Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át a babámat...

Hogyan szoktassam át a babámat, hogy éjjel a saját kiságyában aludjon?

Figyelt kérdés

Mióta hazajöttünk a kórházból, egy ágyban alszunk, így volt kényelmes a sok szoptatás miatt. Már lassan 6 hós lesz a lányom és még mindig mellettem alszik, egyszerűen nem hajlandó a kiságyában lenni. Ha este elringatom és megpróbálom betenni a kiságyba, ahogy leér a pelus a matracra, máris kipattan a szeme és iszonyat sírás veszi kezdetét. Többször próbálkoztam már, de végül feladtam. Már ott tartunk, hogy csak lapjával tudok feküdni, mert a gyerek előbb-utóbb mindig mellém fészkelődik, alám gurul. Egyrészt nagyon féltem őt, másrészt nem tudok aludni. Régebben csak kétszer kelt fel éjjel, mostanában 4-5-ször kel szopizni. Van, hogy nem is kortyol, csak nyammog rajtam aztán visszaalszik.

Mit tegyek, hogy végre a saját ágyában aludjon?

Előre is köszönök minden segítséget!!!


2010. ápr. 21. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem kézben ringatnám el a picit, hanem egyből betenném az ágyába és ott próbálnám megnyugtatni. Ha sír, vedd ki, vígasztald meg és irány vissza (még ébren) az ágyba. Ez mehet így percekig, akár fél óráig, óráig. De ha határozott vagy, akkor hidd el, előbb-utóbb meglesz a hatása. Valószínűleg az első éjszakák borzasztóak lesznek, de kitartással rá tudod nevelni, hogy ott kell elaludni. Ha kézben ringatod el, azzal az a baj, hogyha sikerül is becsempészned az ágyába, amint felébred nem tudja hol van és ettől ijed meg. A szopizás helyett pedig ha amúgy is csak nyammog a cicin adjál cumit a szájába, valószínűleg csak megnyugtatásra vágyik a szopizástól.
2010. ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk is volt alvás gondunk és alkalmaztuk az Aludj jól gyermekem könyv módszerét. Bevállt, ha gondolod átküldöm mailen.
2010. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

16hónapos a babám, szoktatási idő alatt van. Este velem elalszik, majd berakom a kiságyba. Az én drágám csak úgy tud aludni, ha a lába alá kispárnát teszek.

Éjjfél és hajnali kettő között szokot megébredni. Ilyenkor tisztába teszem és adok 150ml tápot neki (nekem nem volt tejem) ha vissza alszik visszarakom, ha nem megy nem erőszakoskodom.

Én nem vagyok híve a fennt írt módszernek (és az sem érdekel ha leírnak emiatt). Szerintem mi is az anyukánk mellett aludtunk sokáig, aki nem hiszi, kérdezze meg.

Olyan hamar felnőnek és eljön az idő, amikor már cikinek tartják gyermekeink a közeledésünket. Úgy gondolom, amíg lehet, ki kell használni a közelségüket.

Én még napközben is együtt alszom a babámmal legtöbbször.

2010. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

17:05-ös válaszoló: Nem fogadja el a cumit, már 4 félét vettem, egy se kell neki. :-(

Több mint egy órán át sírt a lányom, de paprikavörös fejjel és még én sem tudtam megnyugtatni, mikor legutoljára bepróbálkoztam nála, hogy az ágyában aludjon el. Olyankor annyira sír, hogy alig vesz levegőt és még rá is tesz egy lapáttal, szinte reszket. Nagyon ijesztő.

2010. ápr. 21. 17:28
 5/8 A kérdező kommentje:

17.09-es válaszoló, nagyon köszönöm, de az nálunk nem hiszem hogy beválik, nagyon sír a babám, nem tudom megcsinálni ezt vele.


7:20-as válaszoló:nagyon szívesen alszom a babámmal, nem az a gond, hanem hogy nem férek el mellette, már 6 hónapja nem aludtam a hátamon és félek, hogy reggel, ha előbb felkelek mint a kicsi, és kimegyek pl a konyhába, akkor leesik az ágyról, mivel már át tud fordulni. Nem könnyű, hidd el. Éjjel fél órákat kuksolok a sötétben, hogy szopi után visszaaludjon a gyerek és ki tudjak menni a mosdóba, vagy inni a konyhába.


Mindenkinek köszönöm!!!

2010. ápr. 21. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sajnos néha csinálnak ilyet, hogy semmit nem lehet kezdeni velük. Az én lányom akkor ilyen néha, amikor délután visszaaltatom. Ő mindig csak 3/4 órákat alszik, de ebéd után mindig visszaaltatom. Cumiból ki kell kísérletezni, hogy melyiket fogadja el. Nálunk is csak 1 cumit hajlandó nagy kegyesen elfogadni, azt is kiköpi, amint megnyugszik. Mondjuk mi kezdettől fogva az ágyában altattuk éjszaka, napközben az elején ringattam, de rájöttem, hogy nem akarom 10 kilósan is így alatatni. Ezért aztán úgy csináltam, ahogy fent írtam. Az ágyban mindig az oldalára fordítom és simizem a hátát, amíg el nem alszik, énekelek neki, csitítgatom. Az első időszak nálunk is üvöltésbe fulladt, vagy 4-5 napig alig aludt napközben. Aztán rájött, hogy hajthatatlan vagyok és ott is gyönyörűen lehet aludni. Azóta is így alszik napközben. Nem mondom, hogy ez a tuti módszer, de nálunk bevált. A lényeg, hogy kitartó legyél, ha kipróbálod, nem szabad feladni, mert ők is megérzik, ha határozatlan vagy és magad sem bízol benne, hogy sikerülni fog. Sok sikert kívánok Neked!
2010. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

azt nem próbáltad,hogy mikor elaltatod leteszed a ti ágyatokra,majd később,mikor már jól bealudt akkor rakod át az ágyába(fiam 8 kor elalszik és mikor én fekszem le(9-10 körül)akkor átrakom).nálunk ez vált be,meg egy polár takarót kellett raknom a lepedőre mert hideg volt a fiamnak a matrac.

de sokan mondják hogy az egy pólót kell berakni a kiságyba,hogy a baba érezze anya illatát.(ezt nem tudom h beválik e mert mi nem próbáltuk.

egyébként veletek van 1 szobába?

ha igen próbáld meg hogy odahúzod a kiságyat az ágyhoz,amelyik oldalon Te alszol,és ha mocorogna akkor könnyen be tudsz nyúlni hozzá megnyugtatni.nálunk így van.sokszor csak úgy benyúlok hozzá és úgy alszunk hogy fogom a kis kezét.

egyébként az én fiam is 2-3x felkel,és van hogy csak nyammog cicin,de akkor nem jó a cumi(cumis),csak a cicin nyugszik meg.de akkor már nem rakom vissza.

8 hós a fiam

remélem tudtam valamit segíteni.

/S/

2010. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, mindent ki fogok próbálni, remélem beválik!R Szép napot!!!
2010. ápr. 22. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!