Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már valaki így? Ma...

Volt már valaki így? Ma voltunk mérésen.1 éves a kisfiúnk! 3900gr és 50cm a születési súlya, mérete. Fél évesen már 70 cm és 8250 gr volt. Most 1 évesen-> 75 cm és 9350 gr.4,5 hónap alatt mindössze 5 cm és 1100 gr-ot nött a drágám.

Figyelt kérdés
Nekem nem lenne probléma, csak az orvos megemlítette, hogy az átlaghoz és magához képest kisebb. Annak tudtam be, hogy ül, kúszik, mászik, álldogál, ha olyan kedve van lépked. Intézi a kis dolgait egész nap közben kényelmes tempóban fejlődik. Én úgy gondolom Ő így jó csak az orvos szavai nem hagynak nyugodni. Ti mit gondoltok? Előre is köszönöm a normális válaszokat! :)
2016. júl. 1. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
egyre lassabban fog nőni most már - egy éves kor körül van, hogy hónapokig nem is gyarapodik, inkább nyúlik, meg okosodik. rengeteg energiát elhasználnak. Pont ma nézegettem a kiskönyveket: az első lányunk 3100g-mal született, a második 3600-zal, az ikrek 2470-nel. Egy évesen az ikrek voltak a legnagyobbak. Kb akkorák, mint a te fiad. Nekik volt behoznivalójuk, a védőnő mindig ezzel magyarázza, miért haladnak annyira, a legnagyobb babánk meg pont méretes volt, hamarabb le is állt a gyors fejlődés nála.
2016. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy lelassul a hízása azután, hogy elkezdett kúszni, mászni, menni. Ez szerintem teljesen normális. Majdnem 9,5 kg, az jó.
2016. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszod. A gyerkőcökhöz gratulálok!

Hát nekem első Tökmag de én is így gondoltam. Az mondjuk igaz hogy durva hogy 1 kg hízott viszont előtte olyan kis husi volt és ahogy elkezdett Duracell nyuszit játszani így gondoltam ez tök normális. Ja, és hozzáteszem hogy ránézésre több kg-t saccol mindenki..most is pici toka, combika, kezecske. Van minden..

2016. júl. 1. 20:47
 4/13 Betu ***** válasza:
100%
A kisfiam 3450 grammal ès 54 cm- el született. Az 1 éves stàtuszon 78 cm és 9650 gramm volt. A 15 hónapos oltás alkalmàval mérték akkor 81 cm és 10450 gramm volt. Szerintem teljesen jó a babàd mérete. Bàr ezt te is ellenőrizheted a szülőklapja.hu honlapon. Minden jót!
2016. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Bocs,de szerintem is kevés. És nem màshoz képest,hanem magàhoz képest. (Amúgy félév + 6 hónap az 1 év, nem 4,5 hónap,vagy nem?)

Az oké,hogy lelassul a hìzàs,növés,de ennyire. Szerintem érdemes figyelni rà.


Kisfiam 4kgval 54cmvel született, 1 évesen 13,8kg és 88cm volt. Most is nagy a súlya is meg a magassàga,az àtlaghoz képest. De a gyarapodàsa sajàt magàhoz képest kb ugyanolyan.

2016. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen azt tök véletlenül félreírtam.

Viszont a lényeg, hogy ekkora.


Eszik mindent. Azt eszi ráadásul szinte mint mi. Ha nem , akkor Alete /250gr/ üveges egytál ételt.. Az nem szokott elég lenni eszik meg valamit.

170 cm vagyunk a férjemmel úgyhogy azon nem csodálkozom, hogy 75 cm egyelőre.

2016. júl. 1. 21:54
 7/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul én 5 évesen 15 kg voltam. Bár 3 kg-val születtem nem 4-el. De mostanra ez már nem látszik "sajnos".
2016. júl. 1. 21:58
 8/13 Bella169 ***** válasza:
37%

Fél és 1 éves kor között havi minimum 300g körül kéne lenni a gyarapodásnak. Ez nincs meg. Szerintem is kicsi kevés.

Mi se vagyunk sokkal magasabbak mint ti 174 és 180 cm. A lányunk 10 hónapos és 76 centi és 10390 gramm (3860-al és 52 centivel született)

Egy picit tényleg átlag alatt van súlyban. Magasságban nem, a 75 centi kb megfelel az egyéves kori átlag magasságnak.

2016. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Normál esetben: Fél éves korára meg duplázza, 1 éves korára meg háromszorozza a születési súlyát! Szerintem erre mondta a doki, hogy kicsi! Szerintem nem kell aggódnia! Minden rendben van a gyermekeddel!! Az Én lányom 22 hónapos ám 81 cm és 12,6 kg! Na Ő tényleg pici, viszont kis husi - nem kövér, csak olyan kis gyúrni való!
2016. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenesetre adj neki kálciumvitamint. Az 5 centi szerintem is átlag alatti növekedés fél es egy éves kor között. (Az én gyermekem kereken 10 centit nőtt fél és egy év között es átlagos növésű.)

Gyermeked súlya teljesen jo a mostani magasságához.

2016. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!