Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Születési anyakönyvi kivonat...

Születési anyakönyvi kivonat beszerzése hajadon anyáknál - mi a teendő, milyen iratok szükségesek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Picit elvesztem a részletekben, rengeteg ellentmondásos információt kapok különböző helyekről azzal kapcsolatban, hogy egy hajadon anyának milyen papirokat kell szülés előtt beszereznie ahhoz, hogy a születési anyakönyvi kivonatot megkapja.


Júniusban fogok szülni, az apával nem vagyunk együtt. Hajadonsági nyilatkozatot már beszereztem, de nem tudom, hogy mi az a papir, ami feltétlenül kell még ahhoz, hogy a szülés után gyorsan megkaphassam a bébi anyakönyvi kivonatát. A picit az én nevemre anyakönyveztetem. Nagyon sokféle negativ információ kering mindenfelé, én már telefonáltam anyakönyvi hivatalba is, de ott azt mondták, hivjam őket szülés után, mert momentán nem tudnak semmi konkrétumot, hiszen percről percre változik minden. Nagyon rosszul érintene, ha 1-2 hónapra pénz nélkül maradnék a bürokrácia miatt. :((( Van valakinek ezzel kapcsolatos viszonylag friss tapasztalata?


2010. ápr. 9. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
csak szemelyi, lakcimkartya es nyilatkozat kell a csaladi allapotrol
2010. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont úgy ahogy az első válaszoló írta, ha ezek megvannak és leadod a kórházban akkor ez alapján kiállítják az anyakönyvi kivonatot, amiért majd el kell menned az illetékhivatalba.

Én apasági nyilatkozatot adtam le, és hajadon vagyok.

2010. ápr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! A 3 hónapos kislányom az én nevemre van anyakönyvezve, én is hajadon vagyok, és nem vittem semmilyen nyilatkozatot a szülésre (most hallok először hajadonsági nyilatkozatról!), nem is kért tőlem senki ilyet. Apaságim se volt, így automatikusan az én családnevemet kapta. 5 nappal később már át is vehettem az anyakönyvi kivonatot az önkormányzatnál. Szóval nem volt egy bonyolult ügy.

Igaz, a kórházban az anyakönyves kérte az apasági nyilatkozatot vagy a házasságlevelet, de nekem nem volt, a párom meghalt a terhességem alatt, és nem voltunk házasok. Viszont pár héttel a szülés után a gyámügy meg is keresett az apaság tisztázása érdekében.

2010. ápr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogyan az utolsó írta, semmire nincs szükséged, a baba automatikusan a te nevedet kapja, és erre a névre kiállítják a szül. akvi kivonatot. Pár hét után pedig megkeres a gyámügy, mivel rendezetlen a kisbabád helyzete, így megkérdik majd, ki az apa, te pedig vagy megmondod, vagy fiktív nevet mondasz.
2010. ápr. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Sajnos tényleg elvesztem a részletekben. Igyekszem mindent - amit csak lehet - még a szülés előtt rendezni, de elbizonytalanodtam a neten olvasott tapasztalatoktól és attól, hogy hiába telefonáltam az állitólag legilletékesebb helyekre (anyakönyvi hivatal, egy közjegyzői iroda), SENKI sem tudott nekem nemhogy egyértelmű, de semmilyen választ adni a kérdéseimre.
2010. ápr. 10. 10:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! A kérdésedből nem derült ki, hogy lesz-e apasági nyilatkozatod, de nem is ez a lényeg. Most már az anya vezetéknevét is kaphatja a gyerek (ha jól tudom), függetlenül attól, hogy házas-e vagy hajadon. Még mielőtt kijössz a kórházból, egy anyakönyves végigjárja a szobákat, és felír mindent, és azt a nevet fogja írni, amit te mondasz. (Az apasági a név szempontjából csak azért érdekes, hogy megkaphassa az apja vezetéknevét.)

3. válaszoló

2010. ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Valóban, elfelejtettem írni, hogy apasági nyilatkozat a szülés előtt nem lesz, maximum csak utána (ha apuka is akarja), így a pici mindenképp az én nevemet kapja majd.
2010. ápr. 13. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!