Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba és festés. Estére ebben...

Baba és festés. Estére ebben az esetben hazahoznátok?

Figyelt kérdés

Panellakás, falat javítani nem kell, olyan festéket vettünk amivel csak egyszer kell átkenni. A babának fél szobája van, jó nagy ablakkal.

Az a terv, hogy pénteken összepakolunk úgy, hogy ezzel szombaton már ne menjen az idő. Szombat fél 6-6 körül szoktunk kelni, elmegyünk anyukámhoz és az ő szobájával lesz kedzve a festés. Hamar készen lesz az övé, aztán egész nap szellőzni fog. A többi hely kérdésesebb mennyire szellőzik ki, a fürdőt most nem kell festeni, csak fürdésre hoznám haza majd enni/aludni. A nappaliban eleve nyitva van az erkélyajtó egész éjjel szóval mire a nappaliban lesz reggel addigra biztosan kiszellőzik az is.

A kérdésem, aludhatunk így már otthon szerintetek? Vagy ti aludnátok vele a nagyinál inkább? 9 hónapos.


2016. júl. 6. 06:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a vizesbázisú, diszperzit falfestékekkel semmi gond nincs, az oldószeres festékekkel kell vigyázni, szellőztetni. Ilyenek pl. a fára való vastaglazúrok, a zománcfestékek, itt nem erről van szó.
2016. júl. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Siman kiszellozik estere
2016. júl. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Èn nem.szerintem amugy sem egy nap mire kiszárad, kiszellőzik.pont ezert festettünk még joval szülés előtt
2016. júl. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

Poli farbe?

Ahogy megszárad, semmi szaga. "Szagpróba" alapján döntenék a festés után, de szerintem simán aludhattok majd otthon.

2016. júl. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Én nagyinál aludnék vele. Nem azért, mert káros a festék, hanem mert még nehéz lesz a levegő, párás, felesleges ennek kitenni a gyereket és magatokat is. Másrészt még össze-vissza lesz minden, minden letakarva, dobozokban, nem kényelmesebb pár napot nagyinál tölteni, amíg legalább nagyjából helyreáll otthon a rend? Pár nap kell azért a falaknak, hogy rendesen kiszáradjanak, bútorokat vissza lehessen tolni és így tovább. Ráadásul így nem kellene azon idegeskedni, hogy szombat estére mindenképpen végezni KELL.
2016. júl. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

Az életben még nagyon sokszor lesz festés a lakásban, nyugi.

Ha száraz idő lesz szombaton, hamar szellőzik/szárad, így semmi baja nem lesz, ha hazaviszitek.


Ha zuhogni fog, már neccesebb a dolog, de szerintem délutánra szag alapján már el tudod dönteni, mi a helyes.

2016. júl. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Esoben alacsonyabb a para tartalom mint egyebkent :-) szal ha szel is van akkor siman kiszellozik
2016. júl. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Vizesbázisú diszperziós festékkel nem lesz gond szerintem. Én szeptemberben Dulux-szal festettem végig a lakást 2 gyerek mellett. Semmi bajuk, szellőztettünk egész nap. Nekem inkább az 1 réteg festékkel van fentartásom, nem igazán szokott takarni.
2016. júl. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még sose aludtunk máshol és tartok tőle. Ott nincs kiságy, éjjel meg nem szeretném babakocsiban altatni a babát, így lenne min gondolkozni, ha erre kerülne sor. A pakolásra most van egy olyan terv, hogy 1-2-3 órával hamarabb kerülök haza, mint a baba és takarítok addig meg pakolunk, ezt nyilván meglátjuk hogy sikerül haladni.


Festettünk egyébként tavaly is. Csak muszáj megint.

2016. júl. 6. 08:53
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
nálunk férjem jó korán nekiáll,egész nap összes ablak nyítva,este meg jövünk.
2016. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!