Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek miért vannak?

Ezek miért vannak?

Figyelt kérdés
4 hós a babám. És már volt hogy hasról-hátra fordult. Meg hátról oldalra fordul. Hasrol is tolja fel magát. De ha hason is fekszik szinte tekeri ki magát. Meg ha leér a lába valahova pl fogom és a lába hozzáér a hasamhoz feszíti hátramagát. Meg hason alszik, és van hogy elkezd mocorogni és emelgeti a fejét, de olyan durván vágja vissza a fejét. Igaz hogy puhára, de ez mitől van?

2016. júl. 1. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes a babád, az enyém egy hét múlva 4 hónapos, de csomó mindent nem csinál még ezek közül:)


Megpróbálok a miértekre válaszolni.


"De ha hason is fekszik szinte tekeri ki magát."


Ezt sajnos nem értem, mit jelent. Nem játékok után nyúl?

Mi az, hogy kitekeri magát?


"Meg ha leér a lába valahova pl fogom és a lába hozzáér a hasamhoz feszíti hátra magát."

Ez nem baj, eltartja tőled magát, lábbal támaszkodik, nyújtózik.


"Meg hason alszik, és van hogy elkezd mocorogni és emelgeti a fejét, de olyan durván vágja vissza a fejét. Igaz hogy puhára, de ez mitől van?"


Mert nehéz a feje. Nézd meg, mekkora a testhez képest. Egyrészt nem tudja koordinálni a mozdulatait, másrészt meg óriási a feje. Gondolj bele, milyen volt terhesnek lenni, pedig ott nem a fejed volt hatalmas, hanem a középső részed, ami könnyebb volt.

2016. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a kitekerést úgy értsd, hogy ugye fekszik a hasán, de a felső testét kinyomja és fordítja oldalra. De a feneke meg ott marad.
2016. júl. 1. 09:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiAm is tekergeti magAt 4 hónapos.

Ilyenkor vagy azért mert nem lát valamit vAgy azért mert meguntA hogy úgy vAn és vegyem fel.

De persze ez utóbbival sirás is párosul.

2016. júl. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a kitekerés nálunk nyújtózkodás, ébredéskor csinálja az én kisfiam. Az én kisfiam 4 és fél hónapos, és egy darabig nála is volt hogy durván leejtette a fejét, egyszerűen csak elfáradt, ennyi, már nem csinálja, csak ha szinte. ájult a fáradságtól. Mi 1,5 hónapja gyógytornára járunk mert túl feszes izomzattal született 36. hétre. Kb ugyan ennyit tud mit a te babád, bár két napja semmire nem hajlandó, csak nyafog, és alszik egész nap, ha én forgatom az se tetszik neki. több mint egy hete már fordult hasról hátra, párszor, de ezt a tudományt azóta sem mutatta be, ha megunja a hasalást nekem kell átfordítanom, mert annyira sír. Én már kezdek aggódni, hogy mi lesz ezzel a forgással....
2016. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!