Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez kielegito etrend egy...

Ez kielegito etrend egy egyevesnek?

Figyelt kérdés

Reggel szopik, majd kenyerkatonak joghurttal es egy kis gyumolcs.

Tizoraira gyumolcs es keksz.

Ebed: zoldseges cuccok.

Vacsora: katona es gyumolcs. Neha kis pep esetleg.

Es meg szopik elalvashoz.


Az ebed mindig nagyon zoldseges, de ezt minden nap tartsam is? Tehat pl ha egyszer-egyszer rakottkrumplit csinalok vagy ilyesmit amit ehez az is jo? Nem baj ha nem mindenfele vitaminos?


2016. júl. 12. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Húst eszik? Vagy esetleg vegetáriánusan neveled? Ha a második, akkor több tejterméket (joghurt, sajt pl.) adnék neki.
2016. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Húst nem eszik? Azért az nagyon kellene, a zöldségtől nem fog fejlődni. Vagy ha vegetáriánusok vagytok, akkor ennél speciálisabb kell amiben nagyon sok a fehérje , És nem a tejfehérje. Tehát pl. Csicseriborsó és társai.


Nekem is egy évesem van, ő is sokat szopizik, reggelire kenyér felvágott sajt túró tojás joghurt különböző gabonák, gyümölcs.

Nálunk a reggeli 10 körül van előtte ő csak szopizik te kilenckor kell, ebéd 2.00 körül, ilyenkor mindig valami hús és hozzá négy öt féle párolt zöldség rizs tészta vagy krumpli . Utána gyümölcs. Délután megint gyümölcs vagy joghurt, este tejpép vagy ha reggel nem kapott Kenyeres dolgot akkor az

2016. júl. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja persze. Az ebed mindig husos!
2016. júl. 12. 09:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor ez így jó csak a húst nem írtad :)

második voltam

Enyém is kb. ezt eszi csak nálunk négy étkezés van meg kb. 100 szopi :)

2016. júl. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha neki jó, akkor tök mindegy én mit írok :)


személy szerint gyümölcsöt nem vacsira adnám, hanem uzsonnára, a joghurttal, vacsira meg én jobban preferálom a főzeléket vagy kenyeret nyers zöldségekkel, de mondom, ha a tiédnek így jó... :)

2016. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ugy ertem hogy ez eleg vitaminos etel? Eleg gyumolcs, eleg zoldseg?
2016. júl. 12. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:

5ös vagyok. én tanultam az "ideális étrendet", leírom akkor mi a javaslat:


reggeli: kenyérféle, nyers zöldség, felvágott/ köles, zab,...

10órai: gyümölcs (magában, nem sűrítve keksszel meg egyebekkel)

ebéd: hús+ főzelék- ha ez már nem elég, olyan 1,5 éves kortól leves+ hús+főzelék/egytálétel

uzsonna: tejtermék: joghurt, túró

vacsora: az amit nappal nem kapott (tehát ha egytálétel volt az ebéd, akkor főzelék, ha kása volt a reggeli akkro kenyérféle nyers zöldséggel)


gyerekekkel foglalkozom és szentül hiszem, hogy a gyerekek pontosan tudják mi kell nekik és azt kívánják, azt eszik :) én írtam, hogy én nem adnék vacsira gyümölcsöt és nyers zöldséget adnék, de tényleg fontos, hogy ha a tied ezt nem enné meg, akkor egye inkább azt ami kevésbé ideális mint ráerőltess valamit amit ezért megutál :)

2016. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!