Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vagytok türelmesek?

Mennyire vagytok türelmesek?

Figyelt kérdés
Néha olya lelkiismeretfurdalásom van....én nem vagyok az a típus, akinek a hátán fát is lehetne vágni akkor is nyugodt marad. Néha elszakad a cérna, amikor már tényleg 100x mondok, mutatok...stb. valamit és 15 hós kisfiam cinkos mosollyal az arcán 101x-re is megcsinálja. Ekkor rákiabálok ( én nem ütök, sose tettem, nem is fogok ), csak kiabálok egyet....néha rám sem hederít, de néha látom, hogy azért megijed kicsit és jön oda bújni. Na, ilyenkor bánom meg....Sógornőm 2 gyerekkel a türelem mintaképe, mindig lassan, halkan beszél, mindig mindenre türelmesen reagál. Pedig náluk a hiszti szinte minden órás dolog.
2010. ápr. 14. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ez az egyik tulajdonság, amin nem igazán tudsz változtatni. Vannak olyanok, akiknek a hátán is lehetne fát vágni és vannak temperamentumosabb emberek. Ha te ilyen vagy, nagyon nehéz lenne magadra kényszeríteni másfajta viselkedésmódot. em,ellett a gyerekek borzasztóan megérzik, ha valaki nem hiteles. Gondolom, egy ideig te is kéred, próbálod más felé terelni a kisfiadat és csak a végső dolog, hogy felcsattansz... nem baj, ha kicsit megijed, hisz hozzászokik. Ugyanúgy szeret így is, hisz hozzád bújik :)) Egyébként én is hasonló vérmérsékletű vagyok mint te. Tűrök, magyarázok egy ideig, de ha végképp nem értik meg, akkor felemelem a hangom... soha nem volt emiatt baj. a 3 nagy teljesen normális, szerintem (és mások visszajelzései alapján is9 jl nevelt gyerek, lelkileg is teljesen rendben vannak, tehát nem érhette őket komoly lelki trauma kicsi korukban :)) A pici meg egy kis huncutka, ő is kipróbálja naponta többször is, meddig mehet el...és bizony, van, hogy hangosabban szólok...aztán vagy hízelegni kezd, vagy nála is eltörik a mécses, de hozzám bújik, így biztosan nem haragszik rám:))
2010. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt jó volt olvasni! És valóban igazad van, nem tudok ezen változtatni és az sem lenne jó, ha megjátszanám magam...hisz akkor nem engem kap. Azért igyekszem a lehető legkevesebbet emelt hangon rászólni....
2010. ápr. 14. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! 14 hós a kisfiam. De bizony nálam is elszakad a cérna néha. Egyszer annyira, hogy "ledobtam az ágyra". Nem hagyta magát pelusozni, plusz a meztelen fenekére is rávágtam. Nem győztem tőle bocsánatot kérni. Azóta inkább káromkodok egy nagyot, mint hogy rá kiabáljak, de persze előfordul. Nyugi, nem vagy ezzel egyedül.
2010. ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én nagyon türelmesnek gondolom magam, pedig kb,. hasonló dolgok vannak nálunk is, mint amit az első leírt. de akinek ördögfiókája van, mint nekem is, annál ez a szint már nagyon türelmesnek minősül. amúgy én is egy elég impulzív, hamar robbanó ember vagyok, de igyekszme magam visszafogni, gyakran tudatosítom hogy nem direkt csinálja (na jó, direkt csinálja, de nem úgy, mint egy felnőtt), és hogy azzal csak rosszabb lesz, ha sokat kiabálok. fú, nehéz. :)
2010. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én sem vagyok a türelem mintaképe.Próbálom,próbálom,de nem mindig sikerül.Sajna szoktam hangosabban szólni,és biztos még fogok is,dehát senki sem tökéletes.A férjem azt mondja,még így is,hogy ahhoz képest amilyen türelmetlen valójában vagyok,a gyerekkel mérhetetlenül sok türelmem van...Azért ez megnyugtató..-)
2010. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!