Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogyan csináljam a...

Most akkor hogyan csináljam a hozzátáplálást? 6 hós vagy elmúlt anyucik tapasztalata kéne.

Figyelt kérdés
Lánykám 5 hós múlt mikor elkezdtük a kostolgatást. (kevesebb lett a tejem) Semmit nem erőltettem. Igazából max. 2-3 baba kanállal evett. De ez még most is így van. (6 és fél hós) Nem látom rajta, hogy bármi is ízlene neki. De lehet, hogy rosszul csinláom mert a védőnőtől azt a tanácsot kaptam, hogy mindíg két szopi között kínáljam. Szerintem meg ilyenkor egyáltalán nem éhes a manó. És ezért nem is érdekli a kaja. Hogyan kéne csinálnom? Ki kéne váltanom teljesen étkezést? És ha igen akkor hányat? Mert most napi 3-szor kínálom (max pár falatot eszik)
2010. ápr. 16. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi is pontosan így vagyunk! Akármit adok neki, nem ízlik neki. Mi 3 hete próbálkozunk, 6 hós elmúlt és pár kanállal eszik max. Én mondjuk mindig a következő szopi előtt kínálom, épp ezért hogy éhes legyen addigra, de így se jobb a helyzet, fintorog, tolja ki, aztán meg szinte ráveti magát a cicire, szóval tuti éhes.

Próbáltam már reszelt almát így házilag, próbáltam csak levet, na azt abszolut nem issza meg, aztán most bébiételeket próbálunk, őszibarackosat, almásat.

A fiam ekkoriban már puszilta befelé az ősziset ..Nem tudom mit kéne máshogy csinálni.

Milyen kanalat használtok amúgy?

2010. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is ez volt, de az almát pl. most sem szereti magában. Elsőre az anyatejjel kevertem neki banánturmixot, ez volt az egyetlen, amit elfogadott. Majd lassan tudtam neki szilárdat is turmixolni, banán-alma, mangó, körte. Elsőre pici bébiételeket vettem, mert felesleges annyit legyártani, ha nem eszi meg.


5 és fél hós volt, másfél 2 óra múlva már éhes volt, mi azért kezdtük picit előbb (rengeteg tejet megivott, mértem - és bukta ki). Mi másfél - 2 órára ettünk, kb. 3 óránként szopizott előtte mindig, míg nem lett a fennakadás.

2010. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk nagyon nehezen ment az elején, most 10 hós és szépen eszik. 8 hónaposan még a banán volt a minden, ha abba kevertem valamit, mindig megette. Lehet trükközni, én például spenótot, répát, krumpli azzal adtam, furán hangzik, de nekik még minden új. Ja és a krumplit mai napig utálja, így a sürítést 9 hós korától habarással oldom meg, a védőnő engedélyével.

Az én tanácsom az, hogy ne a kiváltás legyen az elsődleges cél, az majd jön magától, hanem szoktsd vele za ízeket, mondjuk reggel és délelőtt mert akkor éhesebb és estére elmúlnak az esetleges görcsök.

A banánt nagyon tudom ajánlani, meg a sütőtököt, az őszibarackot. Sok sikert!

2010. ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiammal 6 hósan kezdtük, almalé-fintor, reszelt alma-fintor, prüszkölés elfordulás. Mai napig is - 7 hós múlt. Tehát az almát utálja. Az őszit viszont imádta, bepuszilta simán. Sárgabari is jöhetett. De mióta van banán, az az ász! Ennek már pépesnek sem kell lennie, csak banán legyen :).

Próbáljátok meg a banánturmixot kis anyatejjel. Hátha neki is bejön.

Almát azóta is csak úgy eszi meg, ha banánhoz teszem.

Egyébként azt kell mondjam, hogy a kisfiam az almán kívül minden más gyümit szeret: szilva, kivi, narancs (ma kóstoltuk).

Nekünk narancssárga és kék NUK kanalunk van.


Mi mindig a tízóraira eszünk gyümit. Ma már nem is kér tejcsit utána. Reggel 7 körül felkel, szopik, aztán 1.5 óra múlva kb elálmosodik nagyon és ekkor eszünk gyümit, és megy aludni. Banánosból már egy színültig telt Avent pohárnyit megeszik.


Nem muszáj kiváltanod étkezést. Ha a babád nem igényli és van tejed, elég ha pár kanálkával eszik. Próbálkozz különfélékkel, hátha találsz olyat, amit szívesen megeszik és napról napra nőni fog az adagja.

2010. ápr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az első vagyok. De jó h olvastam újra! Mert ezt az anyatejet is belekeverek dolgot teljesen elfelejtettem úgyhogy így fogom megpróbálni mostantól! Köszi a tippet!!
2010. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!