Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba beszédfejlődésének...

A baba beszédfejlődésének rosszat tesz, ha néha angol szavakat mondunk a sima beszédben? Ezeket meg fogja tanulni?

Figyelt kérdés

Mindketten idegennyelvi környezetben dolgozunk, a magyar az anyanyelvünk (én CSED alatt idegennyelven írok), itthon csak angolul/németül nézünk filmet, sorozatot.


Egymás között is sajnos itthon is így beszélünk, hogy pl.:

- ez volt a legjobb étterem, ever

- szerinted mi legyen a policy ebben az ügyben?

- én nem hiszem, hogy erre a dologra lenne best practice


És ugyanez német szavakkal is. Engem ez zavar, de nem tudom levetkőzni egyszerűen (hiszen dolgozom most is), a barátaink is így beszélnek sajnos.


A gyerek nem érti majd, zavarni fogja, vagy megtanulja ezeket tőlünk és hülyének nézik majd a bölcsiben/oviban?



2016. máj. 26. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Zavarni biztos, hogy nem fogja a gyereketeket, de valószínűleg ő is belesző majd egy-két hasonló kifejezést a beszédébe. Ez inkább a felnőttek, pl. rokonok, ismerősök és a bölcsődés/óvodás nevelők számára lesz zavaró.
2016. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Hasonló cipöben járunk, csak mi mèg külföldön is èlünk, ahol 2 hivatalos nyelvet beszèlnek az emberek. Itthon magyarul beszèlünk, de ugyanígy angol kifejezèsekkel tarkítva. Filmet csak angolul nèzünk, baràtainkkal angolul beszèlünk. Boltban, orvosnàl vegyes, hogy angol, holland vagy francia. A baba 1 èves koràban holland nyelvü bölcsibe megy, de a boltban, utcán franciàt fog csak hallani. Na ebböl, hogy fog szegèny kikeveredni :S csak remèlni tudjuk, hogy minden jól megy ès 2 anyanyelvü lesz (holland, magyar), de jól fog angolul ès franciàul boldogulni.
2016. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: sajnos mi Magyarországon élünk.:/
2016. máj. 26. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Semmi baja nem lesz tőle. A magyar amúgy is tele van jövevényszavakkal. Jó esetben választékos lesz a beszéde és ugyanazt a dolgot többféleképpen is ki tudja majd fejezni.

Lásd:

analógia-hasonlat

irreleváns - a helyzethez nem kötődő/tartozó

És ezer ilyen példa van. A te példáid is lefordíthatóak teljesen magyarosra:

Ez a valaha látott/látogatott legjobb étterem. /Ez a legjobb étterem, ahol valaha jártam.

Szerinted mi legyen az irányelv/eljárásmód ebben az ügyben? (kontextust nem írtál)

Én nem hiszem, hogy erre a dologra lenne bevett intézési mód.


Tehát idővel finomodik (szofisztikálódik, sic!) annyira a beszéde, hogy egy gondolatot több verzióban is ki tud fejezni, képes többnyelvű szinonímák használatára.

2016. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

4-es, ez akkor lenne így, ha a kérdező választékosan beszélne a saját nyelvén, de nem. Pont azért beszél így, mert magyarul (sem) tud.

Nem hasonlítható össze azzal sem, amikor valaki idegen környezetben él.

2016. máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: nagyon tetszik, ahogyan a "sem" szót kiemelted tulajdonképpen, így még jobban aláhúzva azt, hogy nem beszélünk nyelveket egyáltalán. Esetleg egy index komment ma még belefér neked,nem?:)
2016. máj. 26. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig az ötöst nagyon nem kéne leoltani, mert TÉNYLEG nem tudsz magyarul, ha képtelen vagy kifejezni magad rajta!


Mellesleg a gondozónők nagyon fognak örülni, ha benyög egy ilyet a gyerek.

2016. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A babákkal játszunk.


A gyerekeknek nem beszédfejlődésének árt, hanem a gondolkodásfejlődésének, ha kevert nyelven kell megtanulnia gondolkodni.


Alapvető emberi jog az anyanyelven valő tanulás lehetősége, és pont ezt veszi el a gyerekétől, aki ilyet csinál.


Felnőtt emberek kevert beszéde egyszerűen igénytelenség, vagy tanulatlanság.


Régen az erisztokraták is több nyelvet beszéltek, akár anyanyelvi szinten is a külön angol-francia nevelőnőkkel. De nem keverték, gondot fordítottak rá- azaz igényesek voltak-, hogy ne keverjék.

2016. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!