Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért bukik a baba?

Adrienn610 kérdése:

Miért bukik a baba?

Figyelt kérdés
A babàm màr 3 hónapos (anyatejes) és mèg mindig bukik? Ez normális? A doki szerint csak tuleszi magàt.
2016. júl. 4. 21:21
 1/10 Bella169 ***** válasza:
Igen teljesen normális. Az enyém is bukott ennyi idősen még, bár már koránt sem annyit mint az elején. Még gyenge a gyomorzáró izom és ha sokat eszik könnyen visszajön a felesleg.
2016. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem tudsz bizni az orvosotok szavaban, valtani kell. Kesobb jonnek a betegsegek is.


A mienk is ezt mondja, en hiszek neki, amugy valtanek.

2016. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb 8 honaposan hagyta abba a bukogatast, pedig akkor mar allt is. Elvilg rfluxos sem volt, legalabbis minden rendben ment nala amugy. Eloszor ritkultak, meg kisebbek lettek, aztan egyik naprol a masikra elmult teljesen.
2016. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A bukást alapvetően nem a túlevés okozza, hanem az, hogy még nem zár jól a gyomorszáj. A bukós baba 2-3 órával később is bukogathat. Nálunk reflux tápszerrel átmenetileg javult a helyzet, de amióta hasra forog, intenzívebben mozog, jön vissza rendesen, föleg ha rögtön evés után ugrál a gyomrán. És persze hogy ugrál... :) Öt hónapos múlt, akivel együtt szültem, ugyanerre panaszkodik mostanában. Szóval nem áltatom magam, még idő, mire egyáltalán nem fognak bukni.
2016. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 7 hónapos korig rendszeresen, minden éves után többször is bukott, nem ritkán 2-2,5 órával evés után is. 8,5 hónapos korig ilyen átmenet volt, kevesebbet bukott, kb 8,5 hónapos kora óta szinte semennyit. Ebben a másfél hónapban szinte csak bennmaradt böfik okozták a gondot.

Már éppen ideje volt, hogy elmúljon.. normális, sok baba bukik. Kinövik. :)

2016. júl. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*egyébként az én babám sem volt refluxos, 4 hónaposan megduplázta a születési súlyát, bukás közben még mosolygott is szóval nem zavarta.
2016. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Normális.

Nekem mind a kettő annyit bukott 6-7 hónapos koráig, hogy naponta mostam egy mosógépnyi textilpelust a fejük alól.

Mind a kettőjüknél kb. 7 hónap körül egyik napról a másikra múlt el, mintha a gyomorszájuk egy nap alatt megtanult volna zárni. A felülésnek és a szilárdabb, sűrűbb ételeknek is köze volt ehhez persze.

2016. júl. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Normális, ne aggódj miatta :) A kicsi fiam 5 hónapos lesz nemsokára, és még mindig bukik. De a nagy is bukott 8-9 hónapos koráig, aztán szépen kinőtte, elmúlt. Egyik sem kap/kapott rá semmit, nem adtam sűrítő tápszert, pedig a nagy amúgy tápszeres volt, de sima Beba-t kapott az elejétől. A kicsi anyatejes, neki pláne nem akarnék mellé tápszert adni, ha egyszer van elég tejem.
2016. júl. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem tejfehérje allergia miatt voltak refluxos tünetei,de az sem mindegy a bukás okoz-e panaszt a babádnak? mert ha sav nem jön fel,csak tej,és nem marja neki,nem sír akkor nincs vele gond!
2016. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a vàlaszokat. Nagyon megnyugodtam. Màr mi is sokkal kevesebbet bukunk mint az elejèn. Ès bukàs utàn nagyokat nevet, és jol gyarapszik.
2016. júl. 11. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!