Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem akarja édességre...

Aki nem akarja édességre szoktatni a gyereket: egyévesnek szülinapra torta helyett mit?

Figyelt kérdés

Egyéves lesz a babám, nem akarom bevezetni az édességet az életébe.


Mit készítettetek szülinapra?



#születésnap #édesség nélkül
2016. jan. 30. 22:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg nem fogsz velem egyetérteni, de azért leírom. Én sem akarom édességre szoktatni a gyerekem, nem is kap túl gyakran (legalábbis az én értékrendem szerint nem gyakran), de úgy gondolom, hogy néhanapján egy fél szelet házi sütemény még nem jelent "édességre szoktatást", ennyitől nem fogja naponta az asztalt verni egy újabb adag édességért.


Egyébként én banános túrótortát készítettem: kakaós piskóta + nagyrészt tejszínes túrókrém és banán.

2016. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ezt gondold át újra. Az édesség nem feltétlen cukortartalmú dolgot jelent. Vannak természetesen édes ízek, amiket felhasználhatsz, bizonyos gyümölcsök, méz, nyírfacukor például.


Amúgy meg azt mondanám: rebarbaratorta!

2016. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Nézd... Nem fogod tudni burokban tartani, oviban majd minden héten lesz szülinapi torta, meg máshol is érik ingerek.... Azért némi édességtől nem dől össze a világ!
2016. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Adj neki nyers répàt abonettel a szülinapjàn... Én sem akarom túlzott édességfogyasztàsra szoktatni a gyerekem. De: egy egy éves ritkàn puszil bevegy fél tortàt egyedül, mondjuk eszik majd vagy 3 falatot. Ettől nem lesz édességfüggő. Utólag a képeken amikor majd nézitek 20 év múlva sokkal szebb emlék lesz ahogy egy szülinapi torta van előtte mint hogy pàr kölesgolyó nyers répàval.
2016. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Sokan le fognak hurrogni, de egy egy évesnek semmi szüksége nincs hozzáadott cukorra szerintem, sőt! És ne jöjjünk az óvodával, mert oda 3 éves korától jár (majd 2 év múlva) most meg még csak 1 éves. Én azt javasolnám, hogy: végy egy tortaformát, annyi vízben, amennyi a rizs párold meg félig aztán öntsd fel még egyszer ugyanannyi elkészített, 1 éves kortól adható gyerekitallal. (Milumil gyerekital). Ha puha a rizs, akkor keverd össze egy kis leturmixolt barackkal vagy más gyümölccsel, amit szeret. Tedd a tortaformába. A tetejét kirakhatod szeletelt gyümölccsel. Tedd a hűtőbe, fogyasztásig. Kapcsold le róla a tortaformát és szúrd bele a gyertyát, azt imádják! Aztán nézd végig, hogy teli tenyérrel szétcsapkodja a fáratságos munkád gyümölcsét, mert ez a kell a torta című marhaság a felnőttek hülyesége. Jól mutat a képeken, de a gyerek le fogja tojni. Ami marad belőle, abból meg úgye fog enni senki. De amit írtam 2-3 évesen hatásos lehet és akkor talán enni fog belőle valaki.
2016. jan. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

ok, a te gyerekekd szülinapján nem lesz torta...de nem lesz a te szülinapodon, vagy a nagyszülőkén, vagy az unokatesvérekén sem??? nah, ugye, máris találkozik azzal a tortával.

és elkészítheted te magad is, cukormentesen,sőt már minden mentes tortát is csinálhatsz...

Nem attól lesz cukorb,,zi, hogy egy évesen volt szülinapi tortája,aminek a nagyrészét a rokonság ette meg!

2016. jan. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%
Hét hajrá! Ismerek olyan két évest, akit a szülei tiltottak egy ideig, két évesen a céges mikuláson hányásig ette magát csokival, mikor hozzájutott.
2016. jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Az én gyerekeim kb. 1,5-2 éves korukig nem kaptak hozzáadott cukrot tartalmazó ételt/italt, de a szülinapi tortával kivételt tettem.

A nagynak gyümölcsös túrótortát csináltam, a kicsinek gesztenyést, mert ő tejallergiás.

Imádják az édességet mindketten, pedig majdnem 2 éves korukig csak gyümölcs volt a nasi. Mondjuk ezzel együtt sem bánom, mert így legalább annyival kevesebbet kaptak...

2016. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%
Én adok neki néhanapján cukros dolgokat, mert azt akarom, hogy mindennel találkozzon. Ettől függetlenül az első szülinapra túró- vagy sajttortát fogok csinálni kekszes alappal, mert azt mi is meg tudjuk enni. Ő úgyis csak 3 falatot eszik belőle.
2016. jan. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj,hogy előbb a te fejedben kellene rendet rakni. Ki mondta,hogy a szülinapi torta csak valami marha édes szirupos habos babos cucc lehet???

Ezen kìvül azt sem érzem jónak ha vki bolti babaitallal,étellel tömi a gyereket. Kisfiam nem kapott semmi mesterségeset 3 éves koràig. De "édességet" igen.

1 évesen répatortàt kapott,2 évesen céklàs- almatortàt, 3 évesen ha jól emlékszem epres- màktortàt.


Zablisztes volt mind az alapból édeskés plusz a répa is az. Egy évesnek nem kell több.

2016. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!