Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darázscsípés esetén mit...

Darázscsípés esetén mit tehetek 9 hónapos babámnál? Sok a vaddarázs a kertben, egyre többet vagyunk kint. Szerezzek be kálciumtablettát? Az van piciknek is?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha megcsípi egy darázs,akkor nem használ a kalcium tabletta.Ha nem allergiás rá,akkor csak a csipés helyét kell bekenni,Ha viszont allergiás,akkor kórházba kell vinni,mert nagyon gyorsan megfulladhat,még egy felnőtt is.

A darazskat kellene kiírtatnod a kertetekből.

2010. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Általában nem csipik meg a darazsak a gyerket, ha nem bántja öket.

De ha véletlen megtörténne, akkor több modszerrel is lehet a csipést kezelni és a fájdalmat enyhiteni. Ecetes vizzel borogatni (1 liter hideg vizbe 1 evökanál ecet), bármilyen illatos gyógynövény (zsálya, cirtomfü, menta) szérdörzsölt levelét rátenni, hagyma kicsavart levével beborogatni.


Semmilyen tablettára nincs szükség, teljesen felesleges.

2010. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mindenkepp kerdezd meg a vedonot vagy a gyerekorvost es a haziorvosotokat is arra az esetre, ha egy felnott kapna allergias rohamot

amugy nalunk kis sok volt, a teto alatt feszkeltek be magukat, ket alkalom utan teljesen kiirtottak oket

erdemes lenne szakembert hivni, ha ismeritek a feszkuket, mert nem csak a kicsire lehetnek veszelyesek

2010. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 6,5 hónapos.Én kálcium szirupot vettem neki, ami málna ízű.Megnéztem most a dobozát, és az a Te babódnak is jó lenne.A dokink azt mondta, hogy nyugodtan vehetek ampullás kálciumot is, de annak csak a felét adjam, ha szükséges.Inkább a szirup mellett döntöttem.
2010. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kálcium tabletta illetve injekció akkor kell, ha még nem tudod, hogy allergiás-e a csípésre. Tehát első csípés után mindenképpen javasolt beadni egyet (ampullásat is úgy, hogy megissza), és ha elkezdene nagyon dagadni, azonnal kórház! B.
2010. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy mi hoyg nöttünk fel kálcium ampulla meg egyéb hasonlók nélkül, pedig elég sokszor megcsipett darázs, méh és sok minden egyéb is. A gyerkekenek sokkal többet ártanak a fölöslegesen adott gyógyszerek, mint egy darázscsipés.
2010. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De ha allergiás rá, akkor egy idejében beadott kálcium megmentheti az életét!!! Méhész van a családban, tudom, hogy miről beszélek.
2010. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 22;22es!

Gyerekeinket ma mar mindentol ovnunk kell.

A fatengelyes vilagban nagyapaink a kertben termelt alapanyagokat vittek nagyanyainknak, hogy ebedet fozzenek belole. Ma a ferjeink legfeljebb a kozertben szedhetnek paradicsomot, amit vegyszerekkel kezelnek, hogy szep nagynak es erettnek latszodjanak.

Azert kellenek a gyogyszerek, hogy szukseg eseten ne kelljen idot pazarolni a patikara, mert peldaul egy mehcsipesnel csak par percnyi levego van, mielott a nyak teljesen megdagad elzarva a leg- es a nyelocsovet.


Amugy anyukam, aki nem ma nott fel, szinten allergias a darazscsipesre!!!!

2010. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szerezz be calcimusk ampullásat,csípés esetén felét itasd meg vele, ha dagad,azonnal mentő!!! mentőknél van antihisztamin injekció,és betudják adni..

allergia általában a második érintkezésnél jön elő,első csípésnél még nem biztos

utána majd az allergologus fel fogja írni a epipen injekciót,amit mindig magadnál kell tartani,és ha megcsipi a babádat,azonnal az izomzatba be kell adni,és várni a mentőket...(de ne így legyen,ez már sulyos allergiánál van)

2010. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! Szép napot Nekdtek! :)
2010. ápr. 10. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!