Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos/éves volt a...

Hány hónapos/éves volt a babád amikor kiszokott a nagy ágyba, mellétek? És hány alkalom után volt, hogy nem aludt egyedül az ágyában?

Figyelt kérdés
7 hós babám mostanában éjszaka sokat felsir, ezért már harmadik napja, hogy éjjel kiveszem és magam mellé teszem, és igy nyugodtabban alszik,max 1x sir fel reggelig. Bajt csinálok ezzel? Máris ki van szokva, hogy mellettem alukáljon?
2016. jún. 14. 06:15
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
8 hónapos volt a fiunk, amikor a férjem közénk szoktatta. Igazából pár alkalom után már nekünk is rutin volt, hogy közénk tegyük. Amiből mi nem engedtünk, hogy este a saját ágyában kell elaludnia, és csak éjjel jöhet közénk, így nekünk is van este jó pár óránk, amit nyugodtan kettesben tölthetünk. Most 2,5 éves, már nem kell közénk rakni éjjel, hanem jön maga. Ezerszer többet és nyugodtabban alszunk, mióta ez a rendszer van. Előtte én nagyon küzdöttem, hogy a saját ágyában aludjon, éjjelente 10-15 alkalommal keltem. Aztán visszamentem dolgozni, férjem jött el gyedre, amikor 8 hónapos volt a fiunk, és azt mondta, hogy ő nem fog egész éjjel ugrálni, inkább odateszi. Nagyon jó döntés volt részéről. :-) Kipihentebb és nyugodtabb mindenki. Majd ha nagyobb lesz, akkor éjjel sem jön át közénk, bár minket nem zavar, hogy odakucorodik. Az már zavarna, ha este egyszerre mindannyiunknak le kellene feküdni, mert akkor nem tudnánk kettesben lenni a férjemmel, házas életet élni, de így, hogy csak az éjjel egy részét tölti az ágyunkban, így nem zavar.
2016. jún. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Én is ugyan ebben a cipőben vagyok.

Mi 9 hónaposak múltunk. Mivel a Férjem külföldön dolgozik többször ide veszem magam mellé.

Este a saját ágyába teszem le aludni s ha pld jobban alszik van hogy csak 6 fele teszem ide nekünk most jött ki az 5-dik fog és uton van a 6-dik és megviseli

Nálatok is beindult a fogzás azért sirhat fel éjszaka,vagy egyszerűen csak a közelségetekre vagyik.

Szerintem meg azért annyira nincs oda szokva.

2016. jún. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Majd ha nagyobb lesz, akkor éjjel sem jön át közénk, - na, azt te csak hiszed, egyes! Ha olyan beállítódású a gyereked, akkor 4-5 évesen is átjáróház lesz a szobátok.

Mostohaöcsém még 9! évesen is rendszeresen apámékkal aludt, mert az anyja anno beszoktatta.

2016. jún. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, ha 4-5 évesen átjön éjjel közénk aludni. A nagyobbat nagyobb korára értettem. Miért lenne gond, ha pár órát együtt alszunk? Rengeteg családot ismerek, ahol ez a rendszer abszolút jól működik, senkinek nincs terhére.

Egyébként marhára hasznos volt a válaszod... Olvastad a kérdést, vagy csak idebüfögtél valamit?

1-es voltam

2016. jún. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy én is azért veszem ki, mert nekem könnyebb igy. Viszont én nem szeretném ha csak velem tudna aludni. Én is a fogacskáira fogom. Ezek szerint akkor elég pár alkalom ahhoz, hogy kiszokjon. Na inkább megprobálom akkor, hogy 10x kelek fel, de nem veszem ki. Amúgy sose volt gond az alvással, csak most gondolom, hogy fáj neki, lassan bújik a foga.
2016. jún. 14. 07:13
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy miért pontozzátok le, azt aki leirja, hogy nála hogyan alakult!!!!
2016. jún. 14. 07:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva ?
2016. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na akkor engem is lehet, hogy lepontoztok. Sok energiat igenylo, rengetegszer kelo anyatejes babam van, aki nem maradt meg sosem sem a kisagyban, sem mozesben, mellettem is sokat kel, de legalabb igy ritkabban, mintha kulon tennem. Mi emiatt egyuttalszunk. 4 honapos lesz, biztonsagot nyujt neki, hogy mellettem van, nekem pedig nem ekll kimasznom a kisagyig, es igy nem vagyok 3-4 (de sokszor volt 5-7) keles mellett sem hulla faradt. En nem felek attol, hogy erettsegizni is a mi agyunkbol megy, jelenleg orulok, hogy elek:)
2016. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 1 éves koráig gond nélkül aludt a saját szobájában, rácsos ágyban. Aztán egyik napról a másikra elkezdett gyakran kelni, alig lehetett visszaaltatni. Végül ott tartottunk, hogy éjféltől reggel 5ig üvöltött minden éjjel, nem tudom hogy éltük túl azokat a hónapokat... Végül magam mellé vettem, és csodák csodájára elaludt :) Ez 1,5 éves korában volt, azóta együtt alszunk. 2 éves múlt februárban
2016. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!