Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba kevesebbet...

6 hónapos baba kevesebbet eszik, többet bukik, baj lehet?

Figyelt kérdés

6 hós a kislányom, vannak olyan hetek amikor egyáltalán nem bukik, van amikor meg pár napig többször is. Nem csináltam belőle eddig nagy ügyet, a fiam is ilyen volt, ez szerintem nem kirívó eset.

Viszont most már 2 hete nagyon sokat bukik a kislányom és közben egyre kevesebbet is eszik.

3 hós kora óta 210mili tápszert eszik, minden étkezéskor, reggel-délben-délután és este.

Nemrég kezdtük a hozzátáplálást, délben eszik 1 üveg babakaját, 1kor tápszert elalvás előtt. A babakaját nem bukja ki, a tápszert szinte mindig.

Most már csak 150miliket eszik, kivéve este, de akkor is könyörögni kell neki hogy megegye az adagját.

Már nem csak evés után bukik hanem 2 evés között is. Hiába büfiztetem, kb 30 percenként büfizik egész nap, mintha valamitől folyamatosan lenne levegő a hasában és persze tápszerrel jön.

Meddig normális ez? Kicsit aggódom, kevesebbet eszik meg még annak egy részét ki is bukja... Jó súlyban van, ha picit fogyna is nem aggódnék, csak nem tudom hogy honnan kezdődik pl a reflux...

Orvoshoz jövő héten megyünk, biztos rákérdezek az orvosnál is.


2015. ápr. 24. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen tápszert eszik? Nálunk a HA-s sem vált be,(most neocate tápszert és kétféle gyógyszert eszik és minden oké

Tejfehérje és rizs intoleranciája van a fiunknak,ilyesmi tünetekkel indult,de nagyon durván játszódott le( éjjel is fél óránként kelt büfizni pár hónapon át és még akkor is azt mondták,hogy espumisan meg infacol meg kinövi,a bukás sem baj,nem fogy)

Menjetek el gasztora akár magán úton is,ha eddig nem volt bukás és most lett,mert azért a sav nem túl egészséges a nyelőcsőben.Nálunk felmarta a felső létutak nagy részét,a mai napig (pedig 2 hónapja "gyógyult meg") furán vesz levegőt.

Nem ijesztgetni akarlak,de érdemes utána járni,inkább egyszer feleslegesen lássa orvos. Minden jót.

2015. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon sokat segítettél, most már biztos hogy orvoshoz fogok fordulni.
2015. ápr. 24. 15:28
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem reluxos,egy evés után 10-20x bukik,nagyobb bukások/kisebb hányások. órákkal evés után is,amíg csak meg nem emészti. sokszor félnyerel,ahogy jön fel neki a kaja. marja a torkát,ezért sokat köhög,rengeteget sír. van,hogy ő se akar enni. nézesd meg a babádat. ő sűrítőt,meg savcsökkentőt kapott. a 150ml még rendben van jó súly mellett.
2015. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolód vagyok: Örülök,hogy megnézeted a babát,nehogy úgy járj,mint mi,hogy a dokik szerint minden oké,közben meg látod hónapról hónapra,hogy szenved.

van itt egy hasonló kérdés is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__betegs..

Minden jót nektek!

2015. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer! Sokat segítettetek!
2015. ápr. 25. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!