Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy baratkozzam meg a gyereke...

Hogy baratkozzam meg a gyerekem nevevel, nem tetszik? A ferjem eroltette ezt a nevet.

Figyelt kérdés

Hozzatennem, 6 honapos volt a kicsi mikor itthagyott minket.

Nem baj ha beceneven szolitom, ami teljesen mas mint az igazi ?


2016. máj. 31. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Ha nagyon"babás" a becenév,egy idő után ciki lesz neki.úgy tudom van lehetőség a névváltoztatásnak,nézz utána,hátha ....
2016. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Mi a név? Hogy becézed? Hány éves a gyerek? Ha még kicsi akkor meg lehet változtatni.
2016. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1,5 eves, Benjamin.

Sosem tetszett :(

2016. máj. 31. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha sosem tetszett a név, akkor nem kellett volna beleegyezni, hogy ezt kapja a gyerek. Elég tapló volt a férjed, ha így erőltette, a névadásnak mindig közös döntésnek kellene lennie.

Én nem változtatnám meg egy másfél éves gyerek nevét. Ha a becenév nem nagyon babás, akkor semmi gond nincs vele. Lehet, hogy ő később szeretni fogja az igazi nevét is.

2016. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg változtasd meg neki nyugodtan. Még kicsi, és úgyis csak a becenevét hallotta. Baja nem lesz tőle. Ha nem akarod, akkor adj még egy nevet neki, és szólítsd azon. Nem kell túlbonyolítani. Nekem is anyám neve volt sokáig, pár egy éves koromban változtatták meg, mert akkorra sikerült eldönteni.
2016. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk az apja egedelye nélkül nem lehet a gyerek nevét megváltoztatni
2016. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4%

Szólíts olyan néven, ami szívedből jön. Hisz te vagy az anyukája. Nálunk úgy volt, hogy beleegyeztem a férjem által választott lánynévbe (nem gáz, csak én nem éreztem volna az igazinak), mert nagyon szerette volna, de elhatároztam, hogy Huginak fogom szólítani, ami szerintem nagyon kedves becézés. Végül három kisfiunk lett.


Amúgy meg próbáld másként megközelíteni a dolgot, pl. hogy a sors akarta, hogy Benjámin legyen, a titeket elhagyónak pedig immár semmi köze hozzá.

2016. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg tök jól hangzik úgy, hogy Beni.
2016. máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!