Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás? A közös gyerek...

Gyerektartás? A közös gyerek 10 éves. Nem voltunk házasok, szinte az elejétől egyedül nevelem. Támogatás sosem jött rendszeresen, néha (egy évben 1-3 alkalom) amikor kaptunk egy tizest?

Figyelt kérdés
Itt mindenki azt írja, hogy csak az utóbbi fél évet fizeti (előlegezi) meg az állam, én úgy tudom, hogy indíthatok úgy pert, hogy az a teljes 10 éve vonatkozzon, csak nem mindegy hogy adom be a papírokat. Ki hogy tudja
2013. márc. 19. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha beadsz egy keresetet a gyerektartás megállapítására és kérvényezésére akkor is csak 6 hónapra visszamenőleg kaphatod meg, és a bíró is csak ennyit fog meghatározni. Azt hogy te 10 évig vártál vele, az a te hibád, végül is akár 10 évvel ezelőtt is kérhetted volna a gyerektartást.

Az állam csak akkor előlegezi meg szintén 6 hónapra visszamenőleg ha a gyermek apja fizetésképtelen.

Egyébként 1 gyerek esetén a gyerektartás az alábbi összegben állapítják meg.

Az apuk fizetésének 20%-a vagy a jelenkori minimálbér 20%-a..

2013. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tuti ügyvéd monta korábban, hogy visszamenőleg is lehet, csak hosszadalmasabb és macerásabb. Csak nem találom az ügyvéd névjegyét, nevére meg nem emlékszem
2013. márc. 19. 18:40
 3/9 A kérdező kommentje:
A megelőlegezésnél tudom, hogy 6 hónapot fizet az állam...az más....
2013. márc. 19. 18:41
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Nyugodj bele csak 6hónapig vissza menőleg.A Te trehányságod eddig nem kérted.
2013. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Trehányság? Beszólás nélkül egy sima válasz nem megy, ugye?:)
2013. márc. 19. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig én tapasztalatból mondom.

Az én volt férjem 5 évig nem fizetett semmit.

Pedig én 6 hónap nem fizetése után intézkedtem. De nem kaptam meg visszamenőleg 5 évre, amikor végre elkezded fizetni gyerektartást. 5 évig csak pereskedtem vele, végül ennyi év után az állam megelőlegezte 6 hónapra visszamenőleg, és azóta hogy az állam is követelőzött a volt férjemtől, inkább fizet rendesen. De az 5 évet amit nem fizetett azt nem is kell fizetnie.

2013. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak 6. hónapra visszamenőleg jár, és az csak az anyukán múlik mikkor adja be, ne haragudj de ha nem fizet mire vártál? Ha a 6. hónapot megszakítja pl 5. havonta küld már nem is jár.

Szép is lenne, ha egy 15. éve nem látott nő beállítana, hogy van egy gyereke és fizessen a férfi 15. évre visszamenőleg gyerektartást. Elégé abszurd lenne.

2013. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz az más .

Az arra van ha valaki rendesen fizet gyerektartást és kiderül nem az övé a gyerek akkor ő visszaperelheti amit összesen fizetett plusz kamat. Ha 1 év akkor 1 évet, ha 18 év akkor 18évet

2013. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na akkor: Az allami megelolegezes nem visszamenoleg szol, hanem elore. Ha pl ma adod be a kerelmet, a 30 napos elbiralasi ido utan ha megitelik, akkor a mai naptol jar. 3 evre itelik meg, ezt egyszer meg lehet igenyelni ujabb 3 evre. Feltetele jogeros birosagi itelet a tartasdijrol, 6 havi nem teljesites es minimum egy nemleges foglalasi jegyzokonyv.

A tartasdijat visszamenoleg - ha eddig nem volt igenyelve- fel evre lehet kerni. 10 evre nem, hiszen azert mar fel ev felett a gondozo szulo hibaja, hogy -mar ne is haragudj-ilyen hule, hogy nem kerte.

2013. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!