Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spórolós kérdés! Hogy csináljá...

Spórolós kérdés! Hogy csináljátok/csinálnátok?

Figyelt kérdés
19 hónapos a kisfiam. A párom keres 240 ezret, az én GYED-em 70 ezer. Rezsi és lakáshitel havonta 200 ezer, marad 110 ezer minden másra. Hó végére nullán vagyunk, és szeptembertől csak a GYES-t fogom kapni, ami ugye kb. 50 ezerrel kevesebb. A kisfiam elhelyezését családon belül nem tudnám megoldani, bölcsibe való bejutásunknak pedig az esélye 0. Hogy tudnám megoldani a köv. 1 évet úgy, hogy itthon maradok, nem megyek vissza dolgozni?
2010. ápr. 20. 14:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A párom fizetése 113000 ft az én gyesem 27000 ft nem tudok dolgozni mert nincs munka a környéken és akicsit sem tudom bölcsibe adni mert nincs csak 050 km-re innen.Szoval majd valahogy kihuzuk ezt az évet is.Mindenesetre azt tanácsolom hogy mindenen sporolj egy kicsit.

Én van mikor kézzel mosok hogy kevesebb viz és villany fogyon.Olcso de jo kajákat fözök(tele van vele a net)és nem rohanok mindenel a boltba hogy ezt meg kell venni.

Remélem segitettem egy kicsit.

2010. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
39%
nekem meg a munkanélkülim 36ezer ezt oszd be ho végéig ne a 310ezer ft-ot
2010. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
bocs 150 km arart lenni
2010. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Kifejtenéd ezt egy kicsit?

"bölcsibe való bejutásunknak pedig az esélye 0"

Onnantól kezdve, hogy van munkáltatói igazolásod, a gyereket be lehet adni bölcsődébe (már ha van). Az egyik ismerősöm gyerekét sem akarták bevenni, érdekes, amikor majdnem ráborította az asztalt a vezetőnőre és a médiával fenyegetőzött, egyből lett helye a gyereknek.


Spórolás:

Havi- kétheti nagybevásárlás, a szomszéd drága kis közértre csak a legszükségesebb, napi élelmiszer maradjon. Ehhez persze az kell, hogy rendesen előre megtervezd, hogy mikor mit fogsz főzni. Mi pl. ekkor szembesültünk vele, hogy olcsóbb, ha rendelek napközben kaját, mintha főzök.

Meg kell nézni, hogy a rezsiben hogyan tudtok spórolni: víz (pl. wc öblítése kevesebb vízzel), villany, megnézni a tv-internet-telefon szolgáltatók szerződését, hogy van-e jobb, olcsóbb a piacon.

Aztán persze a hitelszerződést is át lehet nézetni, lehet, hogy megérné átvariálni (hosszabb futamidő, alacsonyabb törlesztőrészlet, esetleg egy másik bank új hitelével teljesen kiváltani). Ugyanez vonatkozik az élet- és lakásbiztosításra is - ez egyébként nagyon tanulságos lehet: nekünk pontosan a felébe került az új lakásbiztosítás...

2010. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Már nem tudom, hogy min lehetne spórolni. Úgy látom, hogy a legtöbb pénz az ennivalóra megy el, meg hát a pelenkára. De a pelenkán nem tudok spórolni, mert már nagyon sokfélét próbáltam, és egyik sem vált be.
2010. ápr. 20. 14:42
 6/20 anonim ***** válasza:
Pelenkát vegyél a dm-ben, mikor akciós, és gyűjtsd a pontokat kártyára. Minden második vásárlásnál így 25%-al olcsóbb lesz a pelus (pontbeváltás miatt)
2010. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A pelenkát mi is így vesszük a dm-ben. Illetve igényeltem társkártyát az anyukámnak, így amikor ő néha-néha vásárol, az is nekünk gyűlik pontban.
2010. ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

párom minimálbért keres

az én összesem 85 körül van

van egy pesti garzonunk kiadva 40ért(ezt félre tesszük havonta)


összesen 150ből élünk vidéken, nincs hitelünk sem semmi.


Bio gazdaságunk van Öko spórolással 22 évesen XD Viccesen hangzik ugye?Becsülöm anyuékat amiért megtanítottak a kemény munkára(földművelés,állattartás) és emelett főiskolára járhatok stb stb


Van kertünk szép nagy,anyósoméknál élünk(nem a pénz hanem a levegő miatt), most ültetünk, 4 hónapos lányom viszem magammal és ültetek délelőttönként,addig a pici babakocsiban levegőzik mellettem:)

Állatokat tartunk csirkéket(ad tojást), pár kecskét, évente 2 mangalicát,igaz azt párom eteti vagy anyósomék, de mivel én vagyok jelenleg a legtöbbet otthon a piszkos munkát én végzem,remélem érted mire gondolok.

Mivel van csirke vagyis tyúk, sok sok tojás miatt tésztát is gyúrunk mamámmal:)

zöldségeket mint írtam termesztünk,minden mi jó, s szem szájnak ingere(pari,karfiol,patiszon,krumpli,ubi,paprika,karalábé,stbstb), vannak gyümölcsfáink(alma,körte,szilva,barack),illetve eper,büszke(vagyis egres),szőlő

Mindent közgáz diplomávalrendezvényszervezőként,nagyvárosi lányként:)a végletek embere vagyok:)Nem könnyű amúgy mert azért egy 4 hónapos baba az csak baba hulla vagyok esténként


A tisztítószereken spórolunk.Mosópor helyett mosódió,öblítő helyett ecet,az jó aztán vízkőre, ablakra is mehet.makacs foltokra szódabikarbóna, mosogatni mosószódával.Több ezret hanem több tízezret spórolunk ezen.


A gyerek sem kap luxuscuccokat.Egyedül a babakocsija puccos, az több mint 100ezer volt,de viszont bababútort egy kedves ismerősünk csinált(csak az anyagot kellett megvenni és készített pelusozót,ágyat, szekrényt, polcokat) a ruhái közül sokat én varrtam és mivel téli és én nemtudok kötni mamám rengeteget kötött), a többi meg jött a turiból.Játékokat sem vettünk,jobban tiszteljük a régi játékokat,amikre nem veri sok mama a nyálát,hogy jááááj az enyémnek ilyen meg olyan van.Megkapta párom és az én játékaim, volt legalább 30db mesekönyvem azokat is,plüssök legalább 50,csak át kellett mosni és kész is volt.


magunkon nem kell sokat spórolni,ha nekem kell valami akkor megvarrom,mert utálom a tömegcuccokat:)


A gyereket,egyediségre, a szegények megbecsülésére, munkára is tanítom így és annyit spórolunk,hogy hónap végén csak lesünk:)


ÉN erre buzdítok mindenkit aki kertes házban lakik,ha nem akkor is kiskertet lehet tartani az erkélyen is,én is csináltam budapesten:)) ^^

2010. ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%
110 ezer ft nem elég egy hónapra?!!!! az igen....
2010. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves 14.50es!

Gratulálok...városi lány ,de vidéken is csaj a talpán:)

ügyes vagy!!!!

irigylem a kitartásodat!

2010. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!