Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kenhetem 6 hetes babám...

Mivel kenhetem 6 hetes babám száraz, érdes bőrét az arcán?

Figyelt kérdés

Sudocreamet használtunk párszor a tejkiütések miatt( a védőnő javaslatára. A piros pöttyök eltűntek, viszont a bőr érdes és száraz maradt.

Popsikrémmal vagy Johnson termékkel kenjem? Vagy mással?


2010. ápr. 14. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én Johnson's® Baby Soothing NaturalsTM arckrémet vettem. Kb. 4-5 hetes korától használjuk amikor szükséges, bevált.
2010. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Popsikrémmel és Johnsonnal ne!!Johnson majd csak féléves kor után ajánlott...

Az én babámnak is ez volt a baja. Vettünk neki Babé hidratáló testápolót 500 ml 3477 FT volt, de gyönyörű lett tőle a bőre. Drága, de sokáig elég. S megéri nagyon, mert azóta sem jött ki se az érdesség, se a pötty. :)

Próbáld ki!

2010. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári fürdetőkrémmel.
2010. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mondtak jó javaslatokat, de nekünk a legjobban a gyermekorvos által felírt magisztrális készítmény vált be, amit a patikában másnapra elkészítettek. Próbáltuk a Babe-t is, egy vagyon volt, és nem ért semmit.

Szőke, kékszemű érzékeny és száraz bőrű baba, és szinte dörzspapír durvaságú volt néhol a bőre (ahol pl a nyál irritálta a kis szája körül). Most gyönyörű puha és bársonyos...

2010. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a BEPANTEN nagyon bevált, mandula olajat tartalmaz!

Kifejezetten a baba arcára használtam!

2010. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

utolsónak :

a habot vagy a krémet?

2010. ápr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Krém, olyan 700 forint körűl van!
2010. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nekünk a gyógyszertári fürdetőkrém segített sokat, + a doki írt rá krémet, cremor aquosius a neve, az is jó, de ha nagyon durva a helyzet akkor jobb a fürdetőkrém.
2010. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az én babámnak is olyan volt a bőre és a dokink javaslatára kiprobáltam azt a popsikenőcsöt amit ő kiirt ( nem a hagyományos gyógyszertári, hanem valami ecetszagu vacak), meg a Halicar kenőcsöt is és mostanra ekcémás lett a bőre, pedig csak száraz volt.(Szerintem a sok kisérletezés is közrejátszott) Most a bőrgyógyász adott egy krémet amitől 3nap alatt rendbejött, de azt meg nemtudom, hogy nem e gyógyszeres. Most olajjal kenegetem és szép neki. Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam konkrétan csak azért irtam le, hogy nehogy te is igy járj.. érdemes egy bőrgyógyász tanácsát kikérni és addig is olajjal kenegetni neki.
2010. ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A Bepanten nekünk is bevált. Nagyon finom puha lett a kis arca.

A Johnsonnal termékekkel én még várok, pedig szeretem és szerintem jók is. Az olajat kipróbáltam pár hetesen (fürdetés előtti tisztogatásra), de csak egy ponton, próbaképpen, hogy lássam, nem lesz-e piros stb. Nem volt gond, így elkezdtem használni, pár nap múlva tiszta piros pötyi lett a füle mögött és a nyaka is. Szóval gyorsan leálltunk. Legalább két hétig kenegettük a doki által felírt krémmel, mire helyre jött. Már három hónapos múlt a picúr, de jó darabig csak a gyógyszertári dolgokat fogom használni.

A popsikrém viszont nem biztos, hogy butaság. A kisfiam bőre nagyon száraz volt születés után. A kórházban azt mondta a védőnő, a popsikrémmel kenhetem. A sima krém volt, unguentum infantum. Aztán itthon a gyerekorvos a Bepantent javasolta.

2010. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!