Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Babakellékek sterilizálásához hol kaphatok sterilizáló tablettát?

Van már mikrós sterilizáló, de egycsomóolyan dolog is amit nem lehet beletenni, sem kifőzni.
Ma megkérdeztem a gyógyszertárban azt sem tudták van-e ilyen..a brendonban nem volt..
Tudom hogy néz ki, 32 db-os, de nem találok sehol.

2008-09-26 18:05  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Éppen a mai napon vettünk Neomagnol nevű fertőtlenítő tablettát patikában (800 Ft volt). Nagyon sok mindenre jó, ezt javasolták a gyógyszerészek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2008-09-26 18:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azt nekem is mondta a gyógyszertáros , de azt mondta, hogy az inkább hazajövetelkor fürdéshez, kézfertőtlenítéshez ilyesmi, de közvetlen a baba dolgaihoz nem nagyon kellene használni.. akkor lehet hogy mégis jó?
Amit a sógornőm használt az bebe comfort volt, de az a bolt már nincs..
Azért kösz a választ, ha nem lesz más veszek olyant.

# 2/7Időpont 2008-09-26 18:10 Privát üzenet
Én nem szerettem a Neomagnol-t, mert sok kell belőle. Én Chicco sterilizáló folyadékot vettem, az elég tartós, és mindent lehet vele fertőtleníteni. Azt is vízbe kell tenni. Tesco-ban vettem a babarészlegen, de biztos sok helyen van.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2008-09-26 19:16 Privát üzenet
Én is chicco sterilizáló folyadékot javasolnám.szuper hatékony én még a rágókákat meg kanalakat is abban fertőtlenítettem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2008-09-26 20:00 Privát üzenet
Elvileg bármelyik nagyobb bababoltban kaphatsz sterilizáló tablettát.
A sterilizált cuccok át fogják venni a sterilizáló vegyszer illatát. A neomagnolnak nem túl kellemes illata van. A chicco folyadéké kellemes, citromos illatú.
Én az utóbbit javaslom. De bármelyiket használod, a fertőtlenítés után nagyon le kell öblíteni a cuccokat, nehogy valamelyik fertőtlenítőből a baba egyen egy kicsit!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2008-09-26 20:34 Privát üzenet
Bocsi... most olvastam újra a kérdésedet.
A Mini manóban lehet ilyen tablettát kapni, de 30 db-os kiszerelésben, én a nyáron vettem ott.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2008-09-26 20:35 Privát üzenet
A legegyszerűbb szerintem ha rendszeresítesz egy nagyobb fazekat a babának amiben kitudod főzni a dolgait.Kb. 20-30 perc a fortyogó vízben elég hogy minden steril legyen, majd egy szintén a babának rendszeresített tiszta törlőruhára vagy pelenkára kiszeded.Szerintem felesleges mindenféle vegyszerekkel bajlódni majd azon aggódni vajon jól elöblítettem-e,nehogy kapjon a fertőtlenítőből a pici.
5 hetes kislány anyukája

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2008-09-27 10:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu