Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy még nem forog a 4...

Baj hogy még nem forog a 4 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 4 hónapos a babám. Nagyon erős, korához képest nagyon fejlett a doki is mondta, viszont forogni egyáltalán nem akar, meg se próbálja, csak fekszik hason kinyomja magát nézelődik de nem sokáig, mert nem szeret hason lenni :)

Viszont állandóan fel akarja magát húzni ülésbe,amit még ügye nem lehet. Nekem mindenki mást mond mikor kéne forogni... Szerintetek hogy van ez?

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. júl. 3. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ráér még. 7 hónapos korig kell forogni.

Az enyém 5 hónaposan fordult hasra és 6 hónaposan vissza.

2016. júl. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mi gyerekünk is 4 hónapos lesz egy hét múlva. Néha kinyomja magát, de nem forog. Hasról oldalra tud fordulni egyre többször, de főleg oldalról tud hasra fordulni. Ott is néha beakad az egyik keze, és csak sír. De ő mondjuk nem is alszik hason, utálja. Ami a bölcsőhalál miatt nagyon kedvező, de amúgy valószínűleg mozgásfejlődésben hátrány.


A dokinkban egyszerre kétféle gondolat él, aztán gondoljon a páciens, amit akar.:)) Egyszer az, hogy minden gyerek máshogy fejlődik, ráér még. Másodszor meg, hogy mivel le van maradva, ezért esélyt kell neki adni, sokkal többször legyen hason. És ezt a két mondatot váltogatja.:)


Konduktor látta, nincs vele gond, ortopédus látta, nincs vele gond. Dévényeshez még ne vigyük a doki szerint, a védőnő szerint sincs ok aggodalomra. És neurológiai problémákra is csak később kell gondolni.

2016. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnyugtattatok :))

Én próbáltam neki mutatni nálunk is a kéz volt a gond :D

Meg oldalra ő is elofordul csak máshogy nem :) de akkor örülök hogy van még ideje rá.

Egyébként tényleg nagyon ügyes baba, kis vasgyuro, visít azért hogy segítsek neki felülni, mostanában már a babakocsiba is folyamatosan húzza fel magát :D

2016. júl. 3. 07:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én Babàm is 4 hónapos, hàtàról hasra még nem fordul, nem is próbàlkozik, viszont hasról a hàtàra 3 hetes koràban megfordult. Azt mondta a védőnő, hogy nem hiszi el, ilyen nincs. Aztán megmutattuk Neki ... :)

Szerintem azért fordult meg, mert hason nagyon utált lenni, màr kicsit jobban elviseli, de ha elfáradt vagy megunta, inkább megfordul.

Ő is folyamatosan fel szeretne ülni, egyfolytàban erőlködik, hàtha sikerül :)

A kiskönyv szerint 6 hónapos koràra kell, hogy oda-vissza forduljon, szóval még ràérnek a Babàink ràjönni, hogy is kell :)

2016. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyes akkor a babád :))

Igen én is türelmes leszek.

2016. júl. 3. 08:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én babám ma 4 hónapos, mi is pont ugyan így vagyunk. Inkább húzná fel magát ülő helyzetbe, hason nem nagyon szeret lenni. Hanyatt fekvésből oldalra fordul picit de ennyi egyenlőre. Pedig mi is elég vasgyúró formák vagyunk! 😊
2016. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Dettó ugyanez :))
2016. júl. 3. 19:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelentem 2 napja atfordult :)) olyan boldog vagyok.
2016. júl. 19. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!