Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesen lesz megkeresztelve...

Egy évesen lesz megkeresztelve a kislányom. Szerintetek milyen ruhát vegyek neki? Csupa fehér szín és garnitúra kell?

Figyelt kérdés
És egyébként hol lehet ilyen ruhákat venni? Drága?
2010. ápr. 19. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell se hófehér, se külön egy alkalomra felvehető kisruha. Persze, ne legyen nagyon élénk, de egy csinos, visszafogottabb ünneplőruhácska is jó. igaz, én evangélikus vagyok, így nem tudom, máshol mi a szokás. Nálunk nincs különösebb megkötés.
2010. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én meg refomrátus vagyok. Nálunksincs semmi szabály. Abban keresztelteted, amiben szeretnéd. Lelkész az édesapám. Sokféle családot láttam már jönni kereszteltetni. Voltak szülők, akik farmerben jöttek. Mások meg szinte estélyit húztak magukra.


Na, de nem a ruha a fontos, hanem a keresztelés lényege.


Szerintem egy már egyébként is meglévő szép kis ruhácskát nyugodtan ráadhatsz.

2010. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy olyan ruhát vennék, amit a nyáron még ki tudunk használni. Esetleg egy kétrészes ujjatlan ruha+póló vagy ilyesmi. Rózsaszín mintázatú?

Nem is tetszenek ezek a fodros-bodros selyem csiricsárék...

Katolikusok vagyunk,és remélem nem néznének ki emiatt.

2010. ápr. 19. 16:01
 4/7 anonim ***** válasza:

A "reformátusos" válaszoló vagyok :)

Teljesen jó, ha egy akár kis rózsaszín mintás kis összeállítást adsz rá. (Egyébként engem is kiráz a hideg a fodroktól... - bár az én kislányomon olyan volt, és fehér, mert anyósom vett neki kisruhát. Mégsem mondhattam, hogy nem adom rá, ha már megvette.)

2010. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is olyat vegyél, amit még ki tudsz utána használni. Vagy csinos nadrág + fehér (halvány) blúzocska (esetleg egy csinosabb póló).

Én keresztanya voltam katolikus keresztelőn, a kisfiún abszolút nem volt ünneplő ruha, egyszerű nadrág, valami macis kardigán, macis sapka. De se fehér ing, se semmi. A pap nem szól ilyenek miatt, szerintem neki mindegy.

2010. ápr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nem valami rikító színűt adsz rá, akkor minden oké. De arra figyelj, hogy ne legyen ujjatlan, mert azt nem szabad a katolikus templomban! (Váll fedett legyen!)

2010. ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

olyat vegyél amit utána is tudsz neki hasznosítani.kisfiam 8 hós lesz mikor lesz a keresztelője.neki egy rugit,kardigánt hozzá és egy fehér harisnyát(az együttes is fehér-egy kismaci van rávarrva)direkt olyant vettek a keresztszülők amit tudunk még használni.szerintem te is vegyél egy kisszoknyát,meg egy hozzáillő kispulcsit/kardigánt.és nem baj ha nem fehér.

/S/

2010. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!