Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan előzhetem meg, hogy...

Hogyan előzhetem meg, hogy jól alvó kisbabám feje hátul "ellaposodjon "? (ráadásul asszimetrikusan, mivel fejét balra forditva szeret pihenni)

Figyelt kérdés
A problémát 1 hete vettem észre, azóta jobb oldalra tettem a játékait, ill. alápárnáztam a fejét, de mégis visszaforditja a kis buksiját. Tudom, hogy ez később mérséklődik, de most mégis zavar,ötletetek lenne a megoldásra?
2010. ápr. 14. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak háton alszik, akkor sehogy. :( Nem akarlak elkeseríteni, de például unokatesóm kislányának eszméletlen lapos volt a feje, mert mindig csak a hátán feküdt. (Persze azóta már 9 éves, a fejecskéjével semmi baj, elmúlt a laposság.)

Ha hasra is teszed aludni, akkor viszont megelőzöd az ellaposodást. B.

2010. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy altattam a kisfiamat (ő a jobb oldalt kedvelte nagyon), hogy a hátához tettem összetekert plédet, azzal támasztottam ki. Így elég sokat aludt a bal oldalán. (A kezemben aludt el, amikor leraktam, már nem mocorgott, nem fordult vissza.) Ezt kb. 2 hónapos koráig csináltam, utána mindig a támaszték mellett ébredt jobbra fordított fejjel, így már nem volt értelme.

Nem tudom, milyen idős a babád, megoldás-e még a kitámasztás. Én nem nagyon tudok vele mit kezdeni, most 3 és fél hónapos, már oda fordul, ahova ő szeretne, nem nagyon tudok mit csinálni. Kicsit látszik is a fején a jobb oldalon, hogy ott laposabb. De szerencsére egyre többet alszik úgy, hogy balra is fordítja a fejét. Talán lassan változik és a másik oldalt is megkedveli.

Szerintem még annyit lehet tenni, hogy minden érdekes dolog a kevésbé kedvelt oldalon legyen, ahogy írtad, pl. a játékok, vagy tudja, hogy téged is arról kell várnia, hogy érkezel hozzá. És én most a bal oldala felől játszom vele.

2010. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most 3 hónapos, sajnos utál hason lenni, ez tehát nem megoldás,és nagy baba, már nem tudom beállitani az alvópózt,Ő dönti el, hogy mi a kényelmes, hamar visszafordul.
2010. ápr. 14. 22:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálkozz elfordulást gátló párnával (Brendon). Nem mondom hogy 100%-ig bevált, de segített azért nekünk.
2010. ápr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!