Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne pár kérdés?

Lenne pár kérdés?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám.


1. Ti meddig fertőtlenítettétek babátok köldökét? Nekem a védőnő azt mondta, hogy még napi egyszer és, hogy szép a köldöke.


2. Ti kiszoktátok vágni babátok ruháiból a címkéket? Nem zavarjak amúgy a cimkék, meg félek, ha kivágom, akkor szúrni fogja.


3. Ti meddig sterilizáltátok a cumikat, cumis üvegeket?


4. Szoptatás alatt lehet magne b6-ot szedni?


5. Az mitől van, hogy babám mostanság rászokott a feje, füle simogatására. Főleg szopi közben, akkor mégengem is simogat. Meg markolássza a fülét, fejét. Ami csak azért nem a legjobb, mert hiába vágom a körmét, kikarmolja a fejét. :/


6. Alig alszik, eszik a babám.

Tudom, hogy egyre érdeklődőbb. Próbálok is odafigyelni, hogy két alvás között azért legyen fent. De van, hogy lerakom aludni, aztán 1 óra mulva már fent is van. De van, hogy végigaludja az 5 órat, miután vagy 6* eljátsza ezt, hogy fel kel.

Enni is, kb 5 percet szopizik, és utana nézelődik. És van, hogy éjjel is ezt csinalja. De éjjel inkább az, hogy szopizik, kiköpi, sír.

De ha éhesebb ugye a sokszori kevés evés miatt, akkor meg úgy teleeszi magát, aztan meg azért sír mert feszíti a pociját, és addig sír míg vissza nem hányja a felét.



2016. jún. 2. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

1) addig kezeltük, amíg be nem gyógyult. Mivel vadhús nőtt neki, így sokáig.

2) nem.

3) még igen, pedig már felnyalja a padlót, 9 hónapos

4) gondolom

5) mert fejlődik. Kezdi felfedezni a testét és a világot.

2016. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Míg sebesnek látszott. Már nem emlékszem, mennyi idős volt, de talán még 2 hónapos sem, mikor mondta a védőnő, hogy már nem kell, én meg mondtam, hogy de ott még mintha... és erre ő csak annyit mondott, hogy akkor még ma este egyszer utoljára, de aztán abbahagyhatom.

2. Ki szoktam vágni a címkét, sőt, már direkt figyelem a boltban, hogy olyan legyen, amit szépen ki lehet szedni, vagy olyan, aminek csak puha címkéje van. Nekem is a halálom, ha bökős!

3. Szopizott, alig használtunk ilyesmit, de ha igen, akkor használat után minden alkalommal sterilizálom, bevallom, még most is. (7 hós) de inkább csak azért, mert utána hetekig nem használjuk megint

5. Az enyém is simizi magát. Szerintem aranyos. :)


A többire nem tudok érdemben válaszolni.

2016. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1.amíg le nem esett a csonk

2.nem vágtam ki sosem

3.még most is szoktam ,de más tárgyakat nem

4.lehet

5.fül piszkálása jellemző fogzás miatt (neki vszínű már mozgolódnak a csírák)

2016. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Nem sokáig, amíg le nem esett a köldökcsonk és be nem gyógyult. De ez nála viszonylag hamar megtörtént.

2. Nem szoktam kivágni, de szerintem nem zavarja. (Nem látom rajta, hogy zavarná)

3. Még most is sterilizálom a cumikat időnként, pedig már egy éves. Muszáj, mert sokszor leesik a földre, megfogja ilyen olyan kézzel, kiveszi-beteszi stb. Nehogy aftája legyen..

4. Szerintem lehet, de kérdezd meg a védőnőt.

5. Nem hiszem, hogy gond ha simogatja a buksiját.

6. Nálunk sem volt egyszerű a szoptatás, sokszor volt szopi sztrájkja is a babámnak, amikor ugyanezt csinálta mint a tiéd. Kiköpte, nem kérte, sírt, megint visszavette...több oka is lehet ennek, pl. fáj a pocija szopi közben, eseleg szájpenésze van, ritka de vannak babák akik már ilyenkor fogzanak, esetleg megjött neked és megváltozott a tej íze...olvass utána a szopi sztrájknak. Nálunk egyébként nem javult a helyzet azzal, hogy nőtt és ügyesedett, 8 hónapig szoptattam, de a fiam magától nem kérte végül a cicit és nem is kereste soha többé pedig egyik napról a másikra hagytam abba...

2016. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!