Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni darázscsípés...

Mit lehet tenni darázscsípés esetén 1 év alatti babáknál?

Figyelt kérdés
Nyaralni megyünk 8 hónapos babával, és írom össze, hogy mit vigyünk a túlélőkészletbe. Darázscsípés ellen/re mit vigyünk? Gondolom őt még nem lehet kalciummal itatni, mint a felnőttek szokták, stb. Van erre tapasztalat, vagy tanácsotok? Köszönöm!
2010. júl. 5. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!

De igen létezik már nekik is Calcimusc-injekció, ilyen kis ampullába, aminek le kell törni a tetejét, és teába önteni..megitatni vele. 5ml van egy ampullába,ezt 2x adhatod oda neki. Recepre kapható a patikába, de amúgy is kiadják, csak sokkal drágább.

2010. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a kálciumos pezsgőtablettát is ajánlotta a dokinénink, de csak 1/4-et ill. a kálciumos ampullát is, amit az előző válaszoló is javasolt. :)
2010. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ismét én.

Egyébként az eljárás ugyanaz mint a nagyobbaknál. Tehát ha véletlenül megcsípi a darázs a babádat, adj neki calcimuscot, borogasd a csípés helyét, fullánkot vedd ki,és figyeld a reakciókat.Kb. ennyi.


Darázs-csípés mentes,Jó nyaralást!!!

2010. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első voltam:)
2010. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Javaslom, hogy menj el a gyerekdokihoz, nem elég idegenekre hagyatkozni egy ilyen oldalon ilyen fontos kérdésben, és írass föl calcimusc-ot, ill. ha durvább az allergiás reakció, nekünk írt föl még valamit, a recepten sem tudom elolvasni mi az (még nem váltottam ki) azt kell beadni neki. Mondta, hogy vegyek fecskendőt is. Jó nyaralást!
2010. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor majd még előtte megyünk el a dokinénihez, és íratok receptet erre a kalciumra, meg majd tőle is megkérdezem. Az az igazság, hogy engem is még csak egyszer csípett meg darázs, akkor kiszívtuk a mérgét és citromlével borogattuk. Más egyebet sem tudtam, hogy mit kell tenni. Köszi, és remélem nem lesz rá szügség!
2010. júl. 5. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:
A szódabikarbóna kevés vízzel keverve fájdalom- és gyulladáscsökkentő.
2010. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!