Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megvárjátok amíg jelez a...

Ti megvárjátok amíg jelez a (lassan 11 hónapos) baba hogy éhes vagy egyszerűen bizonyos időközönként kapja az ennivalót? Hányszor eszik egy nap kb hány óránként?

Figyelt kérdés
2016. máj. 17. 14:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy ki kéne alakítani egy napirendet már, és volt is egy, de próbálom átalakítani mert nem tűnt megfelelőnek.

Olyan problémáim vannak hogy eszeget ő normális ételeket (kenyér, főzelék, gyümölcs stb.) csak nem túl nagy adagokat. Ezért lehet hogy sokszor előbb megetetem mint kéne, mert tartok tőle hogy nem evett eleget (és jön az alvásidő). Így ilyesféleképpen néz ki egy nap:


reggel 6-fél7-kor szopik

utána 8-9 körül alszik és

10-11 körül kap enni

azután 2 körül

majd itt pl bajban vagyok mert lefekvés előtt vacsorára adnék neki valami tartalmasat, de kevés idő van már a 2 étkezésre, ráadásul lefekvéshez szopik is.

tehát ha 5 körül kap még valamit enni utána fél7-kor ha újra megetetem az nagyon hamari, és félek hogy túletetem...

2016. máj. 17. 14:37
 2/14 A kérdező kommentje:
vagy ha 5-kor uzsonnázna valami jó adagot az is jó? és kimarad a vacsora és csak szopik?
2016. máj. 17. 14:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor 5-kor adj neki csak gyümölcsöt. Vagy a fél 7-es vacsi vedd ketté.
2016. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nagyon kevésszer eteted, miből gondolod, hogy ha lenne köztes étkezés, akkor túletetnéd.

na és persze napirendet is illene már tartani jó pár hónapja, a babát megnyugtatja és te is tudnál mihez alkalmazkodni.


nálunk fix étkezések vannak, gondozónő vagyok a bölcsiset tartom mióta hozzátáplálás elkezdődött.


11 hónaposan így nézett ki a fiam étrendje:

7körül szopi

8kor szilárd reggeli, pár falat katona

10kor gyümölcs

f12kor ebéd, ő ezután aludt 3-4 órát

felkelt, akkor kapott uzsonnát, ennyi idősen pékárút vagy tejpépet

6kor szilárd vacsora, az ebéd maradéka-főzelék

lefekvéshez, fürdés után szopi.

illetve ezek mellett még délután elalváshoz is szopizott pár kortyot

2016. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

szóval 11 hónaposan az lenne az ideális, ha napi 5 szilárd étkezése lenne és mellé még 2x vagy 3x kapna tejet.

te 2 szilárdat adsz neki és 2x szoptatod meg. ez nagyon nem jó így

2016. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
valamit felreertettetek vagy felreirtam: 2x szopik es 3x kap szilrardat
2016. máj. 17. 16:13
 7/14 anonim ***** válasza:

igen, a 3. szilárdat kérded, erre írtam, hogy 5 kéne.

4 óránként etetd, mikor a szilárdat 1,5-3 óra között emészti meg a szervezet. gyümölcs pl. 1,5 óra, nálatok az sincs 10órakor

2016. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de hiaba nem ehes, etessem meg? enni fog ket kocka banant.
2016. máj. 17. 18:03
 9/14 anonim ***** válasza:

10,5 hónaposomat én így etetem:

6-fél 7 körül szopik

8 körül reggelizik (májkrémes kenyér, ilyesmi)ezután általában alszik egyet

10 körül kap gyümölcsöt keksszel, gabonával, ilyemsivel

1-2 között ebéd (főzelék, tésztaétel vagy husi körettel), fél3-3 körül megint alszik egyet

4-5 között kel fel, akkor uzsonna tejpép

Háromnegyed 7 körül szoktam vacsit adni neki, ez általában gyümölcs sinemillel keverve, majd fürdés, és még egy picit szopik lefekvés előtt, de van, hogy ez már nem mennyiség.

2016. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És mennyiket eszik étkezésenként, utolsó?
2016. máj. 17. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!