Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 8 hós babátok tud már...

A 8 hós babátok tud már biztonságosan ülni, ill. tud kisebb szavakat mondani már? Pl. Anya, apa, baba, meg ilyenek?

Figyelt kérdés
Az enyém még nem,és aggódom,hogy nemjól nevelem.Első babám.
2010. ápr. 13. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ülni tud de beszélni még nem.Nyugi nicóncs semmi baj keresztlányom kilenc hos volt bikor megült magátol és makk egészséges.Biztos em te rontottál el valamit.
2010. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ülés nem nevelés kérdése. Amikor a baba teste megérett rá akkor ülni fog! Sok baba a mászás során tanul meg ülni, mert feltolja magát.

Szavakat sem tudnak még ennyi idősen mondani. Maximum csak szótagot, pá, ba. Az én fiam 15 hónapos, ő is csak 1-2 szót mond, azt sem értelmesen.

Ne aggódj, ha még nem ül és nem mond semmit, nem rontottál el semmit a nevelésében!

2010. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, tudott ülni. Kisebb szavai is voltak... vagyis gagyogott bábábáb, váváv, dádád, pápápá... ezeket ismételgette.


Biztos nem rontottad el a nevelését, hiszen ez nem nevelés kérdése, hogy mikor ül fel. :) Kúszás volt? Forgott is rendesen? Mert ha igen, akkor sztem semmi baj, csak lusti vagy egyszerűen nem érett még rá.

2010. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kislányom nagyon hamar pörgött, kúszott, mászott, felállt, de csak 10 hónaposan ült! A mai napig úgy látom, hogy nem kényelmes neki. 14 hónapos, egész nap be nem áll a szája, nem tudom sokszor, hol veszi a levegőt. Viszont egy értelmes szava sincs!
2010. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj:-) Minden baba más és más:-) Mi 7.5 hósak vagyunk. A babám kúszik hátra, ül egyedül, forog minden felé:-) Még nem mászik, dumálni dumál, de annak se füle se farka:-)))
2010. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, kisfiam 8,5 hós, még nem ül, ha felültetem kb 5 mp és eldől. szavakat ilyenkor még egy baba sem mond. az h ismételgeti hogy "babababa" , "mamamama" meg ehhez hasonlók, az még nem szó! Nekem még eszembe sem jutott aggódni, amikor elég erős lesz hozzá majd csinálja. azzal még nincs lemaradva semmiről h vmit 1 hónappal később csinál.
2010. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6.5 hósan felüllt, felállt és 7 hósan lépeget bútor mellett. Viszont alig gügyög valamit (pedig születése után inkább dumagép volt, de még csak az oldalára sem fordult hosszú hónapokig (4).

Nem dicsekvésnek szántam, hanem arra akartam utalni, hogy az én fiam nagyon gyorsan fejlődött mozgásban, de mással meg nem halad (pl nem dumál, nem int pát, nem tud tapsolni, stb). Semmivel nem vagytok elkésve. Inkább mi vagyunk nagyon előre. De ne aggódj, egyik napról a másikra fog ez megváltozni.

2010. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 hós korában ült fel egyedül.8 hósan viszont már mondott pár szót, pl: baba, mama, papa
2010. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lányom is szépen ül, de szavakat nem mond.Jelenleg az autó brümmmögését utánozza.:)8 hón.
2010. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!