Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bence név mellé milyen kereszt...

Bence név mellé milyen keresztnév illik második névként?

Figyelt kérdés
2016. szept. 3. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Ervin, Bendeguz.


De szerintem semmi. Bencem van. Nem vagyok hive a ket nevnek.

2016. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem semmilyen. Tul eros nev magaban is. De ha kellene, valami maganhangzoval kezdodot valasztanek. Pl. Ábel, Áron
2016. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Károly.

A Bence évek óta a leggyakoribb fiúnév, és ha első, úgy is ezen fogja hívni mindenki. Teljesen felesleges második nevet adni neki így, semmivel sem lesz egyedibb, csak hosszabb leírni.

2016. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért ragaszkodunk a második névhez mert a családban már van Bence nevű,de mindenképpen ezt a nevet szeretnénk a kisfiúnknak is,csak hogy a családban ebből ne legyen probléma és ők tudják a másik nevén szólítani! :)
2016. szept. 3. 11:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

tehát a Bence nevű rokon az anyukájával majd a gyereked második nevén fogja szólítani Bencédet, mindenki más pedig Bencézi, mert hát ez annyira tuti név.


én azért átgondolnám ezt mégegyszer a helyedben

2016. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Fantasztikus otlet. Ennyire nincs fantaziatok? Ezeregy nevbol lehet valasztani.

Bercel, Vencel, Bertalan, Bende.

2016. szept. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Muszáj a Bence ? Tucatnév, ráadásul már van a rokonságban. Pedig nem valami szép név. Lehetne másikat találni.
2016. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam második neve Péter.
2016. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
még esetleg a Marcell-en gondolkodtunk :)
2016. szept. 3. 13:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha csak azért akartok második keresztnevet a gyereketeknek, hogy a másik Bence nevű kisfiú családja majd azon szólítsa, mindenki más pedig Bencének, akkor legyen inkább két Bence, vagy keressetek másik nevet. Nagy kavarodás lesz abból, ha egyik rokon ilyen, másik olyan néven emlegeti.

Amúgy nem is értem, megmondjátok majd a rokon családnak, hogy mindenki Bencének hívja, de ti Péternek szólítsátok?

De ha mindenképp ragaszkodtok a második névhez, én mássalhangzóval kezdődő kétszótagos nevet választanék. A Péter pont jó, vagy pl. Zoltán, Tamás, Márton stb. A Marcellt nem adnám a két közeli c miatt, bár önmagában nagyon tetszik.

2016. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!