Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már valaki így? Ma...

Volt már valaki így? Ma voltunk mérésen.1 éves a kisfiúnk! 3900gr és 50cm a születési súlya, mérete. Fél évesen már 70 cm és 8250 gr volt. Most 1 évesen-> 75 cm és 9350 gr.4,5 hónap alatt mindössze 5 cm és 1100 gr-ot nött a drágám.

Figyelt kérdés
Nekem nem lenne probléma, csak az orvos megemlítette, hogy az átlaghoz és magához képest kisebb. Annak tudtam be, hogy ül, kúszik, mászik, álldogál, ha olyan kedve van lépked. Intézi a kis dolgait egész nap közben kényelmes tempóban fejlődik. Én úgy gondolom Ő így jó csak az orvos szavai nem hagynak nyugodni. Ti mit gondoltok? Előre is köszönöm a normális válaszokat! :)
2016. júl. 1. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem a súlya vagy magassàga a baj. Az àtlagos.Hanem,hogy 6 hónap alatt nőtt 5 centit és 1 kg-t hìzott.


(5# vagyok, én 160 cm vagyok,férjem 170cm, nem ezen múlik a növekedés tempója,erre hivatkozva legyinteni hiba. A 8 éves gyerekem 8 cmvel alacsonyabb nàlam,ugyanazt a növekedési ütemet hozza csecsemő kora óta)


Ha fél évesen pl csak 7 kg akkor fel sem merül ilyesmi. De mivel jóval nehezebb volt,kérdés,hogy mitől àllt le ìgy a növekedése. Vagy ez csak àtmeneti esetleg vmi emésztési zavat,hiszen a tàplàlkozàsa teljesen megvàltozott. Ezért érdemes figyelgetni,nehogy baj legyen. Mert mégegyszer mondom,önmagàban sem a súlya sem a magassàga,de még a kettő együtt sem gond.

2016. júl. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Súlya is, magassága is jó.

Korához is és egymáshoz viszonyítva is.

Tény, hogy nem hízott, nőtt sokat, DE teljesen normális a nagysúlyú és az első fél évben jól hízó babáknál, hogy a második félévben alig vagy semmit se gyarapodnak.

4 kg körüli szül.súlyú babáknál eleve nem elvárás hogy triplázzanak!


Persze ez csak akkor igaz, ha jó színe van, nem tapasztalsz furcsaságokat az emésztésével, energikus, élénk baba.

Ha az orvos esetleg labort javasol, fogadd meg a tanácsát!


(Bella, nem ártana a saját házad táján, a te "picid" van egy picit a paci túloldalán, 86 % a súlya a magasságához. Nem túl up to date a védőnő anyuci, vagy csak nagyon elfogult.)

2016. júl. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Persze rögtön vinném laborba.

4 hét múlva kap szurit , gondolom lemérik mégegyszer.

Egyébként igen, olyan mint eddig. Ezért nem aggódtam.

Tényleg a mozgása is folyamatos. Mosolygós. Kis kedvence mindenkinek.

2016. júl. 2. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!