Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tetszik a Benjámin név? Nem...

Tetszik a Benjámin név? Nem túl ódivatú?

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 13:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az első válaszolóval vagyok egy véleményen. Se a becézése nem tetszik, se maga a név. Férfiatlan. Akkor már inkább Benedek(szerintem).
2016. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőmék Beninek becézik, de úgy a Benettet szokás.... Én maradok a Benji-nél :-)
2016. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is Beninek becézzük.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy azért, mert Benjàmin a neve, egy senki lenne bàrmilyen közösségben. Ha valakit ennyire nem tisztelnek, az nem a neve miatt van.

Természetesen mindenkinek lehet véleménye a névről, de azért ilyet ne mondjunk egy pici Babàról vagy egy kis Magzatról, aki még meg sem született.

2016. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Fanni27 ***** válasza:
100%

Nekem az osztálytársamat Benjinek hívják (Benjamin), és nálunk ő a társaság központja nemhogy az osztályban, de még a suliban is. (Nagyon népszerű.)

Szóval én is azt mondom, hogy előre ne ítéljük el szegénykét. Nekem a Benjamin név közepesen tetszik, de a Benji becézés az nagyon jó! És egyedi is.

(Nekem egyébként Dani a kedvenc nevem, de sajnos az olyan népszerű név.)

2016. jún. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Béninek is becézik.


Bár a név tetszik, de szerintem minden névnek megvan a háttere is, meg hogy milyen közösségek adják a gyerekeiknek. Úgyhogy nem adnám a gyerekemnek, csak ha zsidó vagyok.

Ne vegyük el másoktól az övéiket. hagyjuk meg nekik.


Második névnek tiszteletből valaki iránt, aki valamit tett a gyerekért -pl. szülészorvos- azért adnám, ha úgy adódna.

2016. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!