Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS Mekkora a max gyed összege...

SOS Mekkora a max gyed összege két gyerek utáni adókedvezménnyel?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
130200-832Ft szja-13020Ft nyugdíj= 116348Ft.
2012. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, én pont ennyit kapok 2 gyerek után, családi adókedvezménnyel.
2012. febr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A munkahelyem nem érvényesítette az adókedvezményt a gyerekeimre,pedig kértem.Akkor utólag már nincs mit tenni?96 ezret kaptam.
2012. febr. 10. 22:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a munkahelyeden, de szerintem visszamenőleg is el lehet intézni. Nem vagyok benne biztos, mindenképpen menj és szólj a munkaadódnál.
2012. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek a gyerekeid? bocs, hogy off leszek, de én is max gyedet kaptam eddig, erre idén, mert kis korkülönbséggel vannak, nincs meg a 180 napom, vagy nem tudom miért családi adókedv.nélkül 80 e ft-ot kaptam. Sírógörcsöm van. Én 96 e ft-ra számítottam, mint amit te kaptál.

Képzelheted, én mit érzek a negyedmilliós bruttómmal.

2012. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2,5 éves és félévesek.
2012. febr. 10. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor te sem mentél vissza dolgozni a két gyerek között.

Hm.... Érdekes. Hogy miért kaptam én is és a kolleganőm is 80 e ft-ot ugyanilyen feltételek mellett.

Igaz, nekünk az oep fizet.

2012. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 2012. évre vonatkozó adóbevallásodban tudod majd visszakérni. A munkahelyeddel pedig egyeztess, hogy február hónapra már intézik, és így március elején már kapni fogod.


Másik válaszoló: OEP-et kérdeztétek, hogy mi az oka ennek? Az, hogy nem mentél vissza dolgozni, elvileg nem jelenthet semmiféle hátrányt, ugyanis a GYED-ed alapja az az év, ami az első gyermekednél is adta neked a TGYÁS-t és a GYED-et. Én is 80e Ft-ot kaptam (350e Ft-os bruttó bér után), de nálam a bérlapon GYED összegként még 109.200 Ft szerepel, tehát nem az új, hanem a tavaly érvényes maximum összeg alapján számoltak. Ezt rendezik, és hóköziben kifizetik a különbözetet, majd következő hónaptól már rendesen 96e Ft-ot fogok kapni.

Beszéljetek az OEP-pel, mert vagy ez történt, mint nálam, vagy abban az évben, ami a gyed-et alapját adta eredetileg, nem érted el a mostani max gyed-re jogosító összeget (bár azt mondtad, hogy igen).

2012. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Nagyon bánt,hogy most amikor a leginkább kellene az a 20 ezer ft,akkor rontja el a munkahelyem.És várhatok rá egy évnél is többet....

2012. febr. 11. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!