Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyaralás, mennyi idős kortól?

Nyaralás, mennyi idős kortól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az, hogy mekkora az az életkora a babának, amikor elmennétek nyaralásra? Balatoni kikapcsolódást terveztünk júliusra(pár nap), akkor lesz 8 hós a babóm. De ahogy szorít az idő, egyre korainak érzem.


2016. máj. 21. 07:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Balatonra ekkora babát már vinnék. Szerintem ne stresszelj rajta, ő már vihető (ha egyébként nem cirkuszolós, problémás típus :)).


Valaki ekkora gyerekkel a trópusokra is simán elindul...

2016. máj. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Te ismered a gyerekedet!

Mi idén még nem megyünk, pedig most 9 hónapos. Biztos túlzásnak hangzik a többség szemében, még nekem is ahogy ide leírom, de megvan az okunk rá. Csak az egyik nagyi kertes házát fogjuk "kibérelni" egy hétre (a nagyi elutazik, mi vigyázunk a kutyára), annyi lesz a nyaralás (nem utazunk el hozzá, csak városon belül).

2016. máj. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

A mi elso gyerekünk 4 honapos volt mikor nyaralni mentünk...azota annyival rutinosabb vagyok,h már ket honapossal is siman elmennek..neki kb mindegy hol van,csak ott legyunk mellette...te mitol tartasz?miert erzed kicsinek hozza,o mar pont elvezni fogja szerintem

Mondjuk mi ilyen mobilak vagyunk,alapbol sokat hetvegezunk a nagyszuloknel.

2016. máj. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Az első gyereknél még bátortalanabbbak voltunk, 1 éves 2 hónapos volt, amikor először voltunk vele többnapos kiránduláson/nyaraláson.

A második gyereknél már a nagy igényei is döntöttek, így nem hagytuk ki a nyaralást. 8 hónapos volt ekkor.

2016. máj. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Snorri ***** válasza:
52%
5 hónapos volt a fiam, amikor nyaraltunk vele. Belföldön. Teljesen jó volt. Én kisebbel is mennék, főleg, ha van nagyobb tesó. Unokatesóm 9 hónaposan vitte Törökországba (külföldre nem merném), barátnőmék 6 hónaposan hozták Angliából ide, másik barátnőm 4 hetesen levitte a Balcsira. Semmi baja nem lesz egy picinek sem. Szunyókál az árnyékban a levegőn. Egy nagyobb pedig pancsolhat.
2016. máj. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Az én babám most 8 hónapos, júliusban megyünk nyaralni. Kíváncsi vagyok milyen lesz, kicsit félek tőle, nem egyszerű lekötni mióta mászik.
2016. máj. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

A masodik gyerkoc aprilisi.leven volt egy nagy teso mar,igy mentunk azon a nyaron is a balcsira ketszer is.egy-egy hetre....semmi baja nem lett.jokat aludt a strandon az arnyekban.

Most a harmadik marciusi,vele is menni fogunk a nyaron.

Egy 8 honapos babaval siman el lehet menni,biztosan elvezni fogja :)

2016. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tényleg a gyerektől függ. A miénk rendkívül alkalmazkodó, érdeklődő, bárhol elalszik, nyugodt, jól eszik. 4 hónaposan vittük 2 napra belföldön (egy konferencián adunk elő), aztán 6 hónaposan mentünk Bécsbe és a Balatonra, bár ezek is csak 1-2 napok. Őszinte leszek, most vettünk egy lakást, és sok spórolt pénzünk ráment, ezért nem megyünk több időre, sem messzi külföldre, nem a gyerek miatt.:)
2016. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Nyugodtan menjetek!

Én februárban szültem, mivel van Balcsin házunk, így nyáron már mentünk.

Jó a baba nem fürdött értelem szerüen, csak mikor nagyon meleg volt, a sajá kis kádjában a kertben.

A Balatonba meg kis gumicsónakkal jött velünk, imádta :) 5-6hós volt akkor.

Fürdeni elöször 1.5 évesen engedtem a tóban.

2016. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Augusztusban megyünk a Balatonra, akkor lesz 6 hónapos a kisebbik fiam. Szerintem egyáltalán nem korai. Nyilván nem miatta megyünk nyaralni, hiszen neki tök mindegy, hogy hol vagyunk, de mi szeretnénk nyaralni, és természetesen szeretnénk, hogy ő is velünk legyen.

A nagyobbikkal 9 hónapos korában voltunk. De ha mondjuk tavaszi baba lett volna, akkor is simán elmentünk volna már az első nyarán is nyaralni, pár hónaposan is. Ha amúgy mi szeretnénk nyaralni menni, és már a babával összeszoktunk, stresszelés nélkül el tudjuk látni itthon is, akkor minden további nélkül elvinném, főleg belföldre.

2016. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!