Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire nagy változás...

Tényleg ennyire nagy változás a gyerekvállalás? Ennyire nincs idő vagy alkalom dolgokra a baba után?

Figyelt kérdés

Sok kisgyerekes, kisbabás szülőtől hallani rengeteg negatív, de legalábbis a gyerekszületés, baba-gondozás árnyoldalait "bemutató" mondatokat.

Jelesül:

- nincs idő hajat mosni vagy zuhanyozni

- alig van idő a gyerek mellett másra

- mindig szalad a lakás mert nincs idő elpakolni

- nincs normálisan végigaludt éjszaka

- eltűnik a pár között az intimitás, főleg a nő megváltozott szerepe, prioritásai miatt

stb., stb.

Én készséggel el is hiszem ezeket, bár így gyerek nélkül eléggé elképzelhetetlen, hogy mondjuk napi egy zuhanyra ne legyen 10 percem, vagy ilyesmi. És egyúttal riasztó is mindezt hallani (legalább 4-5 kisgyerekes ismerőstől).

Mik a tapasztalatok? Tényleg ilyen "rémes" 2-3 év elé néz az, aki gyereket vállal, vagy van ebben túlzás? Vagy gyerek függő?



2016. júl. 18. 13:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
69%

Egy kétéves fiam van. Soha nem volt nap, amikor ne zuhanyoztam volna legalább egyszer, ne mostam volna meg a fogam, ne ittam volna kávét, stb. A lakás nem szalad, se most, se míg kisebb volt, de nincs is az a múzeumi rend és tisztaság (de amúgy is inkább középutas vagyok).

Hathetes korától úgy nyolchónapos koráig átaludta az éjszakákat, utána volt egy kis megbillenés mozgásfejlődés és szep.szorongás címszó alatt, de visszaállt, sőt, mára a beceneve a mormota - viszont ezt elismerem, hogy oltári nagy mázlim van és nem az én érdemem, tehát ezzel nem is nagyon lehett villogni, hisz ezzel az erővel lehetne rossz alvó is.

Az intimitásról nem tudok szólni, nem élünk együtt az apjával, és eddig a legkisebb gondom is nagyobb volt annál, h ismerkedjek. Most talán alakul valami, de ez meg még túl friss tapasztalat. De mivel este fix idpben lefekszik a fiam, és nem nagyon ébred fel, így el tudom képzelni, hogy ha együtt élnék az apjával (vagy mással), akor is tudnánk időt szakítani egy pohár borra, filmre, összebújásra.


Persze ez elég szubjektív. Úgy gondolom, h nekem irtó nagy szerencsém van a fiammal, és hát a másik meg, h ő így lett szoktatva, hogy ketten vagyunk, ami tőlem is, de tőle is nagyobb alkalmazkodást kíván, mintha ketten tudnánk beosztani az időt és figyelmet (jó tudom, máshol meg apuka reggeltől estig dolgozik, de azért este csak hazamegy, meg ott vannak a hétvégék). Ezen kívül én igyekszem kihasználni azt az időt is, amikor az apja elviszi a gyereket. Sokan valahogy nem merik elengedni magukat, hanem mintha bűntudatuk lenne, h na, most milyen anya vagyok, h megszabadultam a gyerektől, ahelyett, h picit lazítanának, míg a kicsi a nagyszülőkkel, bébiszitterrel, stb van.

2016. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
58%

Elmondom, nálunk hogy van. 1 év alatti gyerek:


hajmosás: 2-3 naponta szoktam, zuhanyozni naponta (néha kétszer, ha meleg van), ugyanúgy nézek ki, mint terhesség előtt.

más: van időm másra, nyugodt a babám, kezdettől írok itthon, férjem munkája után van időm sportra, fodrászra, bármire

lakás: nem egyedül tartom rendben, hanem a férjemmel, így ugyanannyi marad rám, mint előtte

éjszaka: pár hetes korától végigalussza

intimitás: ugyanúgy hetente kb. 4-szer vagyunk együtt, ahogy előtte megszoktuk. 6 hét behatolás nélkül telt természetesen, de ennyi

nő szerepe: a férjem is segít benne, hogy ne csak anyának érezzem magam, érdekes beszélgetőpartner maradhassak, aki olvas híreket, és persze az ő társa is egyben. De fontos, hogy a nőnek is legyen ezekre igénye.


Szerintem ez gyerekfüggő, anyafüggő és apafüggő. Ha a gyerek 0-24 sír fél éves koráig, akkor megőrül az ember tőle. Ha a nő hajlamos csak a gyerekkel törődni, akkor lehet, hogy megszűnik nőnek lenni. Ha a pasi hazajőve követeli a sört a tévé elé és "ő nem tud mit kezdeni egy csecsemővel", akkor minden a nőre marad. Persze, hogy csalódik és kicsit belül meghal, ami a külsején és a viselkedésén is meglátszik.

2016. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
75%

Nagyrészt igazak ezek amiket fent írtál. Főleg mondjuk az elején, vagy az első pár évben.


- nincs idő hajat mosni/zuhanyozni: ezt inkább úgy kell érteni hogy nyugodtan nincs idő, van akinek a hajmosás egy fél órás művelet, erre tényleg nem mindig van idő az első időszakban. Az ember inkább csak gyorsan lezuhanyzik és ennyi. Vannak babák akiket főleg az első időszakban le se lehet tenni mert sírni kezdenek, meg szinte egész nap cicin lógnak stb. Emlékszem én is mikor pici volt a lányunk addig apa szokott rá vigyázni míg zuhanyoztam, de volt olyan többször hogy beszólt a fürdőbe még mielőtt végeztem volna hogy siessek, mert sír a baba. Szóval nyugodt perc nem sok van ilyenkor.

- gyerek mellett másra nincs idő: mikor lenne? Főleg ha szopizik akkor az első időkben 1-2 óránál többre nem tudsz elmenni sehova, de ebben az időben is pelusozni, ringatni, altatni, mosni, öltöztetni kell stb., örülsz ha ezekkel végzel két szopi között, plusz még ott lenne a háztartás, főzés...

Később is mikor már nagyobb a gyerek 1-2 éves akkor sem fogsz tudni magad csinálni valami tevékenységet mert a gyereket nem hagyhatod ott, nem úgy van hogy mondjuk te tanulsz fél napot míg a gyerek egy hang nélkül eljátszik a sarokban. Egyfolytában a nyomában kell lenni nehogy bajt csináljon stb.

- fentiek miatt szalad a lakás...

- nincs normálisan végigaludt éjszaka: nagyobb gyerekem 2 évesen aludta át először az éjszakát, addig 2-3-szor kelt..., a kicsi 14 hónaposan, de még utána is sokszor hajnal 6-kor felkeltek, ezért mindig fáradt voltam

- intimitás a férjeddel: ez inkább az időhiány miatt tűnhet el, amiket fent már leírtam. Az első hónapokban a fáradtság miatt. Mire végre bealszik a baba már te is annyira fáradt vagy hogy szex helyett bealszol inkább. Ezért az alkalmak ritkulnak. Ugye már nincs az hogy bármikor együtt lehettek, hanem meg kell várni míg elalszik a gyerek, de akkor is lehet hogy felkel 20 perc múlva vagy bármikor, plusz elég nehéz úgy fent maradni este 11-ig hogy tudod hogy éjjel 3-szor fog kelni plusz reggel 6 után már vissza sem alszik.

Ha van nagyszülői segítség a közelben, akkor azért jelentősen könnyebb, sok terhet levesz az ember válláról ha gyakran pár órára rá lehet bízni a gyereket.

2016. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%
az első hetek valóban kaotikusak.. de amikor már be áll egy napi rutin akkor azért mindent meg lehet oldani
2016. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%
Első gyerek után azt gondoltam, hogy ez csak hiszti. A második kőkeményen megmutatja, hogy nem az. 8. hónapja nem alszom, csak 2-3 órákat, a lakás szalad, a férjemmel már nem tudom, mikor voltunk kettesben utoljára, és igen, volt, hogy a zuhany helyett plusz fél óra alvást választottam. Brutális.
2016. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
12%
Aki szerint így van. Az csak igénytelen és sajnáltatja magát. Amíg az anya otthon van a gyerekkel akkor van a legtöbb szabadideje. Főleg míg pici.
2016. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
81%

A mindennapi tisztalkodas, fogmosás, tusolas,szőrtelenítés, hajmosas soha nem maradhat el, pedig hasfajos a fiam. De! Van apja, addig elvan ő vele, de van hogy jo passzban van es alszik :))


Normálisan végig aludt éjszakank az tényleg nincs, mert kel 2-3 óránként enni


A lakás van hogy szalad, ha epp pakolas, mosogatas helyett kimegyünk a nagyobbal a játszótérre. De a kupinak van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy megvar :D

2016. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
61%
6os: ha van is gyereked, mázlid volt vele.
2016. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
55%
Kedves Kérdező, ugyanez a kérdés, pont 10 perce futott át az agyamon. :) Kicsit azért megnyugodtam a válaszokat olvasva.
2016. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
30%
Van gyerekem. Pörgős energiabomba, az is lehet, hogy autista. De attól még egy kisgyerek mellet rengeteg idő van és kell is legyen. Attól, hogy anya lesz valaki ndm kéne elfelejteni nőnek lenni. Vagy ha így tesz valaki ne csodálkozzon ha apa lelép.
2016. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!