Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elhet a baba csak gyumolcson...

Elhet a baba csak gyumolcson es kenyeren? (Plusz remehetoleg huson? )

Figyelt kérdés
Amig nem sikerul ravenni az egyeb rendes fogyasztasra. Nem lesz baja ha csak ezt eszi?
2016. máj. 18. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mekkora baba? Mennyi ideig?
2016. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
10 honapos...
2016. máj. 18. 12:55
 3/11 A kérdező kommentje:
2016. máj. 18. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyelőre igen. Gyorsan és sokat változnak 2-3 éves korukig. Néha egyik napról a másikra.

Lehet, hogy két hét múlva már húst is kér.


Amit érdemes szem előtt tartani: a fehérjeigényük arányaiban megegyezik egy profi testépítőével, tehát 2g/testsúlykm. Egy 10 kg-os gyereknél ez napi 20 g tiszta fehérje. Ezt húsból, tojásból és tejtermékből is be tudja vinni. Csakúgy a kálcium, az főleg tejtermékekben van (sajt és túró tartalmaz elég sokat).


Gondolom napi fél liter tápszert megeszik, az szintén hozzájárul a kálcium- és vitaminbevitelhez.

Egy éves kora után elvileg bármit ehet, akkor lehet kísérletezni, hogy mit szeret és mit nem.

2016. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, vgyis szopik reggel-este (meg éjjel hálistennek).
2016. máj. 18. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Húsokat, tojássárgáját kap már?

A bébiételeknek más az állaga, mint ha magad készíted a pürét, és lényeges különbség a benne lévő keményítő (pl. rizsliszt). Gyanús, hogy túlságosan is kívánja a gabonákat és az édes ételeket. Nézd meg egyszer a nyelvét, fehér-e, nekem a Candida jut elsőre az eszembe, persze lehet, hogy tévedek.

Én biztosan nem nyugodnék bele ebbe. Még eléggé a hozzátáplálás elején vagytok, úgyhogy ne add fel a próbálkozást. Ha a zöldségeket utálja, a sütőtököt és a répát ajánlom, ha megszereti, később lehet vegyíteni más puhára főtt zöldségekkel.

Nekem a nagyobbik fiam nagyon szénhidrátfüggő volt piciként, utólag már nehéz rekonstruálni az okokat, de ő is tápszeres volt az elejétől, valószínűleg kóros bélflórával és túlságosan ingadozó vércukorszinttel. Ha leesett a vércukra, őrjöngött az édes ételekért, péksütikért, tésztáért, gabonapelyhekért, tejes dolgokért (pl. túrórudi, gyümölcsös joghurt, jégkrém), és egy idő után szinte ezeken élt, pedig mindig igyekeztem, hogy ne egyen túl sok édességet.

Most már 5 éves, de sokat javult probiotikumok, és cukormentes, viszonylag kevés gabonafélét tartalmazó étrend hatására. Azóta húsokból is többet eszik.

A kisebbik fiamnál már minden pürét/ételt magam készítettem, nála nem alakult ki ilyen durva helyzet, de 1 éves kora után ő is kezdett nagyon rákapni a tésztafélékre, ezért erősen korlátoznom kellett.

A tejtermékek mennyiségét szerintem olyan nagyon nem kellene növelned, egyrészt kevés bennük a fehérje, másrészt így is kap elég tápszert, ami szintén tejterméknek számít. Jobb lenne a fehérjebevitelt tojásból és húsokból (pl. csirkeszárny, nagyon jól lehet pürésíteni bőrével együtt) növelni.

2016. máj. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem adom fel, csak meg szeretnék nyugodni hogy az sem baj ha nem eszik elég egyebet.

Nem hiszem hogy utálná a zöldségeket, azokból is eszik csak nem eleget... Azt fogom azt hiszem hogy a rendes étkezések után megkínálom gyümölccsel.

2016. máj. 18. 13:32
 8/11 anonim ***** válasza:
A masik kerdesedhez is irtam: keverj gyümölcsöt a többi kajához. De úgy, hogy a gyümölcs íze dominaljon, mert azt szereti. Így eszik mást is. Aztán fokozatosan lehet csökkenteni a gyümölcs arányát. Az én lányom így mostanra egész sokat eszik már, ami nem édes.
2016. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, valamelyik előttem szóló emlegette a tápszert, ezért azt hittem, a Te babád is tápszeres. Ha szoptatod, az szuper, és kicsit más fénybe helyezi a dolgokat.

6-os

2016. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9, miért ha tápszeres lenne és csak az kellene neki, miben lenne rosszabb, mint így, hogy anyatejes?
2016. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!