Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom a 6. és 9. hét...

Kislányom a 6. és 9. hét között egy cm-t sem nőtt, és csak 47 dkg-ot gyarapodott. Ez tényleg rendben van?

Figyelt kérdés
3580 g-mal született, és eddig sokkal jobb ütemben fejlődött, az első négy hétben pl. 5 cm-t nőtt... a hízása meg hetekre osztva most csak heti 150 g körül van, ez nem kevés? Védőnő először azt mondta, hogy szépen megy a súlya, de utána, hogy azért heti 170 g-nak meg kéne lennie....
2016. máj. 19. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még simán el is mérnek egy-egy centit, és máris úgy tűnik hogy nem nőtt.

Ha a súlya gyarapodik akkor nem lesz ott gond.

2016. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bella169 ***** válasza:

Teljesen rendben van. Az én lányom pl az első fél évben havi szinten így nőtt:

4 centi - 2 centi -4 centi - 2 centi -4 centi - 2 centi.

Nem nőnek egyformán a babák.

A hízással sincs gond. 120-150 gramm /hét az alap. Tehát havonta 400-600 gramm.

2016. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm, nagyon aggódtam, megnyugtattatok!
2016. máj. 19. 22:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy rendben van. Lányom az első évben minden hónapban 400-500 gramm között hízott, a védőnő nekünk azt mondta, hogy heti 100-150 gramm már teljesen oké.
2016. máj. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A hízás és a növekedés üteme nem egyenletes. A minimum hízás pedig 400 gramm kell, hogy legyen havonta, ez azért 3 hét alatt is megvan. Én nem aggódnék.

Az én babám 60 grammot hízott másfél hét alatt amikor baj volt (húgyúti fertőzés), de nem volt nyugodt és kiegyensúlyozott sem, szerintem ha baj van nem heti átlag 10-20 gramm a különbség, hanem feltűnő nagyon.

2016. máj. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm!


A fiam annak idején jóval gyorsabb ütemben fejlődött, és hiába tudom, hogy tilos összehasonlítgatni a gyerekeket, nehéz megállni a gyakorlatban.... igény szerint szoptatok, de nagy különbség, hogy a fiam állandóan cicin lógott volna, a mai napig komfortszopizna, ha hagynám, és két éves koráig éjjel is rengeteget szopott, a lánykám viszont csak akkor kér, ha éhes, és már hetek ta átalussza az éjszakát... vicces, hogy aki nem ehhez van hozzászokva, már amiatt is képes aggódni, hogy nem zombiként jár-kel, mert tud aludni éjjel:):)


Még egyszer köszönöm a megnyugtató szavakat, adatokat!

2016. máj. 20. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!