Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ülve közlekedik a 8 hónapos...

Ülve közlekedik a 8 hónapos kislányom baj lehet?

Figyelt kérdés
2016. máj. 27. 11:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Kúszni mászni nem tud de már szépen fel tud ülni és azóta így járja be a szobát. Ki fog maradni a kúszás mászás?
2016. máj. 27. 11:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Ülve közlekedik? Azt hogy? Írd már körül!
2016. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha 8 hónapos és még nem tud kúszni, én elvinném szakemberhez. Amennyiben valahogy ülve is eljut ide-oda, nem lesz motivációja a kúszásra, mászásra.
2016. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

"Ha 8 hónapos és még nem tud kúszni,"

10 hónapos korig kell kúszni.

2016. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tovább olvasod és az egész szöveget értelmezed, meglátod, hogy azt is írtam, hogy így nincs motivációja a kúszásra...egyébként a szakember meg is nyugtathatja, hogy ráér még. Nem megeszi a gyereket, ha megmutatja neki.
2016. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Mikor forduljunk orvoshoz? Ha a baba 8 hónaposan még semmilyen irányba nem próbál kúszni (körbe-körbe, hátrafelé, előre), kérjük szakember segítségét. Speciális tornával, masszázzsal, babaúszással lehet segíteni neki." - See more at: [link]

"A 8 hónapos baba...Amire figyeljünk: Ha a kúszás ebben a hónapban nem indul meg, akkor mutassuk meg a kicsit szakembernek. Egy konduktor sok jó otthoni feladattal láthatja el a szülőket, mely hamar eredményt hozhat." [link]

"Ha 10 hónapos koráig sem tesz kísérletet a kúszásra sem, szakemberhez: neurológushoz, gyógytornászhoz kell fordulni."

[link] És valóban van itt egy példa a 10 hónaposra...

2016. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem hogy baj lehet, hanem baj van, méghozzá nagy baj.

De maga a tény, hogy itt kérdezel, ez meggátol abban, hogy egyáltalán felfogd ennek jelentőségét.

Sorolom:

- védőnő?

- orvos?

- nagyszülők?

- tezsvírek?

- szomszédnénik?

Senki nincs, akitől ezt megkérdezd?

jaaa, hogy ahhoz ki kellene menni a lakásból? - értem.

Na, van baj?

Van, nem is kicsi.

2016. jún. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém másfél éves múlt és fal mellet jár meg ide oda mászkál de csak kapaszkodva vagy a kezünkbe vagy tárgyakba és bútorokba, ez miatt sok jelzőt kaptunk vigyük el ide oda. Én úgy gondolom ez esetbe viszont más a helyzet tényleg furcsa, hogy csak ülve közlekedik én biztos hogy elvinnél nézzék meg már csak a te megnyugtatásod miatt is, a védőnővel orvossal is beszéljél hogy ők mit mondanak hova kérj beutalót bár elég fura hogy idáig nem beszéltél velük erről. Vagy ha nem bízol bennük akkor nem is tudom..
2016. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem nem baj.


Három gyermekem közül az első 11 hónapos koráig csak a hátán feküdt és úgy lökte magát előre hanyattfekve, keresztül mindenen. Négykézláb sohasem láttuk.

Aztán egyik nap megfordult, felhúzta magát álló helyzetbe az egyik bútorba kapaszkodva, s rá két-három napra már saját lábán, semmit sem fogva a kezével bejárta a lakást.

Eleinte mi is kétségek között voltunk kissé, de az idő minket igazolt: hacsak nem beteg a gyermek, akkor idővel mindenre rájön magától, amint megérik rá.

2016. aug. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!