Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg sok 3 és fél hónaposan...

Tényleg sok 3 és fél hónaposan a 8 és fél kg?

Figyelt kérdés

Most olvastam egyik kérdésnél,most 3 és fél hónapos a kisfiam és 8450 gramm, 64 cm, 3780 grammal született.

Heti 300 grammot hízik átlagban, tápszert eszik, 3 hónapos koráig kapott anyatejet is, tovább nem volt hajlandó szopizni.

Doktornőnk mindig dícséri milyen gyönyörűen fejlődik, és azt mondja majd lemozogja.

Másik kérdésem hogy nálunk nagyon fontos a mózes rész babakocsin, nem is tudom mennyit szenvednénk elaltatással nappal ha nem lenne :) De csak 9 kg-ig írja, hogyhogy? Mi lesz ha még 1-2 hónapig használnánk mondjuk 9 és fél kilóig? Persze ha balesetveszélyes akkor nem, de mi tud itt gondot okozni? Hintáján még megértem a 9 kg-t, patentos az alja is , de ez egy monstrum ez a babakocsi akkora..


2016. aug. 10. 12:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Igen, nagyon sok.
2016. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%

Iszonyú sok. A fiam egyévesen volt annyi. Túltömöd tápszerrel.


A babakocsira meg nem véletlen írják rá a súlyhatárt.

2016. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Nezd, en nem vagyok se gyerekorvos, se vedono. Nyilvan en csak a sajat gyerekembol tudok kiindulni, o 4,2 kiloval szuletett, es 9-10 honaposan volt akkora, mint most a tied. Hozza kepest valoban soknak tunik. De ha a gyerekorvos es vedono szerint rendben van, akkor inkabb rajuk hallgass es ne ram. Bar engem nem hagyna nyugodni a dolog es a biztonsag kedveert kivizsgaltatnam.
2016. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Embertelenül sok. Főleg, hogy nem is hosszú gyerek.
2016. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
3 hónapos koráig csak anyatejet kapott vagy már akkor is pötoltad? Lehet , hogy túleteted. Bár sok függ a genetikától. Hány kg-ig a a szülők , milyen testalkatúak,magasságú stb..Egyébként törvényszerű, hogy megnyúlnak és vékonyabbak lesznek másfél éves koruk után. Ami kissé aggasztó , hogy ilyenkor alakul ki a zsìrsejtek száma
2016. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%
Az én fiam 3 hónaposan volt 7,5 kg és 66 cm, ő 3900 grammal és 55 cm-el született. Szép kis pufi volt az biztos, de 9 kg "csak" 6 hónaposan lett, a tiéd pedig már majdnem annyi, szóval én is soknak tartom egy kicsit a súlyát. Egyébként valóban lelassul a hízás, mikor elkezdenek mozogni, az én fiam már 4 éves 110-112 cm körül van és 19 kg, teljesen arányos.
2016. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt nézve nagyobb a babád súlya most, mint amennyi a 4 kg felett született babáknál normális lenne.


Én mennék vele vizsgálatokra a helyedben, csak azért, hogy tudd melyik eset áll fenn: túleteted vagy szervi baja van.


A másik: Nem használnám 9 kg felett a babakocsit, sőt lemérném a "belevalókat" is: pléd, textilkendő, esetleg plüss, és ezeket levonva nézném. Ha van egy vastagabb plédetek, akkor már tényleg alig használhatod.

2016. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem sok, ez rengeteg!

Mennyit eszik?

Ha nem szopizik, fejd le a tejet és add neki üvegből.

Majd lemozogja-ilyen súllyal nagyon nehezen fog elkezdeni mozogni.

2016. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Tápszeres egyévesem 8100 g és nem sovány, arányos.
2016. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

De hogy etetném már túl, nem lehet megtömni, nem kéri az ételt akkor nem kéri, nem szokott már enni ha jóllakik.

Táblázat szerint tápszeren normális mennyiséget eszik, napi 6x eszik délután olyan 90,100 ml-ket ,este kb 120-130 at.

Születése óta ennyit hízik, teljesen egészséges boldog baba.. Genetikailag mindketten pufi babák voltunk férjemmel, most egészéges átlagos testalkaltú felnőttek vagyunk.

Az való igaz hogy 74-es ruhákat hord ami 6-9 hónaposokra jó, de nem fogom éheztetni mert tankönyv szerint sokat gyarapszik.

És külsőre se kövér baba egyáltalán, hurkái vannak de nem elhízott, azt látnám..

2016. aug. 10. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!