Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 6 hónapos! Hogyan...

Kisfiam 6 hónapos! Hogyan szoktassam át a napközbeni babahordozóban való alvásról, hogy a kiságyában aludjon el?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos! Napközben csak a babahordozóban tudom elaltatni és abban órákat tud aludni, az kényelmes neki. Amint kiveszem, és megpróbálom berakni az ágyába, rögtön felébred, és nézelődik, forgolódik. Pedig fáradt, de nem tud elaludni. Az esti elaltatás is problémás, ha nem alszik el a szopizás közben (vergődik, forgolódik). Mit tanácsoltok, hogy szoktassam le a babahordozóban való alvásról? Hogy altassam el este a kiságyában? (Napirend van, esti rituálé van stb. )
2011. jan. 13. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem ott ébred fel ahol elalszik, akkor megriad. Rakd be a kiságyba, simogasd a hátát, az arcát, a homlokát, és a szemöldök vonalában a orrát. Ez arra készteti hogy csukja a szemét! Énekelj neki. Nem tud egyedül elaludni, nem tanult meg...! Az van benne hogy cicin alszik el... A felvesz/leteszt is alkalmazhatod. Felveszed megnyugtatod a karodba, majd visszarakod. ha megint sir megint felveszed...stb! Nehéz, türelem kell hozzá, de ne add fel, mert hidd el hogy sikeres! hagyod "hisztizni" gőgicsélni vergődni forgolódni! Majd el fog fáradni és egy idő után elalszik. Ha "egyfolytában" elkezd sirni akkor odamész felveszed...visszarakod... Egy idő után el fog aludni! Nehéz és hosszadalmas folyamat, de megvan az eredmény! Sok sikert!!
2011. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én is az előzőket tudom ajánlani.ha elkezd sírni, ahogy írták is, vedd fel. ha alányom nyügös, felveszem, ringatom, sokszor bealszik mert a fáradtságtl nemt ud aludni. nem lesz könnyű menet, nektek, de későbbiekben meghálálja magát ha kitartó vagy. mi egyébként este is ha kell addig játszunk a babával, mi ki nem fárad. mert hiába tesszük le őt, nem alszik. van hogy emeli a buksiját (hason alszik), van hogy hagyom hagy emelgesse míg el nem fárad.
2011. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat!

Kisfiam, míg kisebb volt, napközben, ha elfáradt, elaludt a játszószőnyegen. Onnan beraktam a kiságyába és szépen aludt.

De mostanában, hogy egyre aktívabb, napközben nem tud elaludni egyedül a kiságyában, hisz minden érdekli, ami körülötte van. Próbáltam, hogy ott hagyom, hátha elfárad még jobban és elalszik, de nem ment, csak jobban felpörgött. Ha berakom a babahordozóba (mikor már látom, hogy fárad), egy pillanat alatt elalszik. Ha kiveszem, meglát és már nem alszik vissza, pedig be van sötétítve, amennyire csak lehet. Este, ha nem szopizás közben alszik el, még sokáig játszana. Ha berakom az ágyába, még vergődik, dobálja magát. Pedig simogatom, énekelek neki, hasát masszírozom, lábát felpolcolom, baba zenen szól, sötét van, jóllakott stb. Éjszaka, ha megébred, iszik egy kis vizet, vissza kapja a cumiját és alszik tovább. Remélem a napközbeni alvási nehézsége csak egy átmeneti időszak és újra el fog tudni magától is aludni a kiságyában.

2011. jan. 14. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!