Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves múlt a gyerekem....

Egy éves múlt a gyerekem. Most a legújabb ajánlások szerint ugye 2 éves korig várni kell a tejjel. Azért néha főzhetek tejjel vagy eszerint azt se kéne?

Figyelt kérdés
2016. szept. 2. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg így van? :O

2 éves a lányom, a fiam 4, és mindegyiknél 1 éves kor után be lehetett vezetni a tejet.

Ha várni akarsz a konkrét tej-ivással 2 éves koráig, akkor várj, de szerintem az simán belefér, ha főzöl vele.

2016. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Mi főiskolán 1 éves kor utánt tanultunk
2016. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha egészséges, és a családban sincs tejérzékenység, nyugodtan bevezetheted. Ha használsz tejet a főzéshez, az úgy teljesen rendben van.

Emellett persze szopizhat, ha igényli.

2016. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Ezt sosem értettem a környezetemben élő anyukáknál sem. Ha egyszer nem akarsz neki tejet adni x éves koráig, akkor krumplipürét meg csokipudingot meg borsófőzeléket se adj! Szerintem...

Én 1 éves koruk után elkezdtem nekik adni, ha érzékeny rá, az egy fél deciből is kiderül, nem kell fél litert meginni.

2016. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Én 22 hónapos koráig tejitalt adtam. Tejet egyáltalán.

Még kajában sem. A pürét úgy ette, hogy végülis csak tört krumplit, mert szedtem ki neki, mielőtt tettem volna bele tejet.

Én nem akartam addig tejet adni. Egyáltalán.


Ha főzöl neki tejjel, akkor bevezeted, és adod neki. Akkor inni miért nem akarsz adni neki?

2016. szept. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Legújabb ajánlásokkal ne foglalkozz. Több dolognál is tapasztaltam, hogy a régi jobb.
2016. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Szia ! Kisfiam egy eves mult. Endokrinologiara jarunk vele. A doki azt mondta ha birja.a.gyerek nyugodtan adhatok neki tejet sot szukseguk is van ra. Mert minel kesobb talalkozik vele a szervezete annal nagyobb eselye van ra hogy nem fogja toleralni. Ugyhogy lassan vezesd be neki. Eloszor csak reggelente reggeli utan adj neki valamennyit. Ha szereti es nem faj a hasa nem megy tole akkor nyugodtan mehet neki :-)
2016. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Nekem napokban lesz a kislanyom 1 eves. Epp tegnap volt a vedono es errol is beszelgettunk. Azt mondja, hogy most mar nyugodtan mehet minden! Akar tej, tojasfeherje stb szival amit mi is megeszunk! Csak fo a fokozatossag elve!

Egyebkent tejital ide vagy oda, a 94 eves nagymamam sose ivott olyat gyerekkoraba es koszoni szepen semmifele allergiaja es emesztesi problemaja nincs! Ugy ittak a tejet mint mi a vizet 😌

2016. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Te döntöd ezt el.

Én nem óvom az enyémeket a tejet tartalmazó ételektől annyira, 1 éves koruktól bármit megehetnek, ami nekik való és tejjel készült, de a jó érzésem azt már nem engedi, hogy reggel este a kakaót/tejet a dobozos klasszikus tejből adjam nekik. A nagyobb is ugyan úgy tejitalporból kapja, mnt a kisebb. Hol 12+ hol 24+-t isznak. 1,5 és 3 évesek. Simán inni csak úgy nem adom nekik, szerintem nem nekik való, mert már van jobb. De azt nem hiszem, hogy különösebb bajuk lenne tőle, csak hasznát sem gondolom.

2016. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

5-ös vagyok, kösz a lepontozást (bár az okát nem értem).

Nálunk friss házi tehéntej van, és még 2 évesen is azt mondta a védőnő, hogy lehet sok a napi fél liter, megterheli a veséjét, úgyhogy minimum felesbe adjam neki.


Szörnyű, hogy aki nem ad 1 évesen tejet, az már eredendően rossz.

Csak nem tudom: szerintetek ártottam neki, hogy 1 évvel később kapott tejet, mint a ti gyerekeitek?

Én nem pontoztalak le titeket, pedig nem értek egyet a korai tejadással...

2016. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!