Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hós baba éjjel nehezen...

2,5 hós baba éjjel nehezen alszik vissza. Ötletek?

Figyelt kérdés
Este 8 körül eszik (anyatej + tápszer), 10 körül elalszik, éjjel 3 körül kel, peluscsere, szopi félhomályban, utána még 1-1,5 óra mire visszalszik. Ha leteszem a kiságyba sirdogál, nyöszörög, mocorog, ha elringatom ugy alszik el nagy nehezen. van vmi ötletetek? mit csinálok rosszul?
2010. ápr. 20. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
ne pelusozd át,mert arra minden baba felébred.esetleg a cumit nem próbáltad?
2010. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha szerencséd van, kinövi. Az én babámat is másfél órát altattuk egy időben, kb. másfél hónaposan. Egyik napról a másikra kinőtte. Mostmár max fél óra peluscserével, evéssel, mindennel együtt. De pár napja már az éjszakát is átalussza rendesen, ma reggel például fél 8-ig aludt.


Esetleg megpróbálhatod este későn fürdetni. Mi 10 órakor fürdetjük, 11-kor fekszik. Mióta így csináljuk, 4-5 óra előtt szinte soha nem kelt fel. Azt már nem tudom, hogy a hamar visszaalvás összefüggésben volt-e a késői fürdetéssel, de elképzelhető. Annyira elfárad a fürdésbe meg az esti evésbe, hogy a tápi végébe teljesen beájul. Úgy alszik, mint a bunda.

2010. ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálom a tippeket. Ha nem cserélek pelust nem zavarja a sok pisi? Egész éjjel azért van pár adaggal....
2010. ápr. 20. 14:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Első gyerekemnél mindig szopi után volt a peluscsere éjjel is. Sokat küzdöttem vele, mire sikerült visszaaltatni.

Második babámnál már éjjel nincs peluscsere, csak ha nagy dolog történik. Éjjelre Pampers fehér prémium pelust adok a gyerekre, száraz marad a bőre. Elég drága pelus, de akcióban viszonylag elfogadható áron van és éjjelre nekünk nagyon bevált.

2010. ápr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok.mi liberot használunk és soha nem volt baleset éjjel.pedig néha megérné lemérni a pelus súlyát.
2010. ápr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kipróbáltuk hogy kihagyjuk a peluscserét, bevált, visszaaludt szopi után, viszont nem evett eleget, és másfél óra után megint felébredt, evett tápszert utána megint 2 órát fennt kukorékolt... majd csak alakul valami...:)
2010. ápr. 21. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!