Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nyugtassatok meg,...

Anyukák! Nyugtassatok meg, hogy nem én vagyok túl szigorú vagy idióta. Vagy tényleg ez lenne normális, ahogy ők csinálják? Mondván régen is ez ment.

Figyelt kérdés

Fél éves a fiam. Van két ismerősöm, akik közül az egyik messziről rokonom is, a másik pedig régebben barátnőm volt, most már csak ritkán beszélünk.Mindkettőnek pár nappal idősebb a gyereke az enyémnél. Az egyik 5 hónaposan kompba rakta a gyereket, most járni tanítja, az lényegtelen, hogy még ülni sem tud, a kompban is csak bukik. 2 és fél hónaposan már húslevest kapott cumisüvegből meg kiflit és egyéb ilyen számomra érdekes dolgok...

A másik ma vígan újságolja telefonon, hogy az ő gyereke szereti a csípőset(!), mindent eszik a tejfölös megrágott nokedlitől kezdve a sült csirkecombon keresztül a pizzáig... Mikor mondtam neki, hogy az én gyerekem csak a korának megfelelő ételeket eszi(egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást, mert tápszeres, de korainak tartottam a 4 hónapot), hogy a hús még be sincs vezetve és hogy nem veszek bolti készételt neki, inkább én készítem a kajáját azt mondta: "túl szigorú vagy! Mit kell annyira félteni, rámegy a gatyád a különkajáztatásra!"Na meg, hogy a barátnője, akinek a lánya másfél hónappal idősebb túrórudit kap...

Na ekkor nyeltem egy nagyot, de nem szóltam különösebben semmit. Aztán szóbajött az alvás, hogy kinek a gyereke hol alszik és, hogy napközben hogy oldom meg a "mindenhova viszem magammal"-ot mondtam neki, hogy saját kiságyában első perctől kezdve, nem ringatva, átalussza az éjszakát már egy ideje, stb. és, hogy nekem elvan a játszószőnyegen vagy egy csörgővel vagy a földön a habtapin, ameddig végzem a dolgom rendesen nekem állt, hogy miért altatom külön meg, hogy hogy hagyhatom egyedül a gyereket. Könyörgöm, a nappalitól a konyha 5 lépésre van, bármikor rálátok a gyerekre és mikor van egy percem munka közben jövök és játszom vele....

Sosem tartottam magam szuperanyukának és nem, is akarok az lenni, de nekem nem fér bele, hogy tömünk egy félévest csípőssel és pizzával berakjuk kompba szegénykémet.

Most tényleg az az anyuka szigorú és rossz, aki úgy neveli a gyerekét, hogy el legyen egyedül, ha kell és a hozzátáplálást csirkepörkölttel és nokedlivel kezdi???


2010. ápr. 18. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

szerintem jól csinálod a dolgokat, ez nem szigor, hanem ésszerű gondolkodás

egy fél évesnek nincs szüksége csípős ételekre, sem a pizzára.

az meg hogy külön főzöl neki és nem a bolti sz@rokkal tömöd, nagyon jó. nem tart semeddig megfőzni egy szem krumplit, vagy sárgarépát. arra nem lehet az ember lusta, hogy a gyermekének rendes kaját adjon, ne mű dolgokat.

és a gyereknek is jó, ha elvan magában, mert így te is tudod csinálni a dolgaidat.

én is hasonlóképpen csináltam mindent ahogyan te, csak így tovább:D

2010. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Nem vagy szigorú de azért ennyire nem drasztikus a helyzet!!Lehet nem is igaz amiket mond csak bosszant! Speciel én korán kezdtem a hozzátáplálást de persze normális kajával alma stb... így sorba! De ha valóban pizza és társait ad neki akkor tényleg hülye. Én személy szerint komp ellenes vagyok nem h 5hósan beletenni a babát!Bár nekem is van ismerősőm ő még hamarabb is beletette pff!Hát ő tudja!Szerintem az meg nagyon is jó ha eljászik egyedül a babád nem lehet a szoknyád mellett mindig.Enyém is eljátszik egyedül:) de azért körülötte kell lenni ha csak fél szemmel is de szemmel tartjuk!!!

Túró rudit viszont egy 6hósnak már adhat csoki nélkül!!

2010. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Te gondolkodsz jól és nem ők, de ez abszolút egyértelmű is a leírtak alapján.

Van egy rokonom, a babája most 6 hós. 2-3 hónapja találkoztuk, akkor kicsi volt a gyerkőc. Elmondta, hogy bőven hozzátáplálja már, 3 hós kora óta. A fokozatossággal nem szórakozott, kapta egyből az üveges menüket és szép nagy adagokat! 2 hetesen a mandarin levét már itatta vele. ÉÉÉÉÉS! Nem vár tovább, ha betölti a 6 hós kort, adja neki a tejet. Én meg mint egy ütödött, csak néztem és nem bírtam megszólalni. A gyereke azóta kétszer volt kórházban gyomorgondokkal...(Hogy emiatt-e, azt nem tudom, nem ítélkezem.)

Szóval nyugi! Nagyon jól csinálod, teljesen jól gondolkodsz.

Amúgy az enyém is tápszert kapott 3 hós kora óta és én is csak 5-6 hósan mertem kezdeni a hozzátáplálást és mindent betartottam én is. Most 1 éves és nem kapott még tejet, mézet és a többit amit nem javasolnak. Nem érdekel senki "reformnevelése", én is betartom az ajánlottakat.

2010. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Ne is foglalkozz vele, az ő gyereke. Te jól csinálod a dolgot!

Én 4,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást almával, majd barackkal, és a főzelékeket most, 2 hete mikor betöltötte a 6 hónapot. Most 6,5 hónapos a lányom.

Szerencsére Ő is elvan egyedül, és egyébként meg is kell tanulniuk egyedül játszani, valamint hagyni Őket néha hogy egyedül fedezzék fel a körülöttük lévő világot. Na nem úgy értem hogy magára hagyni, van hogy én itt ülök egy kicsit a gép előtt, addig Ő a szőnyegén játszik, forgolódik, vagy épp mosogatok...

Az én lányom is a kiságyában alszik, hiszen az az Ő ágya, így szokta meg. Általában át is alussza az éjszakát, ritkán kel fel, de akkor is csak egyszer.

Nincs kompunk, de annyira találom csak jónak, hogy arra az 5-10 percre míg mondjuk hajat mos vagy hasonlók, beleteszi és addig sem tesz magában kárt a gyerek, kvázi járóka helyett (ahol kicsi a lakás). De azt én sem pártolom hogy órákig abban legyen a gyerek.

Ne idegesítsd Magad ezen, végülis mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy jónak tartja.

Ja és a kajáról annyit, hogy ritkán adok csak üveges kaját a lányomnak, de leginkább én főzök Neki, és tényleg nem nagy kunszt egy krumplit megfőzni... Csak abból adok üvegeset, ami épp nincs (pl szilva, vagy őszi).

Szép és nyugodt estét!

(L)

2010. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát, én inkább neked adom a pontot.
2010. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok. Már lenyugodtam és annyival nyugtáztam a dolgot, hogy lehet, hogy mi, akik azért utána olvasnak a dolgoknak akár könyvben akár neten azért ennyivel gazdagabbak és "okosabbak" vagyunk, mint pl. az említett 2 anyuka. Amúgy tuti nem bosszantani akart, mert oka nem lett volna rá és a férje előtt mondta, úgyhogy szerintem nem kamukázott. Szerintem azért olyan meglepőek nekem ezek a dolgok, mert én csak azt az oldalt ismertem eddig, amit én és a legjobb barátnőm is képviselünk(meg szerintem a legtöbb anya). Mindenesetre biztos nem kap a fiam holnap ebédre pizzát pepperonival:)

Jó éjt mindenkinek és köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 18. 20:42
 7/10 anonim válasza:
Ne aggodj,szerintem te jol teszed a dolgod.A bolti kaja helyett igenis egeszsegesebb az otthon elkeszitett es ha elvan magaban az igenis jo mindkettotoknek.Te nyugodtabban vegzed a dolgod es neki pedig igenis szuksege van az egyedulletre.Hidd el,amit az "okosak" leirnak azt nem csak ugy teszik.Van egy 3 es fel eves,mindent ugy csinaltam mint te es makk egeszseges!Pizza,csipos..pff..!!!!Ugyes vagy,csak igy tovabb!
2010. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért kiváncsi lennék hogy eszi meg a pici a pizzát?Már van foga és tud rágni?Vagy leturmixolja neki?szerintem az ilyen csak irigy,hogy betudod osztani az időd,és mindent megadsz a babádnak!
2010. ápr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is. A pizzát is úgy adja, minta nokedlit, megrágva. Hát nem tudom, akárhogyis régen így ment, de azért ma már nem akkora összeg beruházni egy turmixra vagy botmixerre...Akárhogyis gyermekem és én az anyja vagyok, azért ez a megrágva odaadás nekem nagyon nem.......
2010. ápr. 19. 08:07
 10/10 A kérdező kommentje:

jajj, rányomtam véletlenül. :)

Tehát már csak a gyerek egészsége miatt sem adnám, hoszen lehet, higy nekem semmi bajom nincs, de van olyan baci vagy valami a számban, ami neki bajt okozhat.

Légyszi ne pontozzátok le a válaszokat.

2010. ápr. 19. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!