Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ehez mit szoltok? Kislányom...

Ehez mit szoltok? Kislányom (2,5 éves) pénteken mivel jo idö volt kint játszott az udvaron

Figyelt kérdés

azt mondanom sem kell hogy kegyetlenül összekente magát.mikor jöttek a sogoromék jol lecsesztek mert koszos a gyerek.Ők biz így nem veszik fel de puszit sem kap.Mivel kint vvoltunk az udvaron mondtam hogy nézzenek körül minden tiszta kosz mivel udvar és ha valami nem tetszik lehet mást is csinálni..

nem ki hogy van vele de én nem fogom csak azért állandoan öltöztetni a lányomat mert kint van és összekeni magát.Persze ha bejön mert unja a kintlétet átöltöztetem de ha kint van minek adjak rá tiz ruhát mikor ugyis koszos lesz mindegyik.Még nem ugy játszik hogy nem legyen homokos meg füves meg stb.

Az ő lányuk most másfél éves de egyszer nem élveezte igazán a kirándulást az udvart mert mindig rászlotak hogy összekeni magát.

Nem azt mondom hogy midig koszosnak kell elnie egy gyereknek de mikorotthon játszik az udvaron miért ne lehetne az?Vagy mikor kirándulunk vagy stb.?

Most nincs igazam?


2010. ápr. 13. 13:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

nem* tudom

Bos egy szo kimaradt.

2010. ápr. 13. 13:28
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hááát aki ilyenért szól...még jó hogy koszos a gyerek az udvaron. Üljön egy helyben és olvasson?!

Az én fiam tegnap térdig saras volt,mert izgi a pocsolya, és akkor mi van?!Van gumicsizmánk.

Neked van igazad.

2010. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljes mértékben igazad van. Azért mert koszos egy gyerek még lehet neki puszit adni. (Gondolom amúgy ápolod rendesen, csak az udvari kosz van rajta.) Én is pont így csinálom, van kinti ruha amit akár 2 napig is ráadok, de ha bejön, akkor kézmosás, átöltözés. Van hogy a kabátjából rázom ki a homokot mert a zsebe, kapucnija tele van vele. De milyen legyen ha homokozik??? Nem élhet burokba!! 15 hós kislány anyukája
2010. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazad van. Nehogy már a ruha számítson. Nyilván, ha kimegy játszani nem az "ünneplős" ruháját adod rá. Hagy koszolja magát!! Azért gyerek, hogy jókat játsszon! Én is engedni fogom a fiamnak, hogy koszolja a ruháját, ő most 1 éves, így már elkezdte az ilyen dolgokat. :) Ha mászni akar a földön, hát tegye, nyáron ha pancsolni akar és utána homokozni, azt is engedni fogom. Majd utána jól lecsutakolom! :)

Jó játszásokat az UDVARON!!! :))

2010. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanaz a véleményem, mint neked! én óvónő vagyok és rosszul vagyok azoktól a szülőktől, akik divatbabaként járatják a gyereket oviba és azzal búcsúznak tőle, hogy "Vigyázz a ruhádra!" Az ilyen gyerek szegény egész nap csak üldögél, nem tud egy normálisat játszani, mert a ruhájára kell vigyázni... Szerintem adjon olyan ruhát, amit nem sajnál, ha esetleg piszkos lesz, vagy lesz raj egy pár folt, de a gyereket engedje játszani... Az enyémek is bőven voltak koszosak, maszatosak, a pici remélem lesz még sokat (a nagyok kamaszok). Nem fogopm megzavarni a játékát azzal, hogy állandóan cserélem rajta a ruhát, hogy mindig makulátlanul tiszta legyen, de igenis hagyom játszani, még ha koszos is lesz... Mosógép, mosószer, víz még van és olyan is aki kimossa... Nehogy már pont azt ne engedjem neki, ami épp a legfontosabb egy ekkora gyereknek... az elmélyült, gondtalan játékot... Apukám szerint például úgy szép a gyerek, ha maszatos :)))) 4 gyerekes, óvónő anyuka
2010. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Persze amugy tiszta egész nap de mikor kint van akor milyen legyen?Ráadásul imádja felfedezni a dolgokat és imád kint lenni de mikor beszoltam a sogoromnak akkor ő volt felháborodva hogy az ő gyereke midig tiszta ha jönnek.mondom jo én átöltöztetem de két perc mulva ugyanilyen koszos lesz.Mire ő nem lehet rászolni hogy nem lehet csak ugy játzsania hogy tiszta marad

Dehogy nem csak nem fogok mert akkor oda a jokedv.

Nem hiszem hogy csak azért mert panelban laknak tisztaság mániásak.náluk sosinvsócs rendetelnség inkább hyak a kicsit sirni de kupi nem lehet.

2010. ápr. 13. 13:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az óvónőnek,és a többi Anyukának! Ezzel le is írtam mindent. :) Szép napot!
2010. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam egyszer eszik és aztán ruhacsere kellene, nem mindig cserélek ruhát, mert nem bírnék annyit mosni, mert az evésekhez jönnek apisi, kaki balesetek, aztán ilyen időben még a ruha sem szárad, ha elmegyünk, v jön mondjuk az orvos, akkor átöltöztetem, de szerintem a rokonok megérthetik, előttük nem kell eljátszani, h mindig tiszta a ruha....
2010. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem is a ruhán kaptam el a vizet hanem hogy kint van a gyerek és ne legyen koszos.nekem anyosom ondja mindig hogy akkorszép a gyerek ha koszos.Mikor ők jönnek mindig azt mondják milyen tiszta.Imádták nyáron látni mikor tetötöl talpig tiszta viz meg sár volt.A sogoromék meg mindig olyan kinosan ugyelnek arra hogy tiszta maradjon hogyén ezt nem is értem.Miért nem lehet addig koszos amig gyerek?Utána ha felnö ugyis vigyázni fog magára.
2010. ápr. 13. 13:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

azért gyerek, h legálisan legyen koszos:))

én imádom, hha retkes a fiam, mert látom, h önfeledten, boldogan játszik:)))

2010. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!