Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejeskávéfoltok és pigmenthián...

Tejeskávéfoltok és pigmenthiányos területek a baba bőrén?

Figyelt kérdés

8 hós fiam bőrén van 3 pici néhány mm-es (az egyik majdnem 1 cm, ovális) halvány barna folt (tejeskávé foltok = café au lait-folt). A bőrgyógyász azt mondta, ha 5-nél több lesz, az felveti egy koplex betegség gyanúját, nagyon félek, hogy szaparodni fog a számuk.

Továbbá találtam egy nagyobb pigmenthiányos területet is.

Mi lesz ebből? Másnak is vannak ilyenek?


2010. ápr. 10. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
A kislányom lábszárán van egy elég nagy, kb. 3*3 cm, ami az ő kis lábán persze még nagyobbnak tűnik. Azt vettem észre, hogy nő és sötétedik. Rá is fogok legközelebb kérdezni a dokitól, hogy nem lesz-e baj belőle. Nekem is mondta a védőnő, hogy figyelgessem, mert lehet, hogy lesz máshol is. Ez kb. 3 hónaposan jött elő, azóta szerencsére másikat nem találtam. Remélem nem is lesz, ez az egy is eléggé zavaró. Ő most 8 és fél hónapos.
2010. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a törzsén van egymás felett két barna halvány folt, nem lett még több, a lábszárán látok néha, ha nagyon megnézem apró kis fehérebb pöttyöket. Ennyi. Azok sem szaporodtak. Nem vittem ezért orvoshoz, meg sem mutattam még.
2010. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

sziasztok. nekem van pigmenthiányos területem. 30éves vagyok, van egy kisfiam és nem örökölte szerencsére. nekem a csipömnél van, nem annyira zavaro helyen, de nem nőtt , nem sötétedett, csak van, kb olyan 4*4cm nagyságu. van mégegy de az kisebb fel sem tünik csak ha jobban megnézem. kicsikorom ota van, anyum azt mondta igy születtem.


annyi h ha leég az nehezen gyogyul és nem barnul le.


lehet megmarad a babáitoknak is, de nem vészes, csak ott van. de azért nézessétek meg dokival.


a kávészerüfoltokat nem ismerem.

2010. ápr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1.5 évesen alkult ki hasán halvány tejeskávé folt,újjlenyomat nagyság.Lábán megjelentek az elsö anyajegyek is.
2010. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szia. mi van veletek azóta? nekem a kisebbik lányom van tele ilyenekkel, a nagyon 3 van eddig, megyünk kivizsgálásokra, de érdekelne, mire számítsak, nagyon félek. köszi
2010. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem történtek felénk még kivizsgálások. Gyerekorvos nem igazán foglalkozott vele amikor mondtam, de én figyelgetem rendszeresen a foltokat, több pigmenthiányos területet is találtam. A tejeskávéfoltokkal nem tudom mit kezdjek, azóta a hasán is lett egy, a bőrgyógyász is elég flegma volt.

Sajnos nem tudok több információval szolgálni.

Azért megkérdezhetem nektek mit mondtak, milyen irányú vizsgálatok lesznek? Mennyi idősek a gyermekeid?

Köszi ha válaszolsz.

2010. nov. 17. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:

a nagy lány 5 lesz márciusban, a kicsi lány 3.

tejeskávé szindróma - ha beírod a keresőbe. bőrgyógyásznak nem hatásköre, azt mondta a doktornő, komplex kivizsgálást javasolt. holnap már lehet, megyünk a heim pálba. a kisfiú 14 hós, rajta (még) nincs.

2010. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de elmondanád, hogy mi lett veletek?Kisfiamnak egy nagy van a lágyékán, néhány pötty a kukaca alatt és a nyakán, illetve a mellkasán egy kb.1 és fél cm-es halványbarna folt.Leírnád, hogy néztek ki?Csak csütörtökön megyünk orvoshoz, félek, hogy nagy a baj.
2011. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Úgy látom pont egy év telt el a kérdésem kiírása óta. A foltocskák megvannak, úgy veszem észre méretük és számuk nem változott.

Viszont az előtted válaszoló tudna talán írni hasznosat, azóta biztos minden vizsgálati eredmény megvan.

Aztán kíváncsian várom Nektek mit mondtak!

Minden jót!

2011. ápr. 30. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:
3 napra befektették, masztocitózisra gyanakodtak. volt hasi uh, vérvétel, csuklóröntgen. minden negatív. valami büdös krémmel kell kenegetni fürdés után, a fürdővize nem lehet túl meleg. ettől a krémtől halványodnak a foltok, de csak ennyi. azt mondták rá, ő ilyen kis pulykatojás.
2011. máj. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!