Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csed, gyed összege? Segítene...

Csed, gyed összege? Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Jelenleg a br 79155. Ha felmondanék,mi alapján adják az álláskeresési járadékot? Ha azon vagyok,elv min bér alapján kapnék csed,gyedet. Ez akkor is ugya van,ha a br bérem kevesebb annál,mert közmunkán vagyok?
2016. jún. 7. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az igénylés napján járni fog álláskeresési?

Az álláskeresésit a béredből számolják, de max a min bér lehet. Ezt találtam az oep honlapján:a pénzbeli ellátás naptári alapja nem haladhatja meg az álláskeresési támogatás alapját képező összeg 30ad részét.

Ahogy én értelmezem: a csed nem lehet magasabb, mint az álláskeresési (amit a béredből számolnak).

2016. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem...

ha felmondasz és elmész álláskeresésire (jogosult vagy egyáltalán? minden éedolgozott év után kapsz 1 hónap álláskeresésit és max 3 hónap van!), akkor ez a bér lesz az álláskeresési alapja, tehát kapsz úgy 40.000.-, amitől kaphatsz csedet, ami kevesebb mint a gyes...


minimálbér akkor lesz alap, ha a béred ami után kapod az ellátást, több mint a minimálbér

2016. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor marad a szerződésem végig és innen lesz a gyed. Tavaly márciustól dolgoztam,február közepétől április végéig voltam munkanélküli,májustól dolgozom ismét.
2016. jún. 8. 19:39
 4/5 anonim ***** válasza:
mást nem tehetsz, mert ezek szerint munkanélkülire se vagy jogosult, hiszen már kihasználtad. vagy maradsz és ez lesz a gyeded alapja, ami ugyan nem túl sok, de picivel még így is több mint a gyes, vagy keresel másik munkahelyet
2016. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kaptam ellátást,csak álláskeresönek voltam regisztrálva.
2016. jún. 23. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!