Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A megkeresztelésről lenne...

A megkeresztelésről lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik ez? Arra gondolok, hogy ugye mondom majd a papnak,hogy szeretnénk megkeresztelni a picit. Ő ad majd időpontot, vagy mi választhatjuk ki?

Ezen kívül kérdez e valamit, pl h miért szeretnénk stb.?



2016. júl. 27. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Bementek mise után a paphoz, és mondjátok neki, hogy pl szeptemberben szeretnétek megkereszteltetni, és megegyeztek egy időpontban. Van aki misén keresztel, más pap inkább utána szokott. Nem hiszem, hogy megkérdezi, hogy miért szeretnétek, hiszen mivel rendszeresen jártok vasárnaponként misére, biztosan ismer titeket és tudja, hogy vallásosak vagytok és vallásosan szeretnétek nevelni a gyermeketeket, ezért keresztelitek meg.

Kérheti még a pap az egyházi esküvőről a papírt, illetve az egyházi adó befizetéséről szóló papírt is.

2016. júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Az értelem sugárzik belőled, így gondolom nem vagy vallásos. Ahhoz hogy megkeresztelje nektek is házasnak kell lenni, és tisztában lenni pár alap dologgal. Valszeg el kell majd járni oktatásra előtte párszor.
2016. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
És ilyen IQ-val rendelkező embereknek van gyereke...
2016. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Az 1. válaszoló miért van lepontozva?
2016. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Gondolod hogy ha rendszeresen járna misére, akkor ilyet k3rdezne?
2016. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én bementem a plébániára érdeklődni.

mondták hogy ki kell választani a keresztszülőket, bekérni tőlük a keresztlevelet, leadni a plébánián. a szülőknek el kell menni nálunk egy három alkalmas keresztelési felkészítőre ami egy beszélgetés a többi leendő keresztelkedő és a pap között...ez gondolom nem mindenhol van, nálunk így volt. ki kell választani hogy ki legyen a védőszent, meg kitölteni egy papírt.

a plébánián a néni kérdezte hogy miért akarjuk megkeresztelni. mondtam hogy mert mi is megvagyunk és szeretnénk ha ő is része lenne a vallásnak, az egyház közösségének és katolikus szellemben nevelkedne...gondolom alig hallja mindenkitől ezt a választ: ) nálunk mi választottuk az időpontot csak annyi volt a pap kérése hogy lehetőleg a vasárnapi mise keretébe legyen (de meg lehetett volna oldalni misén kívül is) de nekünk így jó volt...a konkrét vasárnapot mi mondtuk meg.

2016. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Torlodott egy hozzaszolas vagy mi? Lemaradtam valamirol vagy a kerdese tuzelt csak fel mindenkit ennyire? Abbol derul ki hogy buta barom?
2016. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem tudom, én értetlenül állok a kommentek előtt szerintem egy teljesen normális kérdés.
2016. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt mindenki leírja a saját lakhelyén és templomában lévő szokásokat, én is leírhatnék egy x-edik verziót. Kérdezd meg azt a papot abban a templomban, ahol szeretnétek megkeresztelni a babát. Itt nem kaphatsz egységes választ, mert attól is függ minden, hogy milyen vallást választotok. Görög katolikus, római katolikus? Egyszerűen menj oda mise után vagy bármikor a paphoz és mondd el, hogy mit szeretnétek. Majd ő elmondja mit kell tenni.
2016. júl. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!