt meg simán elkészitek 3 féle ételt. minden délutánunk igy szabad és mehetunk kirámdulni.
2016. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

"Fárasztó otthon lenni a gyerekkel, de azért ha megnézzük régebben mi volt.. A nő munkája nem a gyereknevelés volt.. hanem a háztartásvezetés és gyereknevelés."


Ez a régen akkor volt, amikor még csak szülési szabadság volt és vissza kellett menni kb. 3 hónap után dolgozni vagy mikor? (A nagymamámnak ez volt.)

2016. máj. 5. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!