Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem lesz baja tőle a...

Ugye nem lesz baja tőle a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Már több mint 1 hete napi 2 szem algopiryn kell bevennem annyira fáj a fogam.hétfőn kihúzták az egyik fogam de egy másik csak fáj.már nagyon aggódom mert szoptatom a kisfiamat félek nehogy baja legyen hogy gyógyszert szedek.holnap megyek vissza a dokihoz. Nyugtassatatok meg hogy nem lesz semmi baja,aggódom.
2016. júl. 13. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért szoptatsz gyogyszerek mellett?kb 2-3 nap mire kiürül a szervezetedből.
2016. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres dobozban van egy papír, az úgynevezett betegtàjékoztató... Ha már az orvost nem kérdezted meg legalább ha azt elolvastad volna tudnád hogy a szoptatás a bevétel után még 48 óráig kerülendő mert kiválasztódik a tejbe
2016. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fogorvos írta fel az Algopyrint úgy, hogy tudta, hogy szoptatsz? Ez esetben ne aggódj.

A gyógyszerek kb. 90%-a betegtájékoztatójában az van, hogy nem szabad mellette szoptatni. Én egyszer olyan antibiotikumot kaptam, amire szintén az volt írva, hogy szedése esetén a gyereket el kell választani, két felnőtt és egy gyerekorvost is megkérdeztem, hogy biztos szedhetem-e, mielőtt beszedtem.

2016. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Azért nem eszik ilyen forrón a kását!

Kérdező! Kérj a dokidtól /háziorvosoddal vagy a nőgyógyászoddal konzultálj/ olyan fájdalomcsillapítót, amelyet szoptatás mellett szedhetsz. Eszedbe ne jusson elválasztani a babád! Ez kábé olyan buta tanács, mint az, hogy mellgyulladás alatt ne szoptass. Volt mellgyulládásom, antibiotikumot és láz-és fájdalomcsillapítót szedtem /a dokim irta fel/, és annyit szoptattam a kisfiam, amennyit csak tudtam, hogy minél jobban kiürítse a gyulladt mellemet.

Szval holnap reggel hívd fel a dokidat és kérdezd meg! Addig pedig szoptass!

2016. júl. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
Az ég világon semmi baja nem lesz.Ne aggódj.
2016. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

az algopyrin igenis kerülendő szoptatáskor, mert kiválasztódik a tejbe. A tájékoztatójában kifejezetten benne van, hogy tilos.

Panadolt (paracetamol) tartalmút szedhetsz

2016. júl. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a megoldás, hogy ne szoptasd a babát, hanem hogy más fájdalomcsillapítót szedj be. Az sem mindegy, mennyi idős a baba. 3 hónapos kortól már babáknak való algopyrin (Flamborin) is van, persze más az adagja, mint egy felnőttnek. Kérdés, hogy mennyi választódik ki a tejbe, amit pontosan úgysem tud megmondani neked senki, az sem mindegy mikor veszed be, és mikor szoptatod ehhez képest.


De paracetamolt inkább ne, azt könnyű túladagolni, és egy babának más a súlya, mint egy felnőttnek, nem értem miért javasolják sokszor a panadolt, az veszélyes lehet még egy felnőttre is. Akkor már inkább algoflexet vegyél be, annak ibufrofen a hatóanyaga, azt is adják már 3 hónapos kortól a babáknak (pl. nurofen szirup)


Beszélj az orvossal, hogy megnyugodj, bár gondolom valaki eleve felírta neked az Algopyrint, mert receptköteles...

2016. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olvastam a betegtájékoztatót nem vagyok h..lye.Az orvosom fejfájásra írta ki az algopirynt.de eddig még soha nem kellett folyamatosan szednem azért is kérdeztem itt rá.
2016. júl. 14. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!