Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felső metszőfogak kibújása...

Felső metszőfogak kibújása mennyire viseli meg a babát?

Figyelt kérdés

Viszonyításképpen az alsó metszőkhöz képest mennyivel rosszabbul viselik? És mennyi idő alatt bújik elő?

Tapasztaltatok esetleg nagyobb alvásigényt? Étvágytalanságot?


Kislányom úgy 1 hete nyűgöske megint, de még semmit nem látok. Az első fogak pont 3 és 4 hete törtek át.


2016. júl. 20. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez is gyerekfüggő. Nekem két fiam van, az elsőnél az összes fogat csak úgy észrevettem, de a felső hátsók okoztak egyedül tünetet is, mindegyiknél átlátszó takonykór és nyálzás jelezte, hogy készül valami. Nyűgös, vagy sírós, étvágytalan ilyesmi sosem volt.

A másodiknak még csak 8 foga van, az alsók csak megszúrták az ujjam egyszercsak, a felsők közül az egyiknél volt valami kis felsírás éjjel, de az is lehet, hogy nem amiatt volt nyugtalan azon a pár napon, mire áttört. Látszódott, hogy dagad neki és piroslik, azért gondoltam a fogzásra. Amúgy nyugisan alszik éjjel, lehet álmában jobban fájt, vgy ilyesmi inkább. Az étvágyával semmi gond nem volt eddig.

2016. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiam az alsó 2 metszőt(egyszerre jöttek) és a felső 4-et nem szenvedte nagyon meg, pedig a felsők jó nagyok(meg is jegyezte a védőnő). Ezzel szemben az egyik alsó kismetszőfogára 2 hetet vártunk(látszott már az ínye alatt), és folyton nyűgösködött/sírdogált/ébredt miatta(pedig kisebb is a többinél).

Volt, hogy lökte el a kanalat, inkább rágcsált valamit, viszont aluszékony nem volt.

2016. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na ez most pont aktuàlis. Kb másfél hónapja jött ki az alsó két foga, észrevétlen.Erre egy hónapra rà a felsõ, de nem a középsõ, hanem a kettes(kis vámpír). Egy kicsit volt csak nyūgös.Most pedig a jobb metszõ jön, már van egy kis vàgàs az ínyén, plusz fehérlik a màsik metszõ és a bal kettes is. Most nyūgös, de elviselhetõ, viszont aluszékony, de nem alszik hosszan. Tegnap átaludta az éjszakát, az elõtte való viszont pokol volt, kapott is hajnalban nurofent. Más tünet nincs, csak turkál a szájában. Se a széklet, se az étvágy nem változott, se hõmelkedése nincs.
2016. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En nem erzekeltem kulonbseget az also es felso mettszok kibujasa kozott. Szerencsere a babamat egyik sem viselte meg nagyon. Azt mondjak h az orlok jobban fajnak majd,attol tartok is kicsit.
2016. júl. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanolyan rosszul. Hetek óta nem alszunk normálisan. Se ő, se mi.
2016. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rosszabbul? :D 3 jött ki mostanság felül, puffad fogzástól sajnos. Ennyi a baja. De az első felsőnél beteg volt és nagyon megszenvedte azt viszont. Az alsó metszőknél 4-4 napig folyamatosan járkálni kellett vele hogy ne sírjon és akkor is beteg volt az egyiknél. Amikor betegség nélkül jött foga az alsóknál 2-3 ébredés volt a legrosszabb éjszaka, felsőknél néha 1x felkelt. De amikor beteg óránként.

Szóval az alsók jobban megviselték a babámat. Étvágy is volt eddig mindnél ha nem volt beteg, alvásigény nem lett nagyobb.

Egyébként 3 hónap szünet volt az alsó és felső fogak között, jel csak a puffadás volt, hogy egyre jobban puffadt. Lehet az alsóknál is csak a meglévő hasfájás miatt volt olyan rossz a helyzet? Mert akkor alapból hasfájós volt még. Kiderülni már nem fog.

2016. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ettej ***** válasza:
Nálunk az alsó kettő metsző simán kibújt 2 hete, de a felsőkkel kínlódunk nagyon. 3 napja aluszékony,délelőtti és délutáni alvásából is keltenem kell. Alig eszik, minden falatot rá kell tukmálni. Elveimet feladva víz helyett is baracklevet kap higítva, csak ezt hajlandó meginni. Furcsa, azt hittem az alsó fogak lesznek macerásabbak, mert nekem húzásoknál mindig azokkal volt nagyobb nyűg(alsó állkapocscsont keményebb,a felső szivacsosabb állományú).
2016. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!