Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hetes baba altatása?...

2 és fél hetes baba altatása? Babám nagyon nehezen akar aludni napközben - hosszas susogásra, altatásra elbóbiskol (REM-szakasz - szemeit még kicsit nyitogatja), de aztán egy nagyobb ásításra összerezzen és teljesen felébred.

Figyelt kérdés

Sokszor eljutunk ugyanerre a pontra, de szinte lehetetlen ennél tovább altatni.Úgy vesszük észre, hogy éberebb lehet az átlagnál, talán nincs ennyi igénye alvásra? 3 óránként etetem, ezekben az időközökben jó, ha nappal 1-2x 1-1 órát alszik, de van, hogy semmit. Éjjel viszont szerencsére álmában tudom szopiztatni.

Volt valaki így közületek?


2010. júl. 17. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

szia, mi is így voltunk. vsz mozgékony, eleven baba lesz belőle. azt nem hiszem hogy kevesebb az alvási igénye, csak nehezebben alszik el.

az én kislnyom most lesz 19 hónapos, és még mindig cicin alszik el, máshogy nem tud lenyugodni. de nappal simán alszik 2 órát egyben, éjjetl is egy ideje már nagyrészt átalussza. szóval szép lassan kialakult. de volt hogy le akartam tenni a kezemből a kiságyba, amikor ilyen pici volt, és egyből pattant ki a szeme...mert úgy viszont nem aludt el, hogy csak simán leraktam. akkor üvöltött. :))))

és igen, sokszor volt, hogy ahogy letelt volna a 20 perc, felébredt. Olyan 4 hós korára rendeződött ez. viszotn 3 hós koártól semmit sem alsuzik a kiságyban, hanem velem aludt a kanapén, utána meg már egyedül, mióta átalussza (oldalt támlás), éjjel sokáig sokszor kelt a ciciért.

na lehet hogy nálatok nem így lesz pontról pontra, sőt biztos, csak azt akartam mondani, hogy majd lassan érik az alvása, és lesz majd jobb is, addig meg kitartást! :))

2010. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is viszonylag keveset alszik nap közben a fiam, már születésétől. Szerintem hagyd, ha álmos lesz minden cécó nélkül elcsucsukál. a lényeg, hogy éjjel jól alszik. A nappali alvásokat meg majd ő szabályozza.

Sok boldogságot!

9 hónapos baba anyucija

2010. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. egyáltalán nem biztos, ha álmos, akkor elcsucsukál. az enyém ha álmos volt, és leraktam, akkor üvöltött, nem aludt el...csak kizárólag kézben, vagy a babakocsiban. a mai napig nem alszik el úgy, hogy lerakom és kész. akkor inkább rodeózik, amíg olyan fáaradt nem lesz, hogy elkezd sírni. nem egy könnyen lenyugvó típus.
2010. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor a kisfiam 2,5 hetes volt, én bizony nem altattam. Ilyenkor még annyira kicsi, akkor aludjon, amikor akar!ha most hosszasan susogsz, ringatod, járkálsz vele, meg fogja szokni, hogy ott vagy, mikor elalszik, és nehezen fog egyedül elaludni. Vagy egyáltalán nem.

Az én fiam ennyi idősen felkelt, pelenkát cseréltünk, evett, kicsit nézelődött, de ha láttam, hogy nyűglődik, már tettem be a kiságyba. Inkább az ő jelzéseit figyeltem, sosem altattam, csak bevittem a szobájába, ahol csend volt és nyugalom. (ha pl mellettünk maradt a nagyszobában, ment a tv, beszélgettünk, nem mindig tudott elaludni) Ha mégsem aludt el, mikor letettem, akkor visszavittem hozzánk.

Mikor kb 3 hónapos lett, észrevettük, hogy estére baromi nyűgös, mivel keveset alszik napközben. Addigra már kialakult, hogy 3-4 óránként evett, éjjel aludt, így a dél és 15 óra közötti időben mindig leteszem aludni. Van, hogy nem tud elaludni rögtön, akkor kb 5 percet sírdogál. HA tovább, bemegyek, felveszem, megnyugtatom, leteszem.

De szerintem hiba "altatni". Meg fogja szokni.

HA szerinted fáradt, tedd le, és kész. HA sír, vedd fel kicsit, ha megnyugodott, tedd vissza.

A másik, ami használ: babakocsiba vele, és ki a friss levegőre!Neked is, neki is jót tesz, és tuti elalszik a kocsiban. A kisfiam is izgága, eleven baba, reggel 7kor kel, eszik, utána sétálunk. Akkor szundít, dél után, és kicsit még este 7ig is. Amikor ilyen kicsi volt, én is azt hittem, hogy kicsi az alvásigénye, de inkább az volt szerintem, hogy túl sok inger érte napközben, és nem tudta magát megnyugtatni. Most már tudja szopogatni az ujját, ezzel magát is meg tudja nyugtatni.

2010. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem hiba altatni, mert ha nem tud elalduni, és vöröslő fejjel üvölt a kimerültságtől, mégse alszik el akkor is hagyod, majd elalszik? egy ilyen kcisi babát? valószínű a te babád viszonylag könynen elaludt kis nyűgi után, de nem minden baba ilyen! az enyém se aludt el, nem és nem magától. még karban is nagyon nehezen. szóval ez babafüggő, ha nem tud elaludni magától, akkor bizony segíteni kell neki.
2010. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!