Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik név lenne szép egy...

Melyik név lenne szép egy kislánynak?

Figyelt kérdés

Első babám lesz. Nagyon régóta gondolkozom már a neveken és már elég jól leszűkült a kör. Innnen lesz az egyik:

Dinara (eddig a kedvencem)

Dilara

Elinor

Eisa

Holli

Lorena

Linéa

Nasira

Zamira

Zeline


2016. júl. 20. 20:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha nagyon-nagyon választani kell, akkor Elinor. Vagy Eisa.
2016. júl. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Egyetlen pozitív van ezekben a nevekben, hogy mind benne van az MTA választékban. De ettől még számomra olyan kategóriás nevek amikre azt mondom, hogy milyen nevet ne adjunk a gyerekeiknek. A nagyszülők, dédszülők nem csak kimondani, hanem megjegyezni sem tudják. Sőt tovább megyek egy átlag földi halandó sem fogja elsőre megérteni. Nekem vezetéknévből jutott olyan amit elsőre nem értenek. Nem vagyok mindig felhőtlenül boldog amikor már harmadszorra betűzöm a nevem.
2016. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Elinor? O.O

Inkább Dzsesszika vagy Dilájlá...

Ezek a nevek max akkor hangzanak normálisan, ha külföldiek vagytok. Egyébként képzeld el a szituációt, mikor majd csupa Szabó Holli és Kovács Nasira futkos az országban, Lakatos Huán Migelekkel és Tóth Hoszé Ármándókkal karöltve.

Annyi szép név van, ami nem hangzik idétlenül, miért nem azokból válogattok? És nem kell valami turulmadárral egyidõben létrejõtt õsmagyar névre gondolni, csak könyörgöm, ne legyen már szegény gyereknek semmilyen korban se leírni, se kimondani ciki.

2016. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a Holli tetszik ezek közül a legjobban.

Nyugi, a nagyiék meg fogják tanulni 😊. A mi kisfiunkat Dominiknak hívják, ami ma már egyáltalán nem ritka. A nagyszüleim először tényleg nem értették, azt mondták,h soha nem halották még. Mire megszuletett a babánk, már bőven megtanulták.

2016. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Egyik borzasztóbb, mint a másik! Most komolyan, pl. tetszik neked az, hogy Linea? Nem tudom elhinni. Ha jót akarsz a gyerekednek, ezek közül egyiket se add!
2016. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Komolyan próbálkoztam, hogy valamelyiket ki tudjam választani, de sokadik olvasatra sem sikerült találni egyet, ami picit is tetsszen...
2016. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Az Elinor szép név a maga angolszász területén. De így leírva..khmm...A Holli ugyanez. Ez is szép angolul... De i-vel...jááááááj. A Nasira illik egy arab terrorista férfi (Nasir) mellé. A Dinara egy hegység (Dinári) de nekem a dínár jut róla eszembe. Valahogy nem egy nőies név. Akkor már legyen Alpok :)) A linea vonalat jelent, már csak azért sem adnék Linéa nevet egy lánynak. Vonal, mi? Nem tudom a deszka hogy van latinul, de az se lenne szerencsés :)

Folytassam még? :)

A Lorena az egyetlen elviselhető. De én azt se adnám soha a gyerekemnek.


És most már leírom a véleményem, marhára nem érdekel, hogy lepontoztok utána a béka segge alá. Nem értem miért akar mindenki olyan borzasztó különleges nevet adni a gyerekének. Mintha attól olyan baromi sikeres és különleges lenne majd felnőttként. Mi van, ha pont emiatt fogják megjegyezni NEM pozitív értelemben??? Nekem a gimiben volt egy sulitársam, akit Fédrának hívtak. Nem volt lángész a lány és kicsit olyan ügyefogyi is volt. Mindenki tudta, hogy ő a Fédra. Bezzeg, ha Erika lett volna, lehet a kutya nem tudja a nevét, mert kit érdekel egy nem túl okoska lány neve. De ha szóba kerül, hogy nem okos és szerencsétlen és ráadásul még Fédrának is hívják, na akkor mindenki tudni fogja ki ő. Ezt akarod???

Mindegy, engem nem érdekel, csak már unom ezeket a kérdéseket. Nem is olvasom el őket. A tiéd volt az első ilyen. Bocs, hogy ide írtam a véleményem, de....istenem, de jól esett :D :D :D

2016. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, mindenki leírhatja a véleményét, ezért tettem fel a kérdést;)

Nekem ezek a nevek tetszenek. Soha nem adnék olyat, amiből akár egyet is ismerek személyesen vagy akár hallottam róla. Nekem is olyan nevem van, amire vissza szoktak kérdezni. Egyáltalán nem zavar, sőt! Örülök, hogy az ismerőseimnek én vagyok az "egyetlen". Nem kérdeznek vissza, hogy "melyik xy?" Én nagyon örülök, hogy a szüleimtől egy ilyen ritka nevet kaptam. Remélem az én lányom is így lesz vele.

2016. júl. 20. 20:50
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy érv, amit írsz, igen. Van akit érdekel, hogy ne legyen egy másik olyan nevű se sehol, mint a gyerekének van. Nekem nem ez fontos. És reméljük a lányodnak is tetszeni fog! Amúgy mi a neved? Lehet, hogy én ismerek egy olyan nevűt :)
2016. júl. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekem fiaim vannak de a mai lánynevektől kiráz a hideg, mert én meg a röpke cuki neveket utálom(többek között). De elnézve tuti hogy számomra idétlen nevű menyeim lesznek amit majd valahogy joérzéssel kellene kinyögnöm mindig, igy barátkozom a gondolattal.


A sok mia mira luca zoé meg virágnevek stb mellett a fentiek nekem még istenesek is..holott első olvasásra kiakasztottak. Talán kis módosítással az elsőre szavaznék. Diána.

2016. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!